Improve website Rankings on Google

8 راهکار ارتقا رتبه سایت در گوگل و بهبود رتبه سایت

زمان مطالعه 12 دقیقه
۸ راهکار ارتقا رتبه سایت در گوگل و بهبود رتبه سایت

پول به تنهایی نمی تواند ارتقا رتبه سایت در گوگل را بخرد، اما با صرف کمی زمان و استراتژی می توانید موقعیت خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بدون صرف یک سکه بهبود ببخشید. در اینجا ۸ روش رایگان برای بهبود رتبه سایت را گفتم.

0
(0)

خوشبختانه ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است و کارهای خاصی وجود دارد که با انجام آن افزایش و بهبود رتبه سایت در گوگل را هدیه می‌گیرید.

روشهای افزایش رتبه سایت در گوگل

۱. افزایش سرعت بارگذاری صفحات

زمان بارگذاری صفحه وب سایت شما به دلایلی مهم است. اول از همه، اگر سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما کم باشد، گوگل این را تشخیص می دهد و متعاقباً باعث کاهش رتبه وب سایت شما می شود. یک وب سایت با سرعت بارگذاری ضعیف بر نحوه تعامل بازدیدکنندگان وب سایت با صفحات تأثیر می گذارد که این تعاملات منفی به رتبه سایت در گوگل نیز آسیب می رساند.

به نحوه افزایش بانس ریت برای وب سایت هایی با زمان بارگذاری طولانی صفحه نگاه کنید:

اهمیت سرعت لود صفحات زیر 3 ثانیه در افزایش رتبه گوگل
وقتی سرعت لود صفحات وب سایت شما بالای 3 ثانیه باشد، علاوه بر تاثیر منفی بر تعامل با کاربر، شانس ارتقا رتبه سایت در گوگل نیز از دست می رود. برای آشنایی با نحوه رتبه بندی در گوگل کلیک کنید.

تحقیقات نشان می دهد 40 درصد کاربران در صورت بارگذاری صفحات در زمان بیشتر از 3 ثانیه وب سایت را رها می کنند و تکان دهنده تر اینست که 80 درصد کلاً دوباره به وب سایت باز نمی گردند که برای رتبه سایت خطرناک و ترافیک سایت را کاهش می دهد.

الگوریتم گوگل توان تشخیص میزان محبوبیت وب سایت شما را دارد و افزایش برتبه در گوگل را بر اساس آن تنظیم می کند. پس بهینه سازی سرعت سایت و بهینه سازی میزان زمان پاسخگویی سرور اهمیت بالایی دارد.

وب سایت پینگدام خدمات آنلاینی را برای بررسی سرعت سایت به شما ارائه می دهد. می توانید سرعت وب سایت خود را از جای جای جهان چک کنید. دو عامل را بررسی کنید: یکی عوامل درون سایت مانند کدنویسی و افزونه ها و دیگری سرعت سرور.


۲. تولید محتوای با کیفیت با هدف بالا بردن رتبه سایت در گوگل

چند وقت یکبار محتوای وب سایت خود را بروز می کنید؟ اگر بعد از مراحل طراحی وب خود به آن دست نزده اید احتمالاً الان رتبه خوبی در سئو ندارد. برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل نیاز به یک دلیل خوب و موجه برای بازگرداندن کاربران به وب سایت خود جهت افزایش ترافیک سایت و محبوبیت آن دارید. تولید محتوای باکیفیت و مرتبط با حوزه فعالیت کسب و کار شما یکی از این دلایل موجه می تواند باشد.

مدت زمان ماندگاری کاربران در وب سایت شما یکی از عوامل تاثیرگذار در ارتقا رتبه سایت در گوگل است. اگر مطالبی هیجان انگیز جدید و خبری یا آموزشی دارید، می توانید فاکتور اقامت کاربران در سایت خود را بهبود ببخشید. وب سایت هایی که استراتژی تولید محتوا با کیفیت آموزشی خوب دارند مدت زمان ماندگاری طولانی تری برای کاربران و در نتیجه بهبود رتبه گوگل دارند و شانس بوکمارک شدن در مرورگر گوگل کروم را بدست می آورید.


