سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب

سئو آسانتر از آن چیزی است که فکر می کنید. موتورهای جستجوگر و گوگل وب سایت هایی را که از لحاظ اعتبار و ارتباط خوب تشخیص دهد در صفحات نتایج خود به نمایش در می آورد. اما چگونه و با چه معیارهایی ؟ موتورهای جستجوگر با آنالیز محتوای وب سایت و کلمات استفاده شده در محتوای وب سایتها و همچنین بر اساس اعتبار لینک ها از وب سایتهایی که به آن وب سایت لینک داده اند این کار را انجام می دهند.

چگونه می توانم وب سایتم را در نتایج جستجو به رتبه های بالا برسانم؟

خوب حالا چگونه وب سایت شما جز آن دسته از وب سایتهایی باشد که در رتبه های بالاتر نتایج موتورهای جستجوگر قرار می گیرد؟
به آسانی: محتوای وب سایت شما + لینک های با کیفیت و معتبر = موفقیت در موتورهای جستجوگر!

گوگل چگونه به وب سایت شما رنک و رتبه می دهد؟

گوگل به صفحاتی از وب سایت که اعتبار دارند و لینک های معتبر به آنها داده شده است پیج رنک و یا رنکینگ می دهد و این کاری است که شما باید انجام دهید تا برای صفحات وب سایت خود اعتبار بسازید. در یک قانون آسان نوشتن محتوای کاربردی و مفید و لینک بیلدینگ روش ارتقای اعتبار صفحات وب سایت شماست.
خوب، پس نوشتن محتوای مفید و کاربردی که در آن کلمات کلیدی مهم کسب و کار شما استفاده شده باشد، و جستجوگران در موتورهای جستجوگر آنها را جستجو می کنند، بهمراه لینک های سالم و مفید از وب سایتهای معتبر دیگر که نشان دهنده اعتبار آن صفحه از وب سایت شما نزد موتورهای جستجوگر می باشد. لینک ها هر کدام دارای کیفیت و اعتبار هستند که بر اساس این معیار هر چه لینک ها معتبرتر باشند پس وب سایت شما در نتایج بالاتری از موتورهای جستجوگر به نمایش درمی آید.

اما 3 روش ساده برای قرارگرفتن در رتبه های بالاتر موتورهای جستجوگر

  1. نوشتن محتوای مفیدی که در آن کلمات و عبارات کلیدی کسب و کار شما بکار رفته باشد و مردم نیز آنها را جستجو می کنند.
  2. لینک سازی برای اینکه نشان دهید وب سایت شما و صفحات آن مهم هستندو
  3. انجام این کار بصورت مداوم

بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجوگر یا سئو یک فعالیت روان و ساده است که با استفاده از تکنیک های سئو می توانید در کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مورد نظر خود، وب سایت شما در رتبه های بالای موتورهای جستجوگر به نمایش در بیاید.
از بعضی از شرکت های سئو در مورد سئو و بهینه سازی سایت بپرسید! آنها معمولاً از یک علم سیاه و مافیایی صحبت می کنند و بعد از چند ساعت شما نیز به باور اینکه واقعاً کار سختی است می رسید.اما آن شرکت سئو و آن شخص سئوکاری موفق خواهد بود که شما را در لحظه لحظه سئوی وب سایت و بهینه سازی سایت شما قرار دهد و با همکاری و تعامل با شما به موفقیت دست پیدا کند. 

لینک بیلدینگ بسیار مهم است، چگونه انجام دهم؟

بله یکی از مهمترین مراحل سئو لینک سازی و لینک بیلدینگ است. اما اشتباه نکنید، مهم تعداد لینک نیست بلکه مهم کیفیت بکلینک هاست. یک دوست خوب و معتبر از هزار به ظاهر دوست که امکان دارد ضرر هم برایتان داشته باشد بهتر است! بعضی مواقع 10 الی 15 لینک مفید از یک وب سایت معتبر خیلی بهتر از 1000 لینک ضعیف و غیر مفید است. در یک نگاه دیگر اگر شرکت سئو و یا شخص سئوکار به شما تعداد بکلینک ها را پیشنهاد کرد مطمئن شوید که او اسپمر است!

همانطور که می دانید 85 درصد بازدیدکنندگان یک وب سایت توسط موتورهای جستجو می باشد، امروزه راهکارهای بهینه سازی سایت و کسب رتبه وب سایت و پیح رنک در گوگل به یک علم تبدیل شده است. اگر وب سایت شما رتبه ی خوبی در موتورهای جستجو نداشته باشد کاربران وب سایت شما را پیدا نمی کنند و خدمات و محصولات شما در دنیای وب معرفی نخواهد شد.

متخصیین بهینه سازی وب سایت آوادیس با فراروش های بهینه سازی سایت و درک الگوریتم موتورهای جستجو با ایجاد استانداردهای لازم در زمان مشخص، وب سایت شما را به صفحات اول google و موتورهای جستجوگر رهسپار می کنند.

اما در مراحل برنامه ریزی بهینه سازی وب سایت خود بخاطر داشته باشید که

  • بررسی و تحلیل رقبای تجاری خود را انجام دهید
  • آنالیز کلید واژه ها و کلمات کلیدی کسب و کارتان
  • تهیه محتوا و متون سایت همگام با استانداردهای سئو
  • ایجاد استراتژی لینک در وب سایت معتبر و بازدید کننده
  • معرفی سایت به موتورهای جستجو را انجام دهید.