keyword analysis

آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز کلمات کلیدی

تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی تمرینی است که سئوکاران برای تحقیق و یافتن عبارات مورد جستجو کاربران استفاده می کنند. یافتن آنچه کاربران در هنگام جستجوی محصولات، خدمات یا اطلاعات عمومی در موتورهای جستجو وارد می کنند، هدف اصلی متخصصان در آنالیز و تحقیق کلمات یا عبارات کلیدی است.

آنالیز کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی فرآیندی برای یافتن و تجزیه و تحلیل عبارات یا کلمات مورد جستجویی است که کاربران استفاده از این داده ها در موتورهای جستجوگر، یافتن نتیجه یک هدف خاص را دنبال می کنند. تحقیق بر روی کلمات کلیدی در یک کسب و کار می تواند عبارات مورد جستجو، میزان محبوبیت این پرس و جوها، میزان دشواری رتبه بندی آنها و … را مشخص نماید.

چرا آنالیز کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را هدف قرار دهید و بینش ارزشمندی را در مورد سؤالاتی که مخاطبان هدف شما در گوگل جستجو می کنند ارائه می دهد. طبیعتاً از این بینش می توانید در سئو و استراتژی محتوا و دیجیتال مارکتینگ خودنیز استفاده کنید!

کاربران در تحقیقات آنلاین خود از کلمات کلیدی برای یافتن راه حل استفاده می کنند. پس اگر محتوای شما در حین انجام جستجوی آنها در میدان دید مخاطبان شما قرار بگیرد، به افزایش ترافیک سایت شما می انجامد. بنابراین، شما هدفتان مشخص شده است.

تولید محتوا بایستی پیرامون آنچه کاربران می خواهند بیابند باشد، به عبارت دیگر مخاطب ما به سمت ما می آید. و همه آنچه گفته شد با آنالیز و تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود. تحقیقات کلمات کلیدی به شما می گوید که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند و با فرض استفاده از ابزارهای سئو می توانید بدانید چقدر آن موضوعات در بین مخاطبان شما محبوب هستند.

با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم بالایی از جستجو را به صورت ماهانه دریافت می کنند، می توانید محتوای خود را در موضوعاتی که می خواهید محتوا ایجاد کنید شناسایی، مرتب و دسته بندی کنید. سپس، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید. این تحقیقات حتی می تواند تجربه کاربری وب سایت شما را در پروسه طراحی سایت شما دستخوش تغییراتی کند.

نحوه آنالیز و تحقیق کلمات کلیدی سایت

سه موضوع اصلی در هنگام آنالیز و تحقیق کلمات کلیدی سایت بایستی مدنظر قرار بگیرد.

  1. ارتباط
  2. اعتبار
  3. حجم

ارتباط

گوگل محتوا را از نظر ارتباط آن رتبه بندی می کند. اینجاست که مفهوم هدف جستجو (Intent) مطرح می‌شود. محتوای وب سایت شما فقط در صورتی در صفحه نتایج یک کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌شود که نیاز کاربر جستجوگر را برآورده کند. علاوه بر این، محتوای شما باید منبع غنی برای پاسخ به پرس و جو کاربر باشد. شما بگویید : در صورتی که محتوای شما ارزش کمتری نسبت به دیگر محتواها داشته باشد چه دلیلی برای نمایش آن در نتایج موتورهای جستجوگر وجود دارد؟

اعتبار

اعتبار از پارامترهای اصلی گوگل است. برای معتبر شدن باید تلاش خود را برای تبدیل به یک منبع معتبر از راه غنی سازی سایت خود با محتوای مفید و ترویج آن از طریق بدست آوردن سیگنال هایی از شبکه های اجتماعی و بکلینک های معتبر انجام دهید.

حجم

شاید در یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول رتبه بندی شوید، اما اگر هیچ کس آن را جستجو نکند، باعث ایجاد ترافیک سایت شما نمی شود. شبیه یک مغازه در شهر ارواح هستید! حجم با MSV (حجم جستجوی ماهانه آن عبارت) اندازه‌گیری می‌شود، که به معنای تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی در ماه در بین همه کاربران جستجو می‌شود.

ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی سایت

ابزارهای تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی و سئو می توانند به شما کمک کنند تا بر اساس مطابقت کلمات و عبارات کلیدی، ایده های بیشتری را از طریق این ابزارها پیدا کنید. برخی از محبوبترین این ابزارها را معرفی می کنیم.

1/ ابزار Ahrefs

ابزار Ahrefs
ابزار Ahrefs

Ahrefs یک مجموعه نرم افزاری سئو است که شامل ابزارهایی برای لینک سازی، تحقیق کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، ردیابی رتبه و ممیزی سایت است. بیشتر ویژگی های داخل Ahrefs برای متخصصان بازاریابی طراحی شده است. به طور خلاصه Ahrefs ابزاری برای کمک به افراد برای کسب رتبه های بالای موتور جستجوگر است.

2/ ابزار Semrush

ابزار semrush
ابزار semrush

Semrush یک ابزار سئو است که تحقیقات کلمات کلیدی انجام می دهد، استراتژی کلمات کلیدی را که رقبای شما استفاده می کند ردیابی می کند، ممیزی سئو وبلاگ شما را اجرا می کند، به دنبال فرصت های بک لینک می گردد و …

3/ ابزار Ubersuggest

ابزار ubersuggest
ابزار ubersuggest

Ubersuggest یک ابزار سئوی رایگان است که در ایجاد ایده های جدید برای کلمات کلیدی تخصص دارد. ابزار اوبرساجست اخیراً توسط کارآفرین نیل پاتل خریداری شد که از آن زمان ویژگی های آن را به طور قابل توجهی گسترش داده است.

4/ ابزار Google Keyword Planner

ابزار google keyword planner
ابزار google keyword planner

Keyword Planner به شما کمک می کند تا در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید. از این ابزار رایگان می توانید برای کشف کلمات کلیدی جدید مرتبط با کسب و کار خود و مشاهده تخمین جستجوهایی که آن عبارت یا کلمات کلیدی دریافت می کنند و محاسبه هزینه هدفگذاری کلمات استفاده کنید.

5/ ابزار SECockpit

ابزار secockpit
ابزار secockpit

SECockpit یک ابزار تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی مقرون به صرفه است که یافتن مرتبط ترین کلمات کلیدی را برای جذب مشتریان بیشتر به سایت و بهبود سئو سایت آسان می کند.

سخن آخر

یک استراتژی موفق بازاریابی و تبلیغات دیجیتال با استفاده از موتورهای جستجو، تحفیق کلمات کلیدی و انتخاب صحیح آن است. تیم سئو بهینه سازی وب سایت آوادیس ابتدا بر مبنای محصولات و خدمات و استراتژی کسب و کار شما، کلمات و عبارات کلیدی که می تواند باعث افزایش ترافیک هدفمند سایت شما شود را آنالیز و انتخاب می کند و با ایجاد یک استراتژی محتوایی هدفمند به ایجاد ترافیک موثر و در نتیجه افزایش فروش وب سایت شما کمک می کند. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین
کسب و کار آنلاین
وب سایت و نرخ تبدیل به مشتری
وب سایت شما مرکز اکوسیستم تجارت دیجیتال شما است. یک وب سایت بدون بهینه سازی نرخ تبدیل مانند یک ماشین بدون چرخ است، مسافر را به جایی نمی برد. با بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری، به احتمال زیاد برای رشد و موفقیت تجارت آنلاین خود سرمایه گذاری می کنید. مراحل بهینه سازی نرخ تبدیل از ابتدای جلسات گفتگو و تحقیق در مورد کسب و کار شما شروع می شود و می تواند به طور مستمر ادامه پیدا کند.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین

دریافت پروپزال کسب و کار

رضایت مشتری : گنجینه ناب