10 ایده اشتباه در طراحی صفحه درباره ما وب سایت

11070 بار
شنبه, 04 آبان 1392 ساعت 22:19
ارزیابی شما
(9 رای)
10 ایده اشتباه در طراحی صفحه درباره ما وب سایت - 4.3 out of 5 based on 9 votes

راهنماها و نکات زیادی در مورد نحوه ساختن صفحه درباره ما وجود دارند، که هیچ کدام شامل مطلب تازه ای نمی شود. اما اگر شما خود را یک طراح یا فردآینده گرا می دانید، باید توجه خاصی به این موضوع داشته باشید.
در همین رابطه، ما تصمیم گرفته ایم تا کمی تفریح کرده و لیستی از 10 ایده بد را بیان کنیم که نباید در زمان طراحی صفحه درباره ما، آنها را اعمال کنیم.

ده ایده اشتباه در طراحی صفحه درباره ما

 1. ایده اشتباه شماره 1: به روندهای طراحی وب توجه نکنید.
  روندهای موجود در طراحی وب را فراموش کنید، آنها هیچ فایده ای نداشته و تنها ذهن شما را از طراحی کردن یک شاهکار دور می کنند. شما دیدگاه قوی در مورد صفحه درباره ما داشته و می دانید سایت شما چه ظاهری داشته باشد. نظر دیگران هیچ اهمیتی ندارد. همین طور مشخصات و نیازهای مخاطب هدف شما نیز هیچ اهمیتی ندارد. آنها باید از شما پیروی کنند و شما نیازی به تطابق پیدا کردن با آنها ندارید. به یاد داشته باشید که شما قانونگذار بوده و نیازهای آنها را تأمین می کنید، پس تنها شما باید روند کار و ظاهر آن را مشخص کنید.
 2. ایده اشتباه شماره 2 : متون پر از ادعا بنویسید.
  واقعیت این است که افراد به شما اهمیت می دهند. پس از این قانون پیروی کرده و تا می توانید در مورد شرکت خود صحبت کنید. خاطرات شما از اولین قدم برداشتن تا جلسه صبح امروز نیز باید در صفحه درباره ما در وب سایت شرکت نمایش داده شود. هر چه اطلاعات بیشتری بدهید، افراد بیشتر به شما اعتماد می کنند.
 3. ایده اشتباه شماره : واقعیت را بپوشانید.
  از عبارات عمومی برای توضیح خدمات و محصولات خود استفاده کنید. به هیچ وجه شفاف سازی نکنید. استفاده از کلمات احساسی و منحرف کردن افراد نیز تأثیر خوبی دارد. مثل یک سیاستمدار عمل کنید. به افراد تنها قول زندگی بهتر و بهبود کیفیت را بدهید. اگر مخاطبین از مسئله ای(که واقعیت دارد) بدشان می آید، آن را بیان نکنید. بعضی از واقعیت ها، بهتر است که به صورت راز باقی بمانند. شاید هیچ وقت کسی دست شما را رو نکند!
 4. ایده اشتباه شماره 4: به افراد بگویید چه قدر به آنها نیاز دارید.
  وقتی تجارت شما با مشکل روبرو می شود، اصلاً از کمک خواستن، خجالت نکشید. صفحه درباره ما، جایی عالی برای این کار است. افراد عاشق داستان های غمناک در رابطه با شرکت های ورشکست هستند. مثل دیدن یک سریال درام است، پس بهتر است به آنها نشان دهید چقدر به توجه آنها نیاز دارید! شاید بعضی از بازدیدکنندگان دلشان به حال شما سوخته و چیزی خرید کرده یا برای همدردی شما را لایکتان کنند.
 5. ایده اشتباه شماره 5: اطلاعات تماس خود را وارد نکنید.
  اگر لازم بود با کسی صحبت کنید، خودتان با آنها تماس خواهید گرفت. نگذارید بازدیدکنندگان تصادفی با ایمیل ها و تماس های الکی، مایه مزاحمت شما شوند. اصلاً آنها چه کسی هستند که بخواهند شما را اذیت کنند؟! و به سوالات و خواسته های افراد نیز پاسخ ندهید. بازخورد آنها چیزی اضافی است زیرا همیشه تفکرات منفی و شکایت ها را شامل می شود. افراد در وب اصلاً تعریف نمی کنند. پس بهتر است با گوشش ندادن به آنها، مثبت اندیش زندگی کنید.
