100 killer ideas for your next email

آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان + افزایش نرخ کلیک + 102 ایده ناب

زمان مطالعه 10 دقیقه
آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان با 102 ایده ناب طراحی ایمیل

چرا باید ایمیل مارکتینگ را فرا بگیرید؟ پاسخ مشخص است، بازاریابی ایمیلی یکی از مهمترین کانال های بازاریابی دیجیتال شماست. در این آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان شما یاد می گیرید چه نکاتی را در هنگام شروع رعایت کنید، چطور نرخ کلیک ایمیلهای ارسالی را افزایش بدهید و 102 ایده ناب برای محتوای ایمیل خود داشته باشید.

2
(2)

آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان

برای شروع ایمیل مارکتینگ یادتان باشد:

 • راهنمایی و کمک به مخاطب و خوانندگان ایمیلتان باید در صدر خبرنامه‌هایتان باشد پس برای راهنمایی بیشتر آن‌ها، تعدادی مشاوره‌ی رایگان در هر مقاله قرار دهید.
 • لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید را تهیه کنید.
 • خلاصه ایی از با ارزش‌ترین مقالاتی که در جاهای دیگر منتشر شده است را برای خود تهیه کنید.
 • یک لیست از آخرین آپدیت‌های گوگل شامل وب سایت‌ها، اخبار و … برای خود تهیه کنید و از آن ها برای طراحی موضوع، محتوا و …. ی خبرنامه‌ی خود استفاده کنید در این حالت که خبرنامه‌های شما به روز باشند نرخ باز شدن آن‌ها هم افزایش می‌یابد.
 • مشتریان دوست دارند که از کسب و کار دیگران هم مطلع باشند و بدانند که محصولات شما چگونه می‌تواند به آن‌ها کمک کند مخصوصاً زمانی که بازاریابی ایمیلی شما کاملاً حرفه ایی باشد.

اگر نمیدانید دیجیتال مارکتینگ چیست کلیک کنید.


آموزش افزایش نرخ کلیک در ایمیل مارکتینگ

نکته اساسی اینجاست که استفاده از چه روش هایی به افزایش میزان نرخ کلیک و بازدهی این روش کمک می‌کند؟ ما باید از چه روش هایی در بازاریابی ایمیل استفاده کنیم تا بتوانیم نتایج عالی تری بگیریم ؟ می توانیم از تجربیات افراد با تجربه استفاده کنیم. بدین منظور ما ۱۰ نکته برجسته از با تجربه ترین بازاریابان اینترنتی در مورد افزایش نرخ کلیک، را با شما به اشتراک می گذاریم.


۱. دکمه ترغیب به اقدام (CTA)

از دکمه به جای لینک در CALL TO ACTION ها استفاده کنید. اقدام به بهنیه سازی ایمیل ها و خبرنامه های کلیدی و اساسی خود کرده و به جای لینک برای فراخوانی کاربران از دکمه های سبز رنگ استفاده کرده اند. در طی این تغییر، تعداد بازدید ها و کلیک ها به طور چشم گیری افزایش یافته است.

یکی از دلایل موفقیت این کار این بوده است که بیشتر کاربران این روزها از موبایل برای وب گردی، یا خواندن خبرنامه ها و ایمیل ها استفاده می کنند. بر این اساس دکمه ها هم از وضوح بیشتری نسبت به لینک ها در حالت نمایش موبایلی، برخوردارند و این است که در واکنش به رنگ سبز، بر روی دکمه ها کلیک بیشتری شده است.


۲. غیرقابل پیشبینی باشید

چیزهای غیر منتظره با کاربران به اشتراک بگذارید. زمانی که شما یک نظر سنجی، محصولی جدید و یا پیشنهادی جدید برای کاربران و مخاطبین خود ارسال می کنید، برخی از آن ها در ابتدای امر ممکن است خبرنامه شما را ترک کنند چرا که ممکن است با خود فکر کنند که کسی قرار است آن ها را سر کار بگذارد! اما شما با لحن صمیمانه و اعتماد آور، می توانید آن ها را در گیر سرویس های جدید و در خواست ها کنید و نتیجه ی افزایش کلیک ها را مشاهده کنید.


