seo constant online store

سئو، همراه همیشگی فروشگاه اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
سئو، همراه همیشگی فروشگاه اینترنتی

با وجود فشار زیاد پشتیبانی یک وب سایت فروشگاه اینترنتی، راهکارهایی که باعث افزایش میزان بازدهی سئو وب سایت و بهینه سازی در موتورهای جستجو می شود، ممکن است براحتی فراموش شود.

در پشت صحنه فروشگاه های آنلاین بیشتر انرژی و وقت افراد بر روی طراحی و راه‌اندازی کمپین‌های گوناگون و مناسب با حال شخصی مشتریان میباشند و در این میان وظیفه تیم سئو میابشد که تمامی بخش‌های مورد نیاز این تلاش‌ها را به زبانی قابل درک برای موتورهای جستجو تبدیل کند. برنامه ریزی طولانی مدت برای سئو کاری بسیار دشوار  است و نیازمند دقت فراوانی است.
بطور معمول کار تیم سئو جدای از تیم ساخت کمپین‌ها میباشد اما در کسب و کارهای کوچک و یا تک نفره نظارت هر دو کار نیز بر عهده سئو کار میباشد و این سئو کار است که باید هر دو طرف در نظر داشته باشد و پشتیبانی کند ، در واقع سئو کار باید دوکار متفاوت با اهداف متفاوت را که فقط دارای وجوه مشترکی میباشند بررسی و مدیریت کند.

عملکرد تیم سئو

تمامی تیم‌های بازاریابی بخش‌های گوناگون خود را از یکدیگر جدامیکنند و تیم سئو نیز این قائده جدا نیست و بر اساس اتفاقات پیش رو و پتانسیل‌های فروشگاه جادوی خود را انجام میدهند. برای مثال :
روز مادر نزدیک است و هر یک از بخش‌ها بر اساس وظیفه خود شروع به انجام کاری میکنند و در این میان وظیفه تیم سئو شامل :

  • -استفاده از آنالیز واژه‌های کلیدی برای بررسی رفتار مشتریان و مردم
  • -بهینه سازی جاگذاری مطالب دروبسایت
  • -ارائه راهکارهای بهینه برای بهبود وضعیت محتوای ضروری و غیز ضروری وبسایت
  • -اطمینان از ساختار محتوا برای افزایش بازدهی با ربات‌های موتورهای جستجوگر
  • -بهینه سازی محتواهای وبسایت
  • -بررسی آزمایشی کمپین‌های برنامه ریزی شده برای اطمینان از میزان بازدهی آن‌ها

در این میان پشتیبانی تیم تولید محتوا نیز برای خود یک پروسه جداگانه میباشد که بازدهی آن بسیار بیشتر در مقابل دید قرار میگیرد اما باید این را هم در نظر داشت اثر نهائی این موضوع بر روی ساختار سئو وبسایت شاید کندتر از دیگر راهکارهای مورد استفاده در پیشرفت وبسایت باشد.

سئو، راهکاری با اثری گسترده

یکی از مزایای سئو اثر ناگهانی آن بر روی تعداد زیادی از صفحات بصورت یک جا میباشد ، حتی مطالب قدیمی‌تر.
در صورتی که نیروی کافی دارید تیم سئو را کاملاً مجزا کنید و در تیم به هر یک از افراد وظیقه جداگانه‌ای را محول کنید ، برای مثال یک نفر فقط برای کار بر روی کمپین‌ها و یک نفر برای سئو ساختاری و …… . در نهایت نکته مورد نظر مکمل بود تمامی این کارهای برای یکدیگر میباشد و از این رو فردی که نظارت بر روی کل مجموعه رابر عهده دارد باید تمامی تلاش خو را برای بالا بردن میزان بازدهی در این مورد در فروشگاه اینترنتی به کار گیرد.
حال در صورتی که شما کمبود نیروها مواجه هستید باید در نظر داشته باشید الویت با فعالیت‌هائی میباشد که دارای محدودیت زمانی هستند ، مانند کمپین‌های مناسبتی. در این میان تیم سئو هم فعالیت خود را ادامه میدهد اما نه به عنوان یک پیش رو بلکه به عنوان یک پشتیبان قوی برای بهبود هرچه بیشتر وضعیت کلی سایت فروشگاهی و افزایش بازدهی بیشتر کمپین‌ها.

دیدگاه شما چیست؟