Website template design

طراحی قالب سایت

طراحی قالب سایت

از راه اندازی یک وبلاگ یا یک فروشگاه آنلاین، از طراحی سایت شرکتی تا وب سایت نمایش پروژه ها، با طراحی قالب سایت اختصاصی می توانید رویایی که در سر داشتید را به واقعیت تبدیل کنید. یک قالب سایت خوب به برند شما، حس شهودی اعطا می کند و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، بدون اینکه حواسشان پرت شود.

قالب‌های وب‌سایت، طرح‌های از پیش طراحی‌شده‌ای هستند که به شما امکان می‌دهند محتوا را در یک صفحه وب بچینید تا یک وب‌سایت ساده و در عین حال با طراحی خوب داشته باشید. عناصری مانند بلوک‌های تصویر، گالری‌ تصاویر، لوگو، آیکن ها و موارد دیگر را در با طراحی اختصاصی متناسب با برند خود داشته باشید. بهترین بخش طراحی یک قالب وب سایت سفارشی، نتیجه ای خیره کننده مطابق با نیازهای برند شما است.

ما در آوادیس با همراهی تیمی متشکل از طراح قالب، برنامه نویسان و آنالیزورهای متخصص در پیاده سازی قالب طراحی سایت با تجربه کاربری بهینه، به شما در رسیدن به بهترین نتیجه بصری و تجربی بازدیدکنندگان و مشتریان کسب و کار آنلاین شما کمک می کنیم.


طراحی قالب سایت چگونه است؟

طراحی یک وب سایت از ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما استفاده از یک الگو می تواند به عنوان یک چارچوب مفید برای شروع کار باشد.

در آوادیس، هنگام انتخاب یک قالب وب سایت، ماهیت و هدف وب سایت خود را به عنوان یک کل در نظر می گیریم. به مشتریان پیشنهاد می کنیم قالبی را به عنوان الگو انتخاب کنند که به طور خاص برای فروش آنلاین یا نمایش آثارهنری یا نمایش پست های وبلاگ طراحی شده باشد. هنگامی که یک قالب وب سایت متناسب با نیازهای خود انتخاب کردید، توقع اولیه و سلیقه بصری مشتریان خود را شناسایی و شروع به انجام مراحل طراحی قالب سایت می کنیم.

می‌توانید تا حدی که می‌خواهید به طراحی قالب اصلی نزدیک شوید، به سادگی محتوای آزمایشی موجود در قالب را با تصاویر و متن خود عوض کنید. همچنین می‌توانید با اضافه کردن محتوای صفحه، پالت‌های رنگی و فونت‌های خود، از طرح اصلی الگو خارج شوید. در اینجا می توانید با انواع قالب های طراحی صفحات وب سایت آشنا شوید.


مزایای طراحی قالب اختصاصی وب سایت چیست؟

به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، مهم است که طراحی قالب سایت شما به صورتی باشد که با هویت بصری برند را ارج نهد. چه یک وب‌سایت شخصی یا یک وب سایت نمایش نمونه کار، قالبی که طراحی می شود، می‌تواند به عنوان یک سیستم طراحی عمل کند تا بتواند محتوای شما را برجسته و تاثیرگذار کند.

طراح قالب آوادیس با استفاده ازتجربه و ذوق هنری، انتخاب پالت رنگ صحیح، چیدمان عناصر بر اساس تجربه کاربری بهینه، پالت‌های رنگی و فونت‌های سفارشی در طراحی قالب سایت، برند آنلاین شما را به بهترین وجه ممکن در معرض دید مشتریان قرار می دهد.

اگر صاحب کسب و کار شرکتی هستید یا بفکر راه اندازی آن هستید، مطالعه آموزش طراحی سایت شرکتی را از دست ندید.


1/ تطبیق قالب سایت و برند

وب سایت شما فرصتی برای بیان هویت برندتان است. وقتی طراحی قالب سفارشی است و از قالب های رایگان استفاده نشود، وب سایت شما حرف برندتان را می زند و از رقبا متمایز است. در نتیجه آنچه را که کسب و کار شما را منحصر به فرد می کند، تقویت می کند.