بهینه سازی تصاویر وب سایت

تصاویر بسیار در محتوا مهم هستند اما اگر می خواهید این تصاویر باعث ارتقا رتبه سایت شما شوند، باید مطمئن شوید بهینه سازی شده اند. عواملی مانند فرمت تصویر و اندازه حجم فایل تاثیرگذار هستند. تصاویر با حجم زیاد می توانند زمان بارگذاری صفحه شما را کاهش دهند و باعث آسیب به رتبه سایت شما شوند. تصاویر را از لحاظ حجم بهینه و فشرده سازی کنید. استفاده از کلمات کلیدی در تصاویر راه مناسبی برای افزایش رتبه سایت شما خواهد بود.

به عنوان مثال، فرض کنید وب سایتی دارید که لوازم کشاورزی را می فروشد. به جای نامگذاری تصویر یک بذر گوجه فرنگی با نام «بذر»، می‌توانید نام آن را «بذر گوجه فرنگی درجه یک ایرانی» بگذارید. پس به صورت استراتژیک از کلمات کلیدی در عنوان تصویر و همچنین عنوان یا توضیحات استفاده کنید. تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی را فراموش نکنید.


تقسیم بندی صحیح محتوا با تیترها

تیتر ها با استفاده از تگهای هدینگ، راه دیگری برای بهبود تجربه کاربری در وب سایت شما هستند. مطالب را تجزیه می کنند و خواندن را آسان تر می کنند. تیترها همه چیز را جذاب‌تر نشان می‌دهند و سودمند است.

اگر صفحه وب سایت شما فقط یک دیوار از متن بدون تقسیم بندی با تیترها باشد، کاربران از صرف زمان طولانی بر روی آن منصرف شوند و در نتیجه، سبب عدم ارتقا رتبه سایت در گوگل می شود.

برای سایت های وردپرسی می توانید به راحتی تگ های هدر را تغییر دهید. اگر صاحب کسب و کار خود هستید یا به راه اندازی آن فکر می کنید: طراحی وب سایت شرکتی مناسب شما است.

استفاده از تگهای هد در وردپرس با هدف ارتقا رتبه سایت
استفاده از تگهای هد در وردپرس با هدف ارتقا رتبه سایت

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی برای کسب و کار آنلاین یک راه عالی است. یک راه عالی برای تولید سرنخ است و به شما کمک می کند تا با بازدیدکنندگان وب سایت خود تعامل داشته باشید. اما چیزی که اکثر مردم متوجه نمی شوند این است که وبلاگ نویسی رتبه بندی سئو را نیز بهبود می بخشد و باعث ارتقا رتبه سایت در گوگل می شود.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، تولید محتوای جدید، بروز و مرتبط می تواند افراد را به سمت وب سایت شما سوق دهد و دلیلی برای ماندن در صفحات وب سایت به آنها بدهد. وبلاگ کانال مناسبی برای شما هستند تا این کار را انجام دهید. اگر بتوانید گروه بزرگی از خوانندگان وفادار ایجاد کنید، می توانید روزانه ترافیک زیادی به سایت خود دعوت کنید!


استفاده از ویدیو و چندرسانه ای ها برای بهبود رتبه گوگل

محتوای وب سایت شما نباید فقط کلمات نوشته شده تشکیل شده باشد. همانطور که قبلاً گفتم، تصاویر نیز عالی هستند، اما موارد بیشتری وجود دارد که می توانید برای ارتقا رتبه سایت خود از آن استفاده کنید. سایر عناصر چندرسانه ای مانند ویدیو، نمایش اسلاید یا صدا را در وب سایت خود در نظر بگیرید چون می تواند به بهبود تجربه کاربری وب سایت شما کمک کند. چگونه می تواند کمک کند؟

تماشا کردن بسیار ساده تر از خواندن است. مصرف کنندگان محتوا می خواهند ویدیوهای بیشتری را ببینند. و کسب‌وکارها پاسخ می‌دهند، و 86 درصد از آنها از ویدیو به عنوان ابزار بازاریابی استفاده می‌کنند و روند ثابتی را ادامه می‌دهند.

