10 Reasons to choose opencart

10 دلیل انتخاب سیستم فروشگاه ساز اپن کارت

زمان مطالعه 3 دقیقه
10 دلیل برای انتخاب اپن کارت به عنوان سیستم فروشگاه ساز اینترنتی

اپن کارت یک سیستم مدیریت محتوا فروشگاهی رایگان است که امکانات ساخت کاتالوگ محصولات و فروش آنلاین محصول را ارائه می دهد. اوپن کارت از چندفروشگاهی پشتیبانی می کند که امکان ساخت یک محصول برای استفاده در چند فروشگاه را می دهد.

1. سهولت توسعه و برنامه نویسی اپن کارت

سیستم فروشگاه ساز اوپن کارت یک سیستم با معماری سه لایه MVC یا همان Model View Controller می باشد. در این سیستم طراحی و توسعه افزونه ها  و یا شخصی سازی آنها با دانستن PHP و Mysql آسان خواهد بود. برای ساخت یک افزونه جدید بایستی چهار فایل تولید کنید : کنترلر، مدل، ویو و فایل زبان یا همان Language

2. سهولت استفاده از فروشگاه ساز اپن کارت

اپن کارت نیز مانند پلتفرم های شاپیفای و پرستاشاپ داشبورد مدیریتی آسانی دارد. تمامی منوهای اصلی مدیریت فروشگاه اینترنتی بصورت بسیار کاربر پسندانه طراحی و در دسترس قرار گرفته است: مانند منوهای : کاتالوگ، فروش، افزونه ها، تنظیمات سیستمی و …

3.سهولت انجام تغییرات در فروشگاه اینترنتی اپن کارت

شما می توانید با استخدام نفرات یا تیم متخصص در زمینه PHP, MySql, CSS براحتی تغییرات مدنظر خود را در سیستم فروشگاه ساز خود اعمال نمایید. مانند Magento, Prestashop و یا Bigcommerce تعداد بسیاری توسعه دهنده برای انجام تغییرات شما در فروشگاه اینترنتی شما وجود دارند تا تغییرات شما را اعمال کنند.

4. تعداد زیادی از داکیومنت ها، فروم ها و مقالات در پهنه اینترنت

مانند یک CMS مشهور، فروشگاه ساز اینترنتی اپن کارت نیز مورد بجث زیادی قرار گرفته است. با بیش از 126،046 تاپیک و 90،000 کاربر. اگر در وب سایت اپن کارتی خود مشکلی حس می کنید می توانید براحتی با جستجو در فروم رسمی از تاپیک ها و مباحث قبلی بهره بگیرید. حتما شانس بسیاری دارید تا از تجربه دیگران برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

5. هزاران افزونه و ماژول اپن کارت

قطعا دلیلی برای تولید چرخ وجود ندارد اگر نیاز شما قبلا برآورده شده باشد. با کمی جستجو در فروشگاه وب سایت اپن کارت و یا دیگر سایت های شرکت های توسعه دهنده می توانید ماژول مورد نظر خود را بیابید و بر روی سیستم فروشگاهی خود نصب نمایید. قیمت افزونه از 10 دلار شروع می شوند حتی بعضی از آنها رایگان هستند. در وب سایت رسمی اپن کارت تا به امروز بیش از 12،325 افزونه، ماژول و قالب اپن کارت فروخته می شوند.

6. ساختارهای فایل مجازی : VQMOD و OCMOD

تغییر در هسته ساختار CMS (سیستم مدیریت محتوا) ها ایده ی مناسبی نیست، ولی خوب در بعضی مواقع در وب سایت ها نوشتن کدهای اختصاصی اجتناب ناپذیر است. اگر می خواهید در آپدیت بعدی به مشکل نخورید پس نباید هسته یا Core سیستم را تغییر دهید. اما نگران نباشید! اپن کارت با ایجاد ساختارهای VQMOD و OCMOD به فکر رفع این مشکل بوده است. بدین ترتیب اگر شما با رعایت ساختارهای ویکیومد و اوسی مد می توانید بدون نگرانی از بروزرسانی فروشگاه خود تغییرات را ایجاد نمایید.

7. اپن کارت قالب های آماده به کار دارد

اگر بودجه کافی برای طراحی گرافیکی و طراحی قالب اختصاصی فروشگاه اینترنتی خود ندارید نگران نباشید، شما می توانید از قالب های آماده به کار استفاده کنید. سایت های بزرگی مانند Themeforest.com یا Templatemonster.com بیش از صد ها قالب آماده به شما می فروشند.

8. سهولت ساخت فروشگاه اینترنتی چند زبانه

به هر زبان زنده دنیا چه راست به چپ و یا چپ به راست می توانید وب سایت خود را ترجمه و استفاده نمایید. اپن کارت از یونیکد UTF-8 پشتیبانی می کند. در بخش مدیریت فایل های فروشگاه اپن کارت خود می توانید در پوشه Language زبان مورد نظر خود را اضافه نمایید.

9. سیستم فروشگاه ساز چند فروشگاهی

سیستم چندفروشگاهی اپن کارت بسیار پرکاربرد می باشد و مدیریت چندین فروشگاه را حتی اگر با هم تفاوت هایی داشته باشند برای شما آسان می کند. این تفاوت ها می تواند این گونه باشد :

  • طراحی
  • محصولات
  • ماژول ها
  • پایگاه داده مشتریان
  • زبان ها

شما تمام فروشگاه های خود را توسط یک پنل ادمین مدیریت خواهید کرد دقیقا مانند داشبورد مدیریتی مجنتو (Magento) که به شما اجازه می دهد سیستم فروشگاهی چند فروشگاهی در یک جا داشته باشید.

10. سیستم Seo Friendly

گوگل اپن کارت را دوست دارد! من تعداد بسیاری از فروشگاه های اپن کارت را برای گوگل بهینه کردم. لینک های بهینه شده ای خواهید داشت که قابلیت اضافه شدن فرمت .html نیز خواهید داشت. تگ های title,H1، متاتگ های توضیحات، سرعت مناسب صفحات و امتیاز مناسب YSlow، فایل ربوتز و نقشه ساز XML و ماژول آنالیز گوگل در داشبورد ادمین از امکانات فوق العاده ای هست که می توانید داشته باشید.

پی نوشت :

من مدت زیادی هست که از فروشگاه ساز اپن کارت برای ساخت فروشگاه های اینترنتی استفاده می کنم و در این مدت زمان  از این سیستم راضی بوده ام. سیستم های مشابه پرستاشاپ، مجنتو نیز سیستم های مناسبی برای ساخت فروشگاه شماست. پیشنهاد می کنم قبل از انتخاب با ویژگی ها و قابلیت های هر کدام آشنا شوید تا در انتخاب خود دقیق تر عمل کنید.

دیدگاه شما چیست؟