۳. طرز نوشتن دکمه CTA

دکمه ها و عناوین CALL TO ACTION های خود را شبیه عناوین بنویسید. شما می توانید در ایمیل ها و خبرنامه های خود از عناوین کاذب استفاده کنید تا کاربران را به سمت خود فراخوانی کنید، اما این روش نمی تواند برای همیشه سود آفرین باشد. اگر نمی دانید کال تو اکشن چیست کلیک کنید.


۴. استفاده از تصاویر مناسب

از عکس های بیشتر استفاده کنید و از متن کمتری استفاده کنید.کاربران امروزی با خیل بی شماری از خبرنامه ها روبرو هستند بنابراین یک خبرنامه متفاوت، که در کمترین زمان ممکن، کاربر را درگیر خود کند، و بتواند مفاهیم را دریابد می تواند نتیجه موثری داشته باشد. وی با استفاده از این روش، اعلام داشته که هم اکنون با این تکنیک، نرخ ایمیل های باز شده ی آنان برابر با 36.7 درصد است و نرخ کلیک بر روی ایمیل ها نیز 7.16 درصد است که رقم مناسبی است.


۵. استفاده از ویدیو

از ویدیو استفاده کنید. ایشان در یک تجربه که در یک نمایشگاه برای کسب و کار، به دست آورده اند، به این نتیجه رسیده اند که استفاده از ایمیل های حاوی فیلم می تواند بیشتر مناسب باشد و کاربران را به خود جذب کند. آنها طی این نمایشگاه با گروه های عالی بازاریابی اینترنتی و سئو، به آزمایش روش های مختلف پرداخته اند و در نتیجه به این مهم دست یافته اند که ایمیل های حاوی فیلم، نتیجه ی بهتری داشته است.


۶. ارائه تفسیرهای کارشناسی

تفسیرهای کارشناسی برای مشتری های خود استفاده کنید. مردم به دنبال این هستند که تجربیات خود را بیشتر کنند و از تجربیات دیگران استفاده کنند. شما می توانید از تجربیات خود یا افراد برتر استفاده کنید تا به اعتلای مخاطبین خود کمک کنید. به طور کلی باید تجربیات صنعت خود را با مشتریان در میان گذاشت این خود نوعی، اعتماد سازی و برند سازی شخصی است که به برند سازی سازمانی نیز کمک می کند.


۷. شخصی سازی پیامها برای برند خود

پیام ایمیل های خود را شخصی سازی کنید بدین صورت که وقتی یک ایمیل شخصی سازی شده باشد، و مخاطب آن را از آن خود بداند تاثیر مثبت تری بر وی خواهد گذاشت و به طور چشمگیری واکنش وی نسبت به یک ایمیل عام بهتر خواهد بود.


۸. استخدام کارشناس آگهی نویسی

یک نویسنده ی آگهی تجاری استخدام کنید. اگر ایمیل های شما نرخ باز شدن سالم و مناسبی دارد اما نرخ کلیک مناسبی ندارید به احتمال زیاد به این خاطر است که دارای محتویات ضعیفی هستید. در واقع برای حل این مشکل باید یک نویسنده ی آگهی تجاری خوب استخدام کنید تا بتواند با نوشتن جملات عالی، کاربران را با در خواست ها درگیر کند.


 ۹. تعریف بازه زمانی

تکنیک تعریف بازه زمانی جوابگو است. زمانی که شما در ایمیل خود محدودیت زمانی ایجاد کنید، یا اینکه از کاربران بخواهید در برهه زمانی خاصی اقدام به عمل خاصی کنند، کاربران نسبت به این پیشنهاد محدود، حساسیت بیشتری خواهند داشت و بدین صورت نرخ بازشدن ایمیل ها بیشتر می شود و حتی موجب می شود که نرخ کلیک هم بیشتر شود.

اگر نمی دانید مهارت های دیجیتال مارکتینگ کدامند ما در این مقاله ۱۵ مورد از این مهارت ها را لیست کردیم.