ارتباط مستقیمی بین ویدیوها و سایر منابع چندرسانه‌ای در وب‌سایت شما وجود دارد و آن رتبه‌بندی سئو است. این ویژگی ها می توانند به طور چشمگیری میزان زمانی را که شخص در وب سایت شما می گذراند بهبود بخشد. بسته به طول ویدیوهای شما، افراد می توانند چند دقیقه در صفحه شما باشند. اگر این اتفاق بیفتد، قطعاً باعث افزایش و ارتقا رتبه سایت در گوگل می شود.

استفاده از ویدیو از سالهای گذشته تا 2022
استفاده از ویدیو مارکتینگ از سالهای گذشته تا 2022

استفاده از اینفوگرافیک

تصاویر اینفوگرافیک امتیاز بسیار بالایی در سئو دارند. برای اینکه اینفوگرافیک شما قدرتمند باشد علاوه بر طراحی عالی و کاربردی سعی کنید محتوای مفید و غنی را با آن همراه کنید، چون گوگل متن را با خود تصویر اینفوگرافیک فهرست نمی کند، بنابراین نوشتن محتوای مفید و حداقل 2000 کلمه ای می تواند باعث افزایش رتبه صفحه وب سایت شما شود. اینفوگرافیک هایی که بصورت گیف با حرکت ساخته می شوند بازخورد بهتری دارند.


تبدیل محتوای کوتاه به بلند برای ارتقا رتبه سایت در گوگل

محتوای کوتاه مثلاً 500 کلمه ای در مقابل محتواهای 2000 کلمه ای که می توان گفت طولانی هستند معمولاً شانس بیشتری برای رتبه بندی ندارند. یک پست کوتاه، زیر 1000 کلمه بسیار خوب است اما هرگز به پتانسیل کامل خود عمل نکرده است. می توانید با افزودن محتوای بیشتر، نمودارها، تصاویر و غیره، 30 دقیقه را صرف «تقویت آن» کنید تا زمانی که به محتوای بلندتری تبدیل شود.

به این تصویر آماری نگاه کنید تا متوجه منظورم شوید:

میانگین طول مقاله های دارای 10 رتبه اول موتور جستجو
میانگین طول مقاله های 10 رتبه اول موتور جستجو

خوانایی وب سایت

هنگام نوشتن محتوا در وب سایت، مخاطبان خود را در نظر داشته باشید. اگر می خواهید مردم از سایت شما بازدید کنند و زمانی را در آنجا بگذرانند، به روشی صحبت کنید و بنویسید که می توانند بفهمند. سعی نکنید مانند یک پزشک یا وکیل به نظر برسید (حتی اگر شما یکی از آنها هستید). محتوای وب سایت شما باید به گونه ای نوشته شود که اکثر مردم بتوانند آن را درک کنند.


۳. ترمیم لینک های وب سایت

برای ایجاد اعتبار وب سایت روشهایی وجود دارد که مهم هستند. هر کسی می تواند در کلام و نوشتار ادعایی را مطرح کند اما بدون مدرک پشتیبان می دانیم که اعتبار وی نمی تواند اعتبار لازم را داشته باشد. پس تمام ادعاها بایستی به منابع قابل اعتماد و معتبر مرتبط شوند.

برای این کار از لینک به سایت های معتبر استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این منابع که شما به آنها لینک می دهید باید جدید باشند. استفاده از لینک های داخلی در وب سایت را فراموش نکنید چون بازدیدکنندگان وب سایت شما را به صفحات دیگر هدایت می کنند.


