How to create free website

آموزش ساخت سایت رایگان

زمان مطالعه < 1 دقیقه
ر

در روزگار جدید داشتن یک وب‌سایت شخصی و یا یک وب‌سایت حرفه‌ای برای بسیاری از افراد، تبدیل به یک دغدغه شده است و از طرفی تمامی افراد نیاز به‌صرف هزینه و یا مراجعه به طراحان حرفه‌ای سایت یا شرکت طراحی سایت را ندارند. این روزها سرویس های بسیاری هستند که امکان طراحی وب سایت رایگان را به شما می‌دهند. در ادامه برخی از این سرویس‌ها و امکانات را در آموزش ساخت سایت رایگان آنها را معرفی می‌کنیم.

سرویس Sites گوگل

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین سرویس های طراحی وب سایت برای ایجاد سایت شخصی است. امکان بارگذاری فایل، عکس و صوت را به شما می‌دهد و می‌توانید با چند دقیقه وقت صرف کردن، یک وب‌سایت با آدرس دلخواه ایجاد کنید. این سرویس برای معلمان و اساتید دانشگاه که نیازمند بارگذاری فایل‌های درسی هستند بسیار مناسب است.
 

سرویس  Wix.com

در این آموزش وب سایت Wix برای ساخت سایت بصورت رایگان در نوع خود شاهکار است. زیرا امکان ایجاد کردن سایت‌های فلش، آلبوم عکس فلش، اسلایدهای فلش و …  را با چند کلیک برای شما فراهم می‌کند. پس از ثبت‌نام در سایت، ده‌ها قالب آماده فلش وجود دارد که می‌توانید آنلاین آنها را ویرایش کنید، متن، عکس، پس زمینه، انیمیشن، منو، آیکون، صدا، فیلم و … به آنها اضافه کنید تا به شکل موردنظرتان درآید. این سایت گالری کاملی نیز از clipArt ها دارد که برای کامل کردن طرح شما بسیار مفید خواهد بود.
 

سرویس  Weebly.com

اين سرویس بعنوان یک سرویس ساخت وب سایت، قالب‌های آماده‌ی بسیاری دارد که می‌توانید یکی را انتخاب کنید و آن را مطابق میل خود تغییر دهید. این سایت اجازه‌ی بارگذاری انواع فایل را نیز به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید سایت خود را به‌صورت دستی تغییر دهید و کدهای دلخواه خود را نیز به سایت اضافه کنید.
 

سرویس Office Live

شرکت مایکروسافت هم امکان ایجاد یک سایت به صورت رایگان و بارگذاری فایل‌هایتان را به شما می‌دهد. البته این سرویس چندان امکان تغییر در ظاهر را به شما نمی‌دهد. اما با توجه به اینکه مایکروسافت مالک آن است، می‌توان ازلحاظ سرویس دهی به آن اطمینان کرد.
 

سرویسSite2You.com

این سرویس طراحی وب سایت رایگان نیز امکان ایجاد کردن یک وب‌سایت رایگان را با امکانات زیادی از قبیل ایجاد بخش خصوصی در سایت، ایجاد وبلاگ، صندوق پستی، آپلود فیلم و صوت، افزودن نظرسنجی و … برای شما فراهم می‌کند.
 

سرویسWebStarts.com

اين سایت نیز امکان ایجاد یک وب‌سایت با امکاناتی مانند اشتراک‌گذاری فایل‌هایPDF و موزیک و فیلم را برای شما فراهم می‌کند. همچنین یک بانک از انواع ویجت در این سایت وجود دارد که می‌توانید آنها را به سایت خود اضافه کنید. مثلاً و blog و … در این صفحه می‌توانید قالب‌های رایگان این سایت را ببینید و در صورت تمایل یکی را انتخاب کرده و طراحی آنلاین سایت خود را شروع کنید.

 سیستم مدیریت محتوا سایت ساز وردپرس

گرچه ورد پرس یک سرویس وبلاگ است، اما آن‌قدر امکانات جذاب به این سایت اضافه‌شده است که برای راه‌اندازی یک سایت شخصی بصورت رایگان می‌تواند انتخاب خوبی باشد. امکان آپلود عکس، آهنگ، فایل‌هایPDF می‌تواند در بسیاری موارد نیاز شمارا برآورده سازد.
 

سرویسDoodleKit.com

این سایت نیز امکاناتی مانند آپلود فایل‌های PDF و ورد و اکسل و انواع فرمت‌های عکس را پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توانید یک قالب زیبا از این آدرس انتخاب کنید و وب‌سایت شخصی خود را ایجاد نمایید. سایتی که با DoodleKit می‌سازید می‌تواند امکان RSS و جستجو در میان مطالب هم داشته باشد.
 

سرویس VIVITI.com

این هم یک سرویس دیگر که اجازه بارگذاری فایل‌هایی تا حجم ۱۰۰ مگابایت را به شما می‌دهد. همچنین قالب‌های متنوعی برای شروع دارد که با انتخاب یکی و تغییر آن می‌توانید سایت خود را برپا کنید.

درصورتی‌که سرویس بهتر و قوی‌تری را برای طراحی راحت و رایگان وب‌سایت سراغ دارید آن‌ها را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