ecommerce product page content

تولید محتوا محصولات در فروشگاه اینترنتی

زمان مطالعه 5 دقیقه
تولید محتوا محصولات در فروشگاه های اینترنتی

صفحه محصولات فروشگاه اینترنتی، یکی از صفحاتی هستند که گوگل پاندا همیشه آماده جریمه کردن آن است. این صفحات هدف خود را دارند، اما معمولا نمی توانند به استانداردهای کیفی تنظیم شده توسط موتورهای جست و جو پاسخ کافی دهند.

محتوای صفحات محصولات فروشگاه اینترنتی بسیار کم بوده و معمولا محتوای شبیه محصولات دیگر را شامل می شوند که به خطای محتوای تکراری یا Duplicate Content منجر می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، شما باید محتوا را بدون پر کردن موارد اضافی، تقویت کنید. در این مقاله تلاش است تا چگونگی درج مطلب در صفحات توضیحات محصولات در فروشگاه های اینترنتی را توضیح دهیم.

1. تصاویر صفحات فروشگاه اینترنتی خود را بهینه سازی کنید.

تصاویر، نقطه کلیدی برای فروش به کاربران هستند و تا زمانی که سئو پایه ای سایت در آن اجرا نشده باشد، شما هنوز می توانید متن Alt تصاویر را دستکاری کرده و تصاویر می توانند باعث تمایز قابل توجه صفحات شما از نظر بصری شوند. متن Alt اهمیت ویژه ای دارد. پس حتما از آن جملات بهینه سازی برای توضیح محصول داخل صفحه استفاده کنید. بیشتر به گوگل توضیح دهید تا به کاربران. حواستان باشد تا بیش از حد کلمات کلیدی را به کار نبرده و محتوای روباتیک مانند را در کل سایت قرار ندهید. این کار تنها به محتوای تکراری می افزاید.

حتما عکس هایتان بزرگ و مشخص باشند. در صورت امکان، تمامی عکس های مشابه از محصول را قرار داده، و محصول همراه با موارد اضافی اش بیان شود. بعضی اوقات، اضافه کردن محصول سه بعدی می تواند خوب باشد، البته در بسیاری فروشگاه های اینترنتی، چنین کاری امکان پذیر نیست. در زمان ساخت عکس از محصول، یکی از مواردی که باید حتما به آن توجه داشته باشید، انسجام داخل فروشگاه اینترنتی است. بهتر است عکس های شما، با زاویه شبیه ویترین گرفته شوند. همین طور باید رزولوشن و رنگ های تمامی عکس ها شبیه هم باشند. اگر پس زمینه وجود دارد، باید پس زمینه ها مشابه باشند. یکسان بودن در کل سایت، بسیار مفید و به فروشگاه شما نظام خواهد بخشید.

2. توضیحات خود را در مورد محصول فروشگاه اینترنتی خود توسعه دهید

امروزه، ارائه اطلاعات بیشتر در مورد مورد محصولی خاص، بهترین از داشتن یک صفحه کاملا سفید است که تنها بعضی از مشخصات آن را توضیح داده است. شما باید تا می توانید محتوای مناسب را اضافه کنید.

  1. عنوان محصول. عنوان را بهینه سازی کنید. این مسئله برای صفحه و برای موتورهای جست و جو مفید خواهد بود. کاربران از عنوان برای قضاوت در مورد محصولات استفاده می کنند، پس عنوان ها باید از هم متمایز باشند.
  2. توضیح محصول. یک توضیح کامل و روان از محصول به زبانی ساده، بهترین ابزار برای جذب مشتری خواهد بود. متاسفانه، ایجاد خودکار چنین توضیحی بسیار سخت است، پس بهتر است یک نویسنده برای چنین موضوعی داشته باشید. چند صد کلمه می تواند باعث اثربخشی بالای توضیح محصولات شود.
  3. مشخصات محصول. یک بخش اضافی به صورت جدول می تواند تمامی اطلاعات خاص مانند رنگ، اندازه، مواد سازنده، عمر باطری و سایر خصوصیات فنی مهم در محصولات را شامل شود.
  4. توضیح متا. بخش متای صفحه شما، چیزی است که است که گوگل در صفحه نتایج جست و جو نشان می دهد، پس بهتر است این بخش خلاصه، دقیق و دارای کلمات کلیدی و اطلاعات ارزشمند باشد. نوشتن یک توضیح متای دقیق، سخت است، اما یکی از مهم ترین بخش های صفحه محصولات و محتوای آن محسوب می شود.

3. توضیح را معمولی کنید.

یک خریدار معمولی، مصرف کننده ای است که از روش های شرکت های تجارت الکترونیک خبر دارد. هر گونه ادعا در مورد کیفی، عملکرد یا مواد محصول، به راحتی تحلیل و بررسی می شود. سعی کنید توضیحات هر چه بیشتر معمولی باشند. اگر محصولتان ضد گلوله نیست، ادعای چنین چیزی را نکنید، بلکه بگوئید مقاومت زیادی در مقابل ضربه دارد.
نکته کلیدی، ارتقای محصول به صورت واقعی است.