ترمیم لینک های شکسته

اگر به وب سایت های معتبر لینک داده اید، زیاد جای نگرانی برای لینک های شکسته ندارید، اما به هر حال امکانش هست. لینک های شکسته باعث کاهش رتبه سایت در گوگل هستند. اگر هم کاربر را به یک وب سایت نامعتبر لینک دهید برای اعتبار وب سایت شما خوب نیست. پس در اولین فرصت این لینک ها را شناسایی و ترمیم کنید.

یک ابزار بسیار خوب برای شناسایی لینک های شکسته در کل وب سایت یا در صفحاتی خاص Dead Link Checker است که به شما کمک می کند تا آنها را شناسایی و ترمیم کنید.

ابزار شناسایی و ترمیم لینک های شکسته
ابزار شناسایی و ترمیم لینک های شکسته

در این سایت می توانید ثبت نام کنید و اجازه دهید تا این بررسی به صورت اتوماتیک انجام شود و در صورت ایجاد مشکل برای هر لینکی در وب سایت به شما اطلاع داده شود. اما این کار چگونه می تواند به ارتقا رتبه سایت در گوگل کمک کند؟

اگر لینکی در وب سایت دیگری از بین رفت می توانید به مدیر آن وب سایت اطلاع دهید و از وی بخواهید که آن پیوند شکسته و مرده را با صفحه دیگری جایگزین کند. با آگاه کردن آنها از این مشکل به آنها لطف می کنید و خوب به طبع آن، آنها نیز این لطف را جبران می کنند.

ترمیم این لینک های شکسته باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود و لینک های خروجی از وب سایت های دیگر به وب سایت شما باعث افزایش رتبه سایت شما در گوگل می شود.


تنوع در لینک بیلدینگ

انواع مختلفی از پیوندها برای دریافت وجود دارند، مانند لینک هایی با رول وبلاگ، لینکهای صفحه اصلی، لینکهای پست های وبلاگ، لینکهای دایرکتوری، لینکهای آموزشی، لینکهای پاورقی و غیره. اگر می خواهید رتبه بالایی کسب کنید، نمی توانید فقط بر روی یک نوع روش لینک سازی مانند لینک های دایرکتوری تمرکز کنید.

در عوض، باید از وبلاگ ها، دایرکتوری ها و گاهی اوقات از صفحات اصلی سایت های دیگر، لینک هایی به سایت خود دریافت کنید. فقط مطمئن شوید که هر لینکی که می‌سازید نیز مرتبط باشد زیرا این لینک ها بیشترین تأثیر را دارند.


۴. بهینه سازی وب سایت برای موبایل

همانطور که مطمئن هستم می دانید، استفاده از تلفن همراه روزانه در حال افزایش است. آنقدر سریع در حال افزایش است که از رایانه ها و دستگاه های لپتاپ پیشی گرفته است. بیش از 60 درصد از جستجوهای گوگل از دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

بدیهی است که گوگل هم این موضوع را تشخیص داده و سایت ها را بر اساس آن رتبه بندی می کند. وب سایت شما باید برای کاربران موبایل بهینه سازی شود. هیچ راهی برای دور زدن هم وجود ندارد! اگر سایت شما برای موبایل بهینه نشده باشد، مانع از تجربه کاربری مناسب است و در نتیجه باعث عدم ارتقا رتبه سایت در گوگل می شود.


۵. فرمت مرتب و تمیز صفحات سایت

در هنگام طراحی وب سایت، وقت خود به ایجاد چیدمانی مرتب، شفاف، منظم و بدون درهم ریختگی اختصاص دهید. اندازه فونت و تایپوگرافی را در نظر بگیرید. از متن رنگی، فونت پررنگ و حروف کج به مقدار کم استفاده کنید.