 6. ایده اشتباه شماره 6: از لینک های واید (Wide link) سایت تا حد امکان استفاده کنید.
  گوگل عاشق لینک های واید سایت است، پس اگر شما می خواهید سایت به راحتی در صفحات جست و جو قابل مشاهده باشد، سعی کنید صفحه درباره ما را از لینک ها پر کنید. شما همین طور باید از کلمات کلیدی بسیار زیاد در هر جمله استفاده کنید تا موتورهای جست و جو بفهمند، صفحه شما در چه رابطه ساخته شده است. اصلا به چگالی، همخوانی و سایر موارد کلمات کلیدی توجه نکنید. این کار برای مالکین سایت نادانی است که نمی دانند چطور تجارت اینترنتی خود را اداره کنند.
 7. ایده اشتباه شماره 7 : از پالت های رنگی غنی استفاده کنید.
  وقتی شما صفحه درباره ما می سازید یا هر المانی از سایت)، همیشه می توانید از رنگ های متفاوت استفاده کنید. 8 یا 10 تون رنگی احتمالا کافی خواهد بود – البته اگر شرکت بزرگتر بود، می توانید از رنگ های بیشتری استفاده کنید. شما می توانید به تمام انتظارات پاسخ گفته و حتی از رنگ های بیشتری در طراحی خود استفاده کنید.
 8. ایده اشتباه شماره 8: از تصاویر گوگل استفاده کنید.
  استفاده کردن از تصاویر گوگل قانونی است؟ هر کسی می تواند از اینترنت عکس بدزدد، پس اصلاً نگران نباشید. در صورتی که مالک عکس شکایت کرد، شما همیشه می توانید بگویید که عکس را در سایت دیگری پیدا کرده اید و در این رابطه هیچ اطلاعی ندارید. به علاوه تجارت بسیار مهم تر از حق کپی رایت کسی است که اصلاً او را نمی شناسید. تا زمانی که کسی شکایت قانون نکند، این کار هیچ مشکلی ندارد.
 9. ایده اشتباه شماره 9: جملات و بیانیه های زیادی از طرف خود بسازید.
  بیانیه ها چیزی هستند که افراد در زمان تصمیم گیری برای خرید بسیار به آنها توجه می کنند. آنها مثل توصیه نامه های استخدام از دوستان خوب کار می کنند، پس افراد حتماً آنها را باور خواهند کرد. اگر کسی نیست که از تجارت شما تعریف کند، خودتان این کار را انجام دهید. از دروغ گفتن خجالت نکشیده و مثل یک خبرنگار حرفه ای بنویسید. از " استفاده کرده و مبالغه کنید. شما می توانید طبیعی ترین و خلاقانه ترین جملات و بیانیه ها را بسازید. بازدیدکنندگان سایت صف می کشند تا جملات شما را بخوانند. پس خودنمایی کنید! جملات بیشتری ساخته تا ثابت شود که شما فرد بسیار باحالی هستید. بدین صورت، مشتریان احتمالی به شما اعتماد خواهند کرد.
 10. ایده اشتباه شماره 10: از بنرهای تبلیغات فلش در صفحه درباره ما استفاده کنید.
  اصلا از گیج کردن بازدیدکننده با استفاده از انمیشین بیش از حد، نترسید. صفحه درباره ما را از رنگ ها و اطلاعات پر کنید. بدین صورت، افراد می فهمند شرکای شما چه کسانی هستند و بر روی بنرها کلیک می کنند تا با آنها بیشتر آشنا شوند و همین طور این حرف عجیب افراد را باور نداشته باشید که قرار دادن بنر ها باعث از بین رفتن و نادیده گرفتن شدن اطلاعات شما می شوند. هر چه بنر بیشتر مانع دید شود، افراد بیشتر خوششان می آید. پس در زمان درخواست اضافه کردن بنر در این صفحه، اصلاً فکر نکنید، این کار باعث افزایش آمار پرش (bounce) سایت می شود. به علاوه، افراد می بینند که شما ارزش همکاری کردن دارید.