10. استفاده از کلمات موثر

از کلمات قدرتمند استفاده کنید. استفاده از برخی کلمات به طور تصادفی می تواند نتیجه ی بسیار منفی داشته باشد بنابراین استفاده از کلمات قدرتمند، انرژی بخش و امثال این می تواند.احساس کاربران را بر انگیزد و کمک کند تا نرخ بازشدن و کلیک بر ایمیل ها بیشتر باشد.

پیشنهاد مطالعه : اگر در مورد نحوه استفاده از توییتر، نصب و دانلود آن و یا ساخت اکانت یا حساب کاربری نیاز به آموزش دارید این مقاله آموزش توییتر فارسی به شما کمک می کند.


آموزش ۱۰۲ ایده ناب ایمیل مارکتینگ

این 30 راه می تواند در راه اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ شما بسیار موثر باشد. اما اگر کمپین بازاریابی ایمیلی خود را راه اندازی کردید از این ۱۰۲ ایده در این آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان لذت ببرید.

آموزش ۱۰۲ ایده ناب ایمیل مارکتینگ
آموزش ۱۰۲ ایده ناب ایمیل مارکتینگ

در این آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان بیش از ۱۰۰ ایده برای طراحی بهتر خبرنامه ایمیل ارائه شده است. ایده‌هایی که از خبرنامه‌های MailerLite و کاربران آن گرفته شده است. پس هر وقت برای طراحی ایمیلتان ایده ایی نداشتید این پست را به خاطر داشته باشید و از ایده‌های آن استفاده کنید. بریم شروع کنیم :

