Terms

طراحی سایت موبایل

طراحی سایت موبایل

دو چیز در مورد موبایل باید بدانیم: اول اینکه بشدت در حال رشد است و دوم اینکه در اوایل راه قرار دارد و این بدان معنی است که فرصت عظیمی در پیش است. طراحی یک وب سایت که هم در کامپیوترهای دسکتاپی و هم در موبایل (در تمام اندازه های اسکرین) به نمایش در بیاید حتماً هزینه های اضافی در پی دارد، اما با توجه به رشد عجیب و فوق العاده استفاده از موبایل توسط کاربران اینترنت، این هزینه ها یک سرمایه گذاری بلند مدت خواهد بود.

بازدیدکننده موبایل بسیار هدفمند است.
یعنی زمانی که یک مشتری بالقوه وب سایت شما در موبایل خود می بیند، آنها بدنبال هدف خود می گردند، مثل تماس با شما و یا قسمتی از اطلاعات و یا دریافت برخی از نیازها از وب سایت شما. تجربه کاربری آنها را در وب سایت خود لذت بخش بسازید.

طراحی سایت موبایل

آیا من می توانم وب سایتم را با موبایل هماهنگ کنم یا نیاز به طراحی یک سایت موبایل مجزا دارم؟
معمولاً این سوال پیش می آید که آیا شما به دو یا سه وب سایت برای اجرا در دسکتاپ، تبلت و موبایل نیاز دارید؟ ما پیشنهاد می کنیم شما تنها از یک وب سایت که قابلیت آداپته شدن در هر سه دستگاه را داشته باشد استفاده کنید.

طراحی وب سایت واکنشگرا یا رسپانسیو
طراحی وب سایت واکنشگرا یعنی آداپته شدن وب سایت شما با هراندازه رزولیشن صفحه نمایش. اینگونه وب سایتها توانایی آداپته شدن با تبلت ها را به همان اندازه برای موبایل ها دارند. اینگونه وب سایتها نیاز به برنامه ریزی برای اولویت بندی المان ها برای نمایش دارند و همچنین گوگل وب سایتهای رسپانسیو را به عنوان بهترین راه حل برای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوگر می داند.

استفاده از استایل شیت مجزا
در این روش URL وب سایت یکی است، اما با توجه به اندازه تصویر نمایش دستگاه وارد شده به وب سایت، CSS و استایل شیت تغییر خواهد کرد. یعنی کدهای اچ تی ام ال یکی هستند، اما کدهای استایل شیت یا CSS تغییر می کنند که مدت زمان کمتری را نسبت به برنامه ریزی برای طراحی وب سایتهای رسپانسیو و پاسخگو نیاز دارد.

وب سایت موبایل مجزا
در این روش وب سایت موبایل بر روی زیر دامنه یا ساب دامین قرار می گیرد به این صورت m.yourwebsite.com و وب سایت اصلی بر روی آدرس خود yourwebsite.com و براساس دستگاه وارد شده به سایت URL صحیح برای کاربر ریدایرکت می شود.

آیا من یک موبایل اپ نیاز دارم یا وب سایت موبایلی برای من کافیست؟
یک وب سایت موبایلی کافی است تا زمانی که شما نیاز به یک برنامه و اپلیکیشن موبایل نداشته باشید. یک وب سایت موبایلی ساده می تواند براحتی نیازهای کاربران را برآورده کند، اما زمانی که یک کسب و کار بر اساس استراتژی خود نیاز به یک اپلیکیشن موبایل پیدا می کند تا کاربری خود را افزایش دهد و به مرحله بعد سوق دهد و یا سودآوری بیشتری بر اساس سیاست های کسب و کار نصیب خود کند اینجاست که نیاز به اپلیکیشن موبایل حس می شود.