اگر بسیار به پروموشن توجه داشته باشید، توضیح شما نادیده گرفته می شود. اگر بیش از حد بر خصوصیات فنی تمرکز کرده باشید، کاربران هیچ هیجانی در خرید و امتحان کردن محصول نخواهند داشت. سعی کنید شیوه نوشتن در کل سایت دارای انسجام باشد. وجود چند توضیح محصول تصادفی، در حالی که سایر توضیحات رسمی هستند، باعث می شود تون سایت برای هر مشتری که از سایت دیدن می کند، متفاوت و غیر یک دست باشد .

4. بازنگری ها و جملات کاربران را در فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید.

کاربران عاشق این هستند که ببینند، سایر کاربران چه نظری در مورد محصولات دیگر داشته اند. یک راه برای کاربران قرار دهید تا نظرات خود را در سایت قرا داده و تجربه خود در مورد محصولات را که خرید کرده اند را بیان کنند. در بعضی از موارد، شاید بعضی از نظرات، مستقیما به بخش خدمات پس از فروش شما ارسال شود. این فرصت عالی است. شما می توانید از مشتری بخواهید تا بازنگری خود را برای عموم در صفحه محصولات بنویسد.


بازنگری های تقلبی نخرید، زیرا کاربران متوسط می توانند چنین مواردی را تشخیص بدهند. همین طور، بازنگری های منفی را حذف نکنید. یک بازنگری منفی، می تواند اطلاعات ارزشمندی را داشته باشید که بیش از ده ها بازنگری مثبت بوده و نظر واقعی کاربران را بیان کند. در بسیاری از موارد، مشکل بیان شده، مواردی است که شما به آن توجه نداشته اید. بسیاری از افراد نیز به این نظرات توجهی نکرده و خرید خود را انجام می دهند. اگر شما بازنگری های منفی را حذف کنید، نظراتی که فقط مثبت هستند، باعث ایجاد شک می شود. همین طور این خطر نیز وجود دارد که کاربر قبلی برگشته و از حذف بازنگری اش، شکایت کند.

5. در صورت امکان، فیلم ویدیویی به صفحه فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید.

یک فیلم زیبا و آموزش دهنده، می تواند ابزاری عالی برای پروموشن باشد. شما به چیز زیادی نیاز ندارید؛ تنها یک بازنگری 30 ثانیه ای از محصول می تواند کافی باشد. شما خصوصیات و استفاده های محصول را توضیح می دهید. مستقیما توضیحات نوشته شده صفحه محصول را تکرار نکنید؛ موتورهای جست و جو این محتوای تکراری را تشخیص نمی دهند، اما کاربر چنین کاری کرده و کم کاری شما را مشاهده می کند. فیلم باید ساده بوده و از تکنیک های جلوه گر تبلیغات تلویزیون دوری شود. فقط باید محصول توضیح داده شود.


اگر شما صدها محصول دارید، تولید این همه فیلم می تواند گران و زمان بر باشد. در این موارد، فیلم های محصولات محبوب خود را تولید کنید. از آنالیتیک ها استفاده کرده و مشخص کنید که آیا فیلم ها به ارتقای فروش محصولات متوسط کمک می کنند یا خیر. اگر این طور است، فیلم این محصولات را نیز تولید کنید. شما همیشه می توانید زمان خود را صرف فیلم ساختن کنید؛ هیچ دلیلی برای ساختن فیلم تمام محصولات در یک زمان نیست.

6. دستورالعمل استفاده از محصولات را قرار دهید.

دستورالعمل ها، منبع عالی از محتوای بسیار مفید برای بازاریابی اینترنتی هستند. در زمان داشتن دستورالعمل استفاده محصول، شما ارزشی مداوم را به مشتریان ارائه کرده و می توانید مشتریان خارج از فروشگاه را نیز به سمت خود جلب کنید. این نوع دستورالعمل ها را در بلاگ خود منتشر کرده و به توضیح محصول لینک کنید. حتما لینک محصول را در دستورالعمل خود قرار داده تا خوانندگان خارجی را نیز به بازدید از سایت تشویق کنید.

دستورالعمل استفاده، برای بعضی از محصولات بسیار بهتر است. اکثر کاربران، برای استفاده از تی شرت، به دستورالعمل استفاده نیاز ندارید. اما اگر شما کفشی گران قیمت را می فروشید، دستورالعمل نگهداری از آن می تواند بسیار مفید باشد. اگر شما ابزار یدکی ماشین می فروشید، دستورالعمل تعویض قطعات می تواند اثربخشی بالایی داشته باشد. دستورالعمل های مراقبت از گیاهان، دستورالعمل نصب ابزار و ابزار تکمیلی لوازم الکترونیک و سایر دستورالعمل های استفاده از محصولات متفاوت، می تواند باعث ارتقای قابل توجه سایت شما شود.

دستورالعمل حتما نباید در صفحه محصولات وجود داشته باشد، بلکه یک محل اضافی برای قرار دادن محتوا در صفحه ایجاد می کند. به علاوه، توضیح دستورالعمل، احتمالا در سایت بسیار خاص بوده و بنابراین محتوای خاصی را برای توضیح ارائه خواهد کرد. بعد از تقویت محتوا و اضافه کردن ارزش بیشتر، شما شاهد افزایش ترافیک خواهید بود. محتوای خاص، مورد محبوب گوگل بوده و کاربران را به سمت آن هدایت می کند. این کار بسیار بهتر از نوشته های روبات مانند در مورد محصولات است.

دیدگاه شما چیست؟