make attractive website

طراحی وب سایت جذاب

زمان مطالعه 2 دقیقه
طراحی وب سایت جذاب

این سوال بسیاری است که چگونه می توان بازدید کننده بیشتری برای وب سایت خود جذب کرد؟ جذب ترافیک بیشتر در وب سایت مهم است و از آن مهمتر طراحی وب سایتی جذاب و زیبا که بتواند بازدیدکننده جذب شده را برای مدتی زیاد در وب سایت نگه داشت.

در این مقاله شما با 6 نکته مهم در طراحی وب سایت جذاب و زیبا آشنا خواهید شد که نه تنها برای بازدید کننده شما جذاب باشد بلکه او را ترغیب به ماندن در وب سایت شما برای مدتی طولانی کند.

1-انتخاب آگاهانه رنگ و طرح وب سایت

اگر شرکت شما دارای لوگو یا رنگ سازمانی خاصی است برای شروع خوب است، برای شروع شما می توانید با دو یا سه رنگ طراحی صفحات خود را آغاز کنید. ترکیب رنگهایی که شما در طرح خود می توانید استفاده کنید در زیر اشاره شده است:

  • 1.قرمز، زرد و سفید
  • 2.آبی و سفید
  • 3.قرمز، خاکستری و سفید
  • 4.آبی، نارنجی و سفید
  • 5.زرد، خاکستری و سفید
  • 6.رنگ پیازی، قهوه ای سوخته و سفید

اگر شما در استفاده از ترکیبات رنگی دچار تردید هستید با جستجویی در اینترنت و پیدا کردن وب سایت مورد علاقه خود می توانید از آن به عنوان مدل و نمونه در انتخاب طرح و رنگ مورد پسند خود استفاده کنید، معمولاً استفاده از چند ترکیب رنگ گفته شده در بالا جذابیت زیادی برای کاربران در پی خواهد داشت.

2-زمینه صفحات وب سایت

مطمئن شوید که کاربران در زمینه صفحات شما برای خواندن متون سایت مشکلی نداشته باشند. از رنگهای تیره برای متون خود در زمینه های تیره ی و یا رنگهای سفید و زرد استفاده نکنید. اگر زمینه صفحات شما تیره است از رنگ های روشن برای متون خود استفاده کنید و بالعکس. مغمولاً رنگی که برای لینکها و پیوندهای استفاده می شود آبی است (قبل از بازدید) پس اگر شما زمینه تیره در وب سایت خود دارید مطمئن شوید که رنگ لینکهای شما روشن است.

3-بارگذاری سریع صفحات وب سایت

اگر صفحات وب سایت شما بیش از یک دقیقه با اینترنت دیال آپ زمان برای بارگذاری صفحات نیاز دارد نیاز به رفع بعضی از مشکلات خواهد داشت. معمولاً افراد و کاربران وقت نخواهند گذاشت برای بارگذاری وب سایت شما و به وب سایت دیگری می روند که سریعتر بارگذاری شود و وقت خود را از دست ندهند. پس یک وب سایت خوب بارگذاری سریع دارد.

4-اختصاص سایز پیکسلی مناسب

سایز صفحات وب با واحد پیکسل اندازه گیری می شوند. پیکسل ها واحد اندازه گیری صفحه می باشند. یک صفحه وب می تواند در هر سایزی باشد. مانند (1024*768)

نرم افزارهای طراحی وب سایت معمولاً سایزهای استاندارد طراحی صفحات وب را در اختیار شما قرار می دهند. برای طراحی صفحات پاپ آپ همیشه از سایزهای کوچکتر استفاده کنید. انتخاب سایز پیکسلی صفحات سایت با شماست. نکته ای که مد نظر شما باید باشد این است که سایزی را انتخاب کنید تا در همه نمایشگرهای قابل نمایش باشد.

5- لوگو

با طراحی لوگویی ساده کمک به شناساندن وب سایت خود خواهید کرد. در سر صفحه خود جایی برای آن در نظر بگیرید و با نوشتن متنی درباره شرکت و وب سایت خود توضیحاتی منحصر به فرد از وب سایت خود ارائه دهید. اینها نشانی از شماست که در ذهن بازدیدکننده و کاربر وب سایت خود هک می کنید.

6- دقت در ادبیات بیان و جلوگیری از اشتباهات نوشتاری

در فن بیان ادبیات خود دقت داشته باشید و آنرا با مخاطبان خود وقف دهید، همچنین اشتباهات نوشتاری و تایپی مانع رسیدن شما به اهدافتان خواهد شد.

دیدگاه شما چیست؟