مواردی مانند تگ های <ol> ،<ul> و چک لیست ها، خواندن محتوای وب سایت را برای بازدیدکنندگان آسان و روان می کند. تگ های هدر و زیر عنوان ها صفحات را تمیز، خوانا و مرتب می کنند. اگر وب سایت شما حاوی تصاویر، تبلیغات، رنگ ها و بلوک های متنی بیش از حد باشد، می تواند غیرقابل اعتماد به نظر برسد.

معماری و ناوبری سایت شما نیز در همین دسته قرار می گیرد. قالب و طراحی تمیز می تواند باعث ارتقا رتبه سایت در گوگل شود.


ارائه اطلاعات تماس مناسب

آیا تا به حال برای پیدا کردن اطلاعات تماس یک کسب و کار در یک وب سایت تلاش کرده اید؟ این تلاش زیاد باعث از بین رفتن اعتماد و اعتبار سایت شما خواهد شد و هرگز نباید اتفاق بیافتد! تمام اطلاعات تماس شما باید واضح و قابل مشاهده باشد تا افراد بتوانند آن را براحتی پیدا کنند.

بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که مردم وب سایت شما را فقط به این دلیل که فراموش کرده اید شماره تلفن، آدرس ایمیل و مکان خود را وارد کنید گزارش کنند. این کار سئو سایت شما را از بین می برد.


۶. تشویق کاربران به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

هر کسب و کار و وب سایتی باید در شبکه های اجتماعی فعال باشد. این تقریباً دانشی رایج است. اما چیزی که به خوبی شناخته شده نیست این است که اگر مردم لینک های وب سایت شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند به ارتقا رتبه سایت در گوگل می انجامد.

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، قرار دادن آیکون‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی در تمام محتوای خود است. همچنین باید پیوندها را در صفحات رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. هنگامی که این اطلاعات در تایملاین کاربران شبکه های اجتماعی ظاهر می شود، تنها یک کلیک کافی است تا آن را به اشتراک بگذارند.


۷. استفاده صحیح از کلمات کلیدی و ارتقا رتبه سایت

به الگوریتم رنکینگ گوگل نگاهی بیندازید :

نقش اساسی کلمات کلیدی-در الگوریتم رتبه بندی گوگل
نقش اساسی کلمات کلیدی در الگوریتم رنکینگ گوگل

کلمات کلیدی در این فرمول نقش اساسی دارند. شما می توانید کلماتی را که مردم در سرتاسر محتوایتان جستجو می‌کنند، وارد کنید. اما این کار را با احتیاط انجام دهید. اگر در اشباع کردن وب سایت خود با کلمات کلیدی زیاده روی کنید، گوگل این موضوع را دنبال می کند و تأثیر نامطلوبی در روند ارتقا رتبه سایت شما خواهد داشت.

کلمات کلیدی باید به طور طبیعی در جملات محتوای وب سایت قرار گیرند. آنها را در تگ های هدر خود و حتی در زیرنویس های تصویر قرار دهید. استفاده از کلمات کلیدی طولانی دم بلند را که عبارت‌های سه یا چهار کلمه‌ای هستند و در جستجو یافت می‌شوند را فراموش نکنید.

عناوین و توضیحات با ارزش کلیک کردن برای کاربران

وقتی صحبت از نوشتن عنوان صفحه برای موتورهای جستجو می شود، اولین چیزی که باید بدانید این است محدودیت فقط 65 کاراکتر دارید. می توانید بهترین عنوان را بنویسید، اما اگر بیش از 65 کاراکتر باشد، اگر بیشتر باشد با سه نقطه قطع می شود و بیشتر از 65 کارکتر دیده نمی شود. پس مختصر، کوتاه و مفید بنویسید.

نوشتن عناوین کلیک آور با هدف ارتقا رتبه سایت
نوشتن عناوین کلیک آور برای افزایش رتبه سایت در گوگل

چند نکته دیگر که هنگام ایجاد عناوین با ارزش کلیک کردن باید در نظر داشته باشید:

 • کلمات کلیدی اصلی را در عناوین بگنجانید.
 • عنوان صفحه شما باید انتظارات کاربر را برآورده کند.
 • خواننده باید بداند که صفحه وب شما در مورد چیست و دارای 65 کاراکتر یا کمتر است.
 • عناوین احساسی بنویسید تا بیشترین درگیری حسی را برای مخاطب ایجاد کنید.