 1. برای هر خبرنامه‌ی خود یک نظر سنجی قرار دهید و در ایمیل های بعدی‌تان آن‌ها را به اشتراک بگذارید و از aنتایج به دست آمده برای بهبود کاری خود استفاده کنید.
 2. رأی گیری کنید.
 3. لیستی از اخبار مهم بازاریابی را برای خود تهیه کنید.
 4. گزیده ایی از خبرنامه‌های خود که بیشترین نرخ باز شدن را داشتن تهیه کنید.
 5. لیستی از بدترین و کم بازدیدترین پست‌ها و خبرنامه‌های خود را تهیه کنید و دلیل این که آن‌ها کم بازدید بودند را پیدا کنید.
 6. لیستی از پر فروش ترین محصولات خود طراحی کنید.
 7. فهرستی از مفیدترین محصولات خود تهیه کنید.
 8. خبرنامه‌های برتر خود را در فضاهای مجازی به اشتراک بگذارید.
 9. مشتریان خود را به دنبال کردن شرکتتان در فضاهای مجازی دعوت کنید.
 10. آن چه را که برای فروش و معاملات محصولاتتان در شرکت خود مفید می دانید را برای مشتریانتان به اشتراک بگذارید.
 11. لیستی از زمینه‌های قابل چاپ که در ایمیل می‌شود استفاده کرد تهیه کنید.
 12. لیستی آر محصولاتی که دوست دارید در آینده تولید شوند تهیه کنید.
 13. به مشتریانتان پیشنهاد دهید که کتاب و یا فایل‌های پی دی اف در مورد کسب و کار و محصولاتتان را در وب سایتتان دانلود کنند.
 14. همیشه یک فایل راهنما در وب ساییتان قرار دهید.
 15. یک تقویم از کارهایی که باید انجام دهید بر روی دیوار و روی میز خود قرار دهید تا کارهایی که می‌خواهید انجام دهید همیشه در دیدتان باشند.
 16. یک فایل راهنمای 10 مرحله ایی شامل عکس و ویدئو تهیه کنید.
 17. در رویدادهایی که شرکت می‌کنید آن چه را که به دست آورده اید را به اشتراک بگذارید
 18. برای این که بدانید کسب و کارتان چقدر مفید است با استفاده از روش‌های علمی تست بگیرید و سعی کنید نتایج به دست آمده نزدیک به هم باشند و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.
 19. روش‌هایی که می‌توانند برای خوانندگان خبرنامه شما مفید باشند را بررسی کنید.
 20. عواملی که باعث پیشرفت شرکت شما شده است را به اشتراک بگذارید.
 21. با افرادی که در زمینه کاری خود موفق شده‌اند مصاحبه کنید. مردم علاقه‌مندند بدانند افراد موفق چگونه به جایگاه کنونی خود رسیده‌اند.
 22. از افراد متخصص راهنمایی بگیرید و از آن‌ها بخواهید قسمتی از تجارب خودشان را در اختیار شما قرار دهند.
 23. از وبلاگ نویسان به عنوان مهمان دعوت کنید.
 24. از کارمندان دیگر دعوت کنید تا مقاله‌هایشان را در خبرنامه قرار دهند
 25. اعضای تیم را معرفی کنید. مخاطبین شما علاقه‌مند به شناخت اعضای تیم شما هستند.
 26. از مشتریان خود برای خریدشان تشکر کنید اغلب افراد در تجارتشان قدرر دان مشتری خود نیستند
 27. فهرستی از منابع مفیدی که مخاطبین شما می‌توانند به طور رایگان به عکس، مشاوره، ترفندها و… دسترسی پیدا کنند به اشتراک بگذارید.
 28. به سؤالات خوانندگان خود پاسخ دهید.
 29. مقاله‌ای از پیشینه شرکت خود بنویسید
 30. اینفوگرافیک خود را به اشتراک بگذارید
 31. آماری از شرکت و محصولات و صنعت خود منتشر کنید.
 32. مشتریان می‌توانند محصول را بررسی کنند یا شما می‌توانید محصول شرکت‌های دیگر که مکمل محصول شما هستند را بررسی کنید.
 33. فهرستی از مشاغل جدید را تهیه کنید. شما می‌توانید مشتریان خود را استخدام کنید چرا که آن‌ها طرفداران بزرگی برای محصول شما هستند.
 34. پیش نمایشی از محصولات و خدمات جدید خود داشته باشید. مشترکین شما از این که محصول جدید به آن‌ها ارائه می‌کنید احساس رضایت خواهند داشت.
 35. به مشترکین خود از رویدادهایی که شرکت در آینده دارد بگویید این گونه مشترکین شما می‌توانند در امور شما مشارکت کنند و به شما جهت انجام  آن‌ها  اعتماد کنند.
 36. عکس‌هایی از پشت صحنه کسب و کار خود، کارکرد محصول، رویدادهای اخیر و مشتریان راضی خود نمایش دهید.
