Online shopping organic seo

سئو ارگانیک فروشگاه‌ اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
سئو ارگانیک فروشگاه‌ اینترنتی

در این مقاله به 9 نکته مهم در زمینهٔ بهبود ساختار و بازدهی سئو ارگانیک فروشگاه‌های اینترنتی می‌پردازیم. استفاده از این 9 نکته در مدت کمی‌ می‌تواند باعث بهبود چشمگیر رتبه وب‌سایت شما در موتور‌های جستجو شود.

ساده‌ سازی (مینیمالیست)

زمانی که صفحه موردنظر شما دارای بیش از یک آدرس باشد، باید اطمینان پیدا کنید که صفحه موردنظر شما بدون در نظر گرفتن اینکه کدام آدرس به صفحه موردنظر ختم می‌شود، صفحه باید نمایش داده شود.
 

افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت

سرعت‌ لود و بارگذاری وب‌سایت یکی از فاکتور‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در الگوریتم‌های مورداستفاده توسط موتورهای جستجو است. اطمینان پیدا کنید که سرعت‌بالا آمدن وب‌سایت شما در بازه 100 تا 200 میلی‌ثانیه است.
 

بهینه‌سازی برای دستگاه های موبایل

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در بحث رتبه‌دهی وب‌سایت توسط موتور‌های جستجو، میزان بهینه بودن ساختار وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما برای استفاده در نمایشگر‌های موبایلی است. برای اطلاع باید بدانید که امروزه، تعداد زیادی از افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، 51 درصد زمان خود را با دستگاه‌های موبایلی صرف می‌کنند.
 

رفع خطاهای وب‌سایت

به‌صورت دوره‌ای، فروشگاه اینترنتی خود را برای خطاهای موجود در محیط وب‌سایت بررسی کنید و تا حد امکان تمامی مشکلاتی همانند خطای 404 در سطح فروشگاه اینترنتی خود را رفع کنید.
 

نظرات کاربران

یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین اطلاعات برای هر فروشگاه اینترنتی، نظرات و بازبینی‌های درج‌شده توسط مخاطبین فروشگاه است. یکی از وظایف افراد در یک فروشگاه اینترنتی، ایجاد شرایطی است که مخاطبین را به درج نظر برای محصولات تحریک کند. در کنار بازبینی و نظرات، قابلیت امتیاز‌دهی به هر محصول، توسط هر کاربر امری بسیار مؤثر در افزایش جایگاه صفحه مور نظر در موتورهای جستجو است.
 

غنی سازی صفحات محصولات

به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی، یکی از کار‌های مهمی که شما می‌توانید برای افزایش میزان رتبه خود در میان نتایج موتور‌های جستجو انجام دهید، غنی‌سازی هر صفحه با ارائه اطلاعات مربوط به هر محصول به موتور‌های جستجو است. اطلاعات می‌تواند شامل مواردی همانند، قیمت، توضیحات کلی و موارد دیگری ازاین‌دست باشد.
 

استفاده از برد کرامب (breadcrumb)

استفاده از بردکرامب روش بسیار ساده برای کاربر و موتور جستجو است که به بهتر شدن میزان درک رابطه بین محصولات و دسته‌بندی محصولات کمک بسیاری می‌کند.
 

تولید محتوا

مبحث تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی موضوعی بسیار مهم و مفصل است که به تنهائی برای خود یک مقاله کامل است. اما به‌طورکلی شما باید در نظر داشته باشید که محتوای تولیدی باید شامل: توضیحات موردنیاز برای هر محصول، اخبار مربوطه، آموزش‌ها و …… است.
 

جستجوی وب‌سایت

یکی از  بهترین راه‌های درک نیاز کاربران و نحوه رفتار آن‌ها، استفاده از کلمات کلیدی استفاده‌شده توسط آن‌ها در بخش جستجوی وب‌سایت است. کلمات کلیدی که دارای درصد استفاده بیشتری هستند باید در بخش H1و H2، و بخش اطلاعات متای هر صفحه قرار بگیرند. این کار باعث بهبود SERPs صفحات وب‌سایت شما می‌شود. 

دیدگاه شما چیست؟