نوشتن متاتگ توضیحات خوب برای افزایش رتبه گوگل

“متاتگ توضیحات” عنصر بعدی است که باید بهینه سازی شود. اگر سورس کد را مشاهده کنید، تگ توضیحات به شکل زیر است:

<META NAME="description" CONTENT="informative description here">

گوگل با ارائه نکاتی در مورد نحوه نوشتن متاتگ توضیحات خوب برای سئو این کار را آسان کرده است. در اینجا 3 مورد از مهمترین آنها آورده شده است:

 • متاتگ توضیحات را توصیفی کنید: کلیدواژه هایی که به مقاله مرتبط هستند را در محتوای متاتگ استفاده کنید. می توانید بپرسید “چه کسی؟” چی؟ چرا؟ چه زمانی؟ جایی که؟ چگونه؟ این فرمولی است که روزنامه نگاران برای گزارش از آن استفاده می کنند و البته نوشتن توضیحات با این فرمول نیز همان اندازه خوب کار می کند.
 • منحصر به فرد بنویسید: توضیحات متاتگ هر صفحه باید با توضیحات صفحات دیگر متفاوت باشد.
 • توضیحات را کوتاه کنید: گوگل متاتگ توضیحاترا به 160 کاراکتر یا کمتر محدود می کند.

در حالی که بنظر می آید متاتگ توضیحات به اندازه عنوان صفحه وب سایت شما مهم نیست و مردم تقریباً کمتر به آن توضیحات توجه نمی کنند، اما هنوز از منظر سئو و بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل مهم است. پس آن را نادیده نگیرید!


پاکسازی کدهای غیرضروری

اگر سایت شما دارای کد نویسی اضافی باشد، موتورهای جستجو زمان بیشتری برای خزیدن در سایت شما نیاز خواهند داشت، که بد است. در اینجا کدهای جاوا اسکریپت و CSS محور صحبت ما هستند . کد شما باید تا حد امکان سبک باشد تا به سرعت و زمان بهینه بارگذاری صفحه شما کمک کند، زمان بارگذاری سریعتر به معنای سئوی بهتر وب سایت است.


۸. گوگل بیزینس

سئوی محلی مهم است، چند دقیقه را برای راه اندازی یک حساب کاربری در گوگل بیزینس کنار بگذارید.

گوگل بیزینس به شما امکان می‌دهد اطلاعات کسب‌ و کارتان را ویرایش کنید، اطلاعات تماس را تأیید کنید، تصاویر اضافه کنید، نظرات دیگران را نظارت کنید. نمایش اطلاعات کسب و کار شما در گوگل بیزینس، مزیت بزرگی نسبت به رقبایی که نمی توانند از این منبع قدرتمند استفاده کنند، ایجاد می کند.


اهمیت بهبود رتبه سایت در گوگل

بهینه سازی وب سایت برای بهبود رتبه سايت در گوگل از بین نمی رود. کسب‌وکارهای آنلاین شما باید برای آینده روی آن تمرکز کند. اگر به تازگی شروع به تمرکز روی سئو وب سایت خود کرده اید، کمی عقب مانده اید، اما قطعاً برای اجرای استراتژی هایی که در مورد آنها صحبت کردیم خیلی دیر نیست.


سخن آخر

سعی کنید غرق نشوید، سعی کنید با چند مورد اول شروع کنید و بعد به سراغ بقیه موارد بروید. بررسی گزارش ها و نتایج بصورت مستمر می تواند به روحیه شما در این مسیر کمک کند. به زودی، مسیر خود را به سمت نتایج برتر گوگل و ارتقا رتبه سایت در گوگل با هدفگیری کلمات کلیدی مهم مورد نظرتان را پیدا می کنید. کی میدونه؟ حتی ممکن است بتوانید آن جایگاه شماره یک را شما کسب کنید.