 37. اخباری را با این مضمون که چگونه شرکت شما د ساخت یک جامعه بهتر نقش دارد منتشر کنید.
 38. یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای افزایش فروش  و جذب مشتریان جدید به فروشگاه شما دادن پیشنهادات ویژه و لینک‌هایی که مشتریان شما می‌توانند محصولات و خدمات شما را تهیه کنند در خبرنامه خود قرار دهید.
 39. از خوانندگان خود دعوت کنید که از محصولات و خدمات شما در وب سایتتان بازدید کنند.
 40. شما می‌توانید یک بخش شخصی به خبرنامه خود اضافه کنید و در آن قسمت از علایق شخصی خود شامل موزیک، تصویر و داستان‌هایی که برایتان الهام بخش هستند قرار دهید.
 41. به غیر از عوامل اصلی عوامل دیگری که محرک کسب و کار شما می‌باشد را بنویسید.
 42. از خوانندگان خود دعوت کنید که تصاویری از محصولات شما را که استفاده می‌کنند  به اشتراک بگذارند.
 43. اطلاعات مشارکت کسب و کار را در خبرنامه قرار دهید.
 44. یک مسابقه در خبرنامه بگذارید.
 45. یک ویدیو خنده دار توسط کارکنان شرکت تولید کنید.
 46. ترفندی برای اینکه خواننده لینک را کلیک کند پیدا کنید
 47. سبک پاسخ گویی به ایمیل خوانندگان بهتر است به صورت __ عزیزم باشد.
 48. داستان‌هایی الهام بخش از مشریان که در حال انجام کارهای بزرگ هستند را قرار دهید. مانند جمع آوری پول برای امور خیریه یا تمرین رأی مسابقات المپیک و …
 49. گذشته خود را مرور کنید و ببینید که در 5 یا 10 سال گذشته چه تغییراتی کرده‌اید. نقاط عطف خود را برای نشان دادن انعکاس پیدا کنید.
 50. آینده  صنعت خود را پیش بینی کنید.
 51. مقاله‌ای در پاسخ به نوشته‌ی دیگران در مورد صنعت ارسال کنید.
 52. کتاب‌هایی که در باره صنعت شما صحبت می‌کنند را مرور کنید.
 53. لیستی از بهترین طنزهای مرتبط با صنعت را جمع آوری کنید.
 54. درباره‌ی افراد بزرگ بنویسید و رمزهای موفقیت آن‌ها را برای خوانندگان خود به اشتراک بگذارید.
 55. از خوانندگان خود درباره بازخورد کلی از خبرنامه بپرسید.
 56. لیستی از نقل و قول‌های مرتبط با صنایع خود تهیه کنید.
 57. لیستی از پربیننده ترین ویدیوها در یوتوب تهیه کنید.
 58. خوانندگان را از موضوعات رایج مطلع کنید..
 59. اگر پست‌های قدیمی کم کاربرد در گذشته داشته‌اید  که هم اکنون اطلاعات شما درباره آن‌ها بیشتر  شده است فرصت مناسبی است که شما می‌توانید از پست‌های به روز شده استفاده کنید.
 60. ارائه هایی که در جاهای دیگر به شما داده‌اند انتشار کنید.
 61. لیستی از پربازدید ترین پروفایل‌ها در اینستاگرام / توییتر در صنعت مربوطه تهیه کنید.
 62. با یک رقیب گفتگو داشته باشید و با کسب اجازه در مورد کسب و کار بنویسید.
 63. فرهنگ سازمانی خود را توصیف کنید.
 64. درباره عنوان‌های مهم در جامعه محلی بحث کنید.
 65. اشخاص جدید را شناسایی کنید چرا که ممکن است مشتری شما شوند در آینده (این شخص جدید می‌تواند یک شخص واقعی باشد، یک پروژه جدید برای  سال جدید باشد و …)
 66. یک روز از زندگی یک کارمند را نمایش دهید.
 67. برای هریک از روزهای هفته عنوان مخصوصی بنویسید. به عنوان مثال: لحظات عالی دوشنبه
 68. آن چه در آینده برای شرکت شما پیش خواهد آمد را به اشتراک بگذارید.
 69. نظر خود را درباره موضوعات ویژه و بحث برانگیز به اشتراک بگذارید.
 70. به صورت متنی، تصویری، صوتی یا تصویری آموزش دهید.
 71. دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های سریع برای دسترسی به مقالات را ذکر کنید.
 72. وقایعی که شما را به کسب و کارتان یا مکان خوانندگانتان مرتبط می‌کند های لایت کنید.
 73. مشتریان می‌خواهند درباره این که آیا آب و هوا بر روی ساعات عادی کسب کارتان تأثیر می‌گذارد بدانند
 74. در خبرنامه‌ی خود تعطیلات و مراسم ملی را عنوان کنید.