بدیهی است که اولین قدم در طراحی قالب اختصاصی سایت، اضافه کردن نام تجاری، شعار، لوگو و سایر جنبه های برند است. محتوا باید صدای برند شما باشد. (تصاویر، نمادها، انیمیشن و غیره نیز همینطور). اینجاست که شما به شرح داستان برند خود به کمک طراح قالب می پردازید.


2/ انتخاب پالت رنگ منحصر به فرد

یک مطالعه در دانشگاه لویولا نشان داده است که استفاده از پالت رنگ منحصر به فرد و جذاب، می تواند منجر به افزایش 80 درصدی در شناخت مشتریان از برند کسب و کار آنلاین شما شود.

دانشگاه لویالا

انتخاب شمای رنگ در طراحی قالب سایت، یکی از مهم ترین تصمیماتی است که توسط تیم طراحی قالب گرفته می شود. می تواند بر دسترسی ها، هویت برند و تجربه کاربری وب سایت تأثیر بگذارد. تیم طراح قالب آوادیس به جای استفاده از الگوهای پیش فرض رنگ، رنگبندی خاص برند شما را بر اساس حوزه فعالیت و رنگبندی حال حاضر شما انتخاب و طراحی می کند.

شناخت مباحث تئوری رنگ (نحوه تعامل رنگ ها و تصاویر با یکدیگر برای ایجاد یک طراحی زیباشناختی) و روانشناسی رنگ (چگونه رنگ ها می توانند درک برند شما را از نظر روانی تغییر دهند) در این مرحله بسیار اهمیت دارد.

امیرحسین ستاری
24 ساعته آنلاین هستیم

تماس آنی کارشناسان با شما


  3/ تایپوگرافی و انتخاب هوشمندانه فونت

  تایپوگرافی هنر چینش حروف و متن به گونه ای است که کپی را خوانا، واضح و از نظر بصری برای خواننده جذاب کند. این شامل سبک، ظاهر و ساختار قلم است که هدف از آن، برانگیختن احساسات خاص و انتقال پیام های خاص است. به طور خلاصه، تایپوگرافی چیزی است که محتوا را زنده  کند. استفاده از دو یا سه فونت متناسب با برند در قالب طراحی سایت، رعایت سلسله مراتب فواصل و اندازه ها در تیترها و متون به خلق یک تایپوگرافی استاندارد برای چشمان مخاطب کمک می کند.

  انتخاب فونت در طراحی قالب سایت باید در دسترس چشمان مخاطب باشد، به این معنی که آنها کنتراست رنگی کافی دارند و در انواع دستگاه ها با اندازه صفحه نمایش روان خوان باشند. تجربه کاربری اولویت اصلی در اجرای این مراحل توسط طراح قالب آوادیس است. کاربران به سرعت سایتی را با فونت بسیار پیچیده و خواندنی ترک خواهند کرد. نتیجه یک نرخ پرش بالا و اطلاعات مهمی است که از آنها عبور می کنند. اگر اصول تایپوگرافی در سیستم طراحی قالب رعایت نشده باشد، حتی اگر وب سایت به مخاطبان اطلاعات مهمی ارائه دهد، مخاطبان از وب سایت شما رد می شوند (نرخ پرش بالا) و در رقبای شما را می کوبند.


  4/ طراحی قالب سایت با قابلیت اسکن

  با وجود اینکه محتوای عالی، باز هم طیف بزرگتری از بازدیدکنندگان فقط آن را مرور می‌کنند. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که حدود 80٪ از مردم فقط محتوا را مرور می کنند. بنابراین طراحی قالب سایت شما باید با در نظر گرفتن skimmability (برای Skim  کردن باید روی کلمات و تصاویر کلیدی محتوا و سایت در سیستم طراحی قالب تمرکز شود و از توجه به عناصر و کلمات ناآشنا، جدید و توقف بر روی آنها پرهیز شود) طراحی شود که باعث می شود وب سایت شما این گونه باشد:

  • محدودیت در استفاده از متون طولانی و غیرهدفمند
  • استفاده از فضای منفی به بهترین نحو در طراحی قالب سایت
  • استفاده از ویدیوها و تصاویر در جای صحیح قالب
  • ایجاد سلسله مراتب بصری در طراحی قالب سایت
  • استفاده از فونت های خوانا و تایپوگرافی چشم نواز

  به این ترتیب با رعایت این نکات توسط طراح قالب آوادیس، کسب و کار آنلاین شما شانس بیشتری برای جذب ببینندگان و خوانندگان محتوای آن بدست می آورد.