میانگین امتیاز : 0 / 5. تعدا آرا : 0

ثبت امتیاز شما به این مطلب

سوالات متداول ارتقا رتبه سایت در گوگل

وب سایت ها در گوگل چگونه رتبه بندی می شوند؟

برای رتبه بندی وب سایت ها، گوگل از خزنده های خود در وب سایت ها استفاده می‌کند و صفحات را اسکن و فهرست می‌کند. هر صفحه بر اساس نظر گوگل بر اساس اعتبار و مفید بودن آن برای کاربر رتبه بندی می‌شود. سپس با استفاده از الگوریتمی با بیش از ۲۱۰ عامل شناخته شده، گوگل آنها را در صفحه نتایج جستجو رتبه بندی می‌کند.

چگونه می توانم رتبه صفحه وب خود را در گوگل بهبود بدهم؟

خیلی سریع این پاسخ ها را دنبال کنید: سئو وب سایت خود را بهبود ببخشید و ببینید که وب سایت شما در رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرد. محتوای معتبر و مرتبط منتشر کنید. مطالب وب خود را به طور منظم به روز کنید. سایتی با ارزش لینک دادن داشته باشید. از تگ های alt برای تصاویر استفاده کنید.

آیا می توانم برای افزایش رتبه سایت در گوگل پول پرداخت کنم؟

تنها راه پرداخت به گوگل برای نمایش در نتایج رتبه بندی بالا (صفحه اول گوگل، بالای نتایج ارگانیک و …) استفاده از تبلیغات کلیکی (PPC) است. SEO (بهینه سازی ارگانیک گوگل) را با PPC (تبلیغات کلیکی گوگل از طریق Google Ads) اشتباه نگیرید. تنها راه کمک برای افزایش رتبه بندی ارگانیک وب سایت در گوگل این است که روی سئو سایت خود کار کنید.

چرا وبسایت من در گوگل رتبه بالایی ندارد؟

وب سایت شما رتبه نگرفته است چون احتمالاً سایت شما دارای مشکلات فنی است. برای بهبود رتبه سایت، وب سایت شما باید معیارهای فنی خاصی را رعایت کند! سرعت بارگذاری صفحات شما یک عامل مهم است. امنیت مهم است و این هم همه ماجرا نیست.

پیج رنک وب سایت در گوگل رتبه سایت چیست؟

PageRank (PR) الگوریتمی است که توسط جستجوگر گوگل برای رتبه بندی صفحات وب در نتایج موتور جستجوی آنها استفاده می شود. نام آن برگرفته از عبارت “وب سایت” و یکی از بنیانگذاران لری پیج است. PageRank روشی برای سنجش اهمیت صفحات وب سایت است.

آیا ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل وجود دارد؟

این روزها دیگر خیر، اما همچنان بک لینک یکی از موضوعات مهم برای افزایش رتبه وب سایت ها تلقی می شود و شاید بتوان آنرا ترفند بالا بردن رتبه سایت در گوگل در نظر گرفت!

نظرات کاربران

راحله24 خرداد 1403

سلام من دنبال یادگیری ترفندهای بالا بردن رتبه سایتم توی گوگل هستم. میتونید کمکم کنید.

  آوادیس25 خرداد 1403

  درود بر شما، ترفند اصلی جمع همه موارد سئو داخلی و خارجی هست، اما شاید مهمترین اصل محتوای خوب و بروزرسانی اون هست.

علي غفاري11 تیر 1402

خيلي كامل و مفيد بود ممنون
شما دوره آموزشي هم برگزار ميكنين؟

  آوادیس12 تیر 1402

  سلام ممنون از توجه شما، بله برنامه هایی برای راه اندازی بخش آموزشی داریم که اعلام می کنیم.

شما نظری در این مورد ندارید؟