 75. اگر شما گروهی از افراد که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده‌اند دارید اما ایمیلهای شمارا باز نمی‌کنند زمانی را برای بررسی این موضوع قرار دهید تا راهی برای  برطرف کردن این موضوع پیدا کنید.
 76. پیام‌ها را پیگیری کنید و از قدرت پیگیری پیام غافل نشوید.
 77. یکی از ساده‌ترین روش‌های هدیه دادن به مشتریان و طرفداران وفادار ارائه حمل و نقل رایگان است.
 78. اگر شما درباره محصولاتی که به صورت محدود عرضه می‌شود برای مخاطبین خو د ایمیل کنید نه تنها تأثیر مثبت آن را در کوتاه مدت مشاهده خواهید کرد بلکه مخاطبین تشویق می‌شوند که ایمیل‌هایی که شما در آینده ارسال می‌کنید  را باز کنند.
 79. محصولات و یا پست وبلاگ‌هایی که با تم و رنگ یکسان در ارتباط هستند انتخاب کنیدپ
 80. اگر هنرمند مشهوری از محصول شما استفاده می‌کند آن را ذکر کنید نه تنها این محصولات را بیشتر قابل مشاهده می‌کند بلکه آن را مطلوب‌تر هم می‌کند.
 81. درباره محتوای ایمیل ارسالی به طور گسترده‌تری صحبت کنید و فقط ایمیل را محدود به محصول مورد نظر نکنید.
 82. درباره ویژگی‌ها / محصولات / پست‌های وبلاگ که مفید هستند اما ممکن است خواننده آن آنها از دست بدهد صحبت کنید.
 83. هرگز تشکر از افرادی که به لیست ایمیل شما پیوسته‌اند را فراموش نکنید. معرفی کوتاهی از خودتان را نیز بنویسید.
  شما می‌توانید یک سری از ایمیل‌ها را برای معرفی کسب و کار و محصول خود تهیه کنید. این روشی ساده برای ایجاد ارتباط با خوانندگان می‌باشد.
 84. مخاطبان خود را به سمینارها دعوت کنید.
 85. پیام تبریک تولد ارسال کنید.
 86. سالگرد پیوستن به لیست ایمیلتان را به خوانندگان تبریک بگویید.
 87. شما می‌توانید یک مسابقه رأی گیری قرار دهید. به طور مثال بهترین وبلاگ‌ها و با نفوذترین افراد را لیست کنید و آن‌ها را به عنوان کاندید انتخاب کنید و معرفی کنید و به عنوان” 100 تا از بهترین وبلاگ‌ها / افراد در صنعت ” پست کنید.
 88. مردم علاقه‌ی زیادی به هدایای رایگان دارند. شما می‌توانید لیستی طولانی از کتاب‌های مفید و رایگان در اختیار آنها قرار دهید.
 89. فهرستی از بهترین نرم افزار ها تهیه کنید.
 90. یک مسابقه طراحی کنید و لینک آن را در ایمیل خود قرار دهید. این کار منجر به افزایش نرخ کلیک خواهد شد.
 91. تأثیر محصولات و خدمات  را برای مشتریان خود، قبل و بعد از استفاده از این محصول را با یک تصویر نشان دهید.
 92. لیستی از 10 تا هدفی که دوست دارید در آینده شروع کنید تهیه کنید.
 93. خلاقانه‌ترین چیزی که شما از یکی از محصولات دیده‌اید چه بوده است؟
 94. توضیح دهید که چگونه یک کار می‌توان  را سریع‌تر انجام داد.
 95. خلاصه‌ای از وضعیت سالانه خود را قرار دهید.
 96. در مورد بزرگ‌ترین اسرار صنعت خود بحث کنید.
 97. مکالمه‌ای که با تیم خود داشته‌اید را ضبط کنید.
 98. بهترین راه کارها و مواردی که باید هنگام خرید در نظر داشته باشند را برای مشتریان خود بازگو کنید.
 99. چه چیزی شما را از رقیبان خود متمایز می‌کند؟
 100. بزرگ‌ترین چالش شرکت شما در سال گذشته چه بود؟
 101. کدام دو محصول را شما می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید؟
 102. 10 تا از دستورات یا 7 تا از خطاهای رایج یا 5 تا از رکن‌های اساسی در نوشتن خبرنامه را بنویسید.

کلام آخر

در این آموزش ایمیل مارکتینگ رایگان ما ایده هایی را مطرح کردیم تا هر موقع ایده ای نداشتید به این مقاله رجوع کنید. در پایان در صورتی که شما در مورد موارد بالا نظری دارید و یا ایده هایی را دارید که در لیست بالا ما به آن ها اشاره نکرده ایم با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن آوادیس در تماس باشید.

میانگین امتیاز : 2 / 5. تعدا آرا : 2

ثبت امتیاز شما به این مطلب

شما نظری در این مورد ندارید؟