  5/ طراحی ساده

  طراحی قالب سایت سفارشی‌ سازی شده بایستی تا جای ممکن ساده (خالی از ترافیک بصری عناصر) و سرشار از آرامش هدفمند در سیستم طراحی باشد. در غیر این صورت طراحی قالب با استفاده از طرح بندی پیچیده، باعث عدم تمرکز و فرار ارادی یا غیرارادی مخاطب و در نتیجه کاهش نرخ تبدیل کسب و کار آنلاین می شود.

  طراح قالب سایت اختصاصی وظیفه دارد واضح ترین سلسله مراتب اطلاعات و گزینه ها را به بازدیدکنندگان ارائه دهد. ساده کردن ناوبری و متمایز کردن  دکمه های دعوت به اقدام (Call to action)، نقطه شروع خوبی هستند. پس هر چه قالب مختصرتر و ساده تر باشد، بهتر است. در مقاله نکات مهم در طراحی قالب سایت به جزییات بیشتری از موضوعات مهم در طراحی قالب وبسایت پرداخته شده است.


  قیمت طراحی قالب سایت

  وب سایت مهمترین ابزارآنلاین فروش و بازاریابی است که در اختیار دارید. مرکز استراتژی بازاریابی ورودی شما است و اولین چیزی است که مشتریان بالقوه شما می خواهند قبل از خرید یا حتی صحبت با یکی از اعضای تیم کسب و کار شما بررسی کنند.

  کسب و کارها ارزش بازاریابی ورودی (Inbound Marketing) را درک می کنند و وب سایت های تجاری به طور کلی بهتر طراحی می شوند. آنها سریع، شیک، سازگاربا موبایل و مفید باید باشند تا بتوانند مسیر رو به بهبود فروش را طی کنند.

  در آوادیس به شما کمک می کنیم تا با طراحی قالب سایت اختصاصی با رعایت تمام استانداردها، در مسیر رشد کسب و کار شما همراهتان باشیم. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  نظرات کاربران

  محمدهادي علوي1 تیر 1402

  سلام وقت بخير
  من سايت دارم ميتونم همون رو قالبش رو عوض كنم يا بايد دوباره از صفر شروع بشه؟

  آوادیس20 تیر 1402

  سلام این بستگی به استراتژی و اهداف شما داره و باید ببینید قالب حال حاضر نیازهای شما را در رسیدن به این اهداف برطرف می کنه یا خیر. با پیشرفته تر شدن الگورتیم های گوگل قالب هایی که پارامترهای سرعت لازم را رعایت می کنند و مینیمال نویسی شده هستند بهتر جواب میده، پس پاسخ شما بصورت کلی طراحی قالب از صفر با رعایت پیش نیازهای برندینگ است.

  امیرحسین ستاری
  کسب و کار آنلاین
  وب سایت و نرخ تبدیل به مشتری
  وب سایت شما مرکز اکوسیستم تجارت دیجیتال شما است. یک وب سایت بدون بهینه سازی نرخ تبدیل مانند یک ماشین بدون چرخ است، مسافر را به جایی نمی برد. با بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری، به احتمال زیاد برای رشد و موفقیت تجارت آنلاین خود سرمایه گذاری می کنید. مراحل بهینه سازی نرخ تبدیل از ابتدای جلسات گفتگو و تحقیق در مورد کسب و کار شما شروع می شود و می تواند به طور مستمر ادامه پیدا کند.

  — امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین

  دریافت پروپزال کسب و کار

  رضایت مشتری : گنجینه ناب