امیدوارم از این شوخی و لیست ایده های بد در طراحی لذت برده باشید. مطمئنا تنها دلیلی که چنین تأکیدی بر انجام آنها داشته ایم، این بوده است که شما این ایده ها را به هیچ وجه دنبال نکنید. همین طور می خواستیم کمی شما را سرگرم کرده و اطلاعاتی را در مورد آنها بیان کنیم. اگر این مقاله برای شما جالب بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

4 نظر در مورد این مطلب

 • جلال علیون دوشنبه, 22 شهریور 1395 ساعت 18:37 ارسال شده توسط جلال علیون

  سلام
  چون نوع نگارش چالشی ، به نظر من خوب بود . فقط اگه از این کوتاه تر باشه به نظرم موثرتر خواهد بود.
  باتشکر
  جلال علیون

 • سعید دوشنبه, 02 شهریور 1394 ساعت 16:31 ارسال شده توسط سعید

  سلام خسته نباشید. ممنون خیلی مطلب جالب و مفیدی بود
  موفق باشید ;)

 • Avadis LTD. چهارشنبه, 08 آبان 1392 ساعت 15:26 ارسال شده توسط Avadis LTD.

  سلام محسن جان و سپاس از اینکه نظر نون رو گفتید.
  حتماً یه بازنگری تو نوشتن مطالب انجام می شه
  و به ما حق بدید چون تازه شروع به بلاگ داری کردیم
  و بلاگ مطالب ما جوان هست

 • محسن چهارشنبه, 08 آبان 1392 ساعت 04:57 ارسال شده توسط محسن

  من نمی دونم که شما این مطلب رو کپی کردین یا خودتون نوشتین. ولی در کل طرز نوشتن اون خیلی مسخره بود چون همش باید فعل هارو تو ذهنم همش بر عکس کنم. هم خودت برای بار اول که خوندی تونستی راحت بخونی. ده تا مقاله نوشتین که نباید کاری کرد که بازدید کننده از سایت خارج بشه. به نظر من یه مورد دیگه هم به آخرش اضافه کنین که : اگه مطالبی هر چند مهم دارین هرگزنباید برعکس بنویسین که بازدیدکننده رو خودش فشار نیاره. شاید یه بازدیدکننده ساعت 4:51 دقیقه صبح داره مطلب رو میخونه. بازدیدکننده حتی دیگه رقبت نمی کنه که اون صفحه رو Bookmark کنه که بعدا بخونه. بله bookmark. این موضوعی هست که ازش قافل بودی. بازدیدکننده فقط اومده اطلاعات بگیره نیومده که با اعصابش بازی کنی که. ولی از حق نگذرم 5 - 6 تا از مقاله هاتون با اینکه خیلی طولانی بودن رو خوندم . خوب بودن ولی این یکی اعصابمو خورد کرد. در حدی که حاضر شدم این موقع صبح این متن طولانی رو بنویسم ولی بقیه مطلبو نخونم. ... در کل موفق باشی.

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
 • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
 • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
 • طراحی سایت هتل پارسیان
 • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
 • طراحی سایت پرتو قشم
 • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
 • طراحی سایت زمرد پسته پارس
 • طراحی سایت آتی ساز
 • طراحی سایت شبکه البرز
 •