submit xml sitemap to google

ثبت نقشه سایت XML در گوگل

زمان مطالعه 2 دقیقه
ثبت نقشه سایت XML در گوگل

فرقی ندارد که یک طراح سایت تازه کار هستید یا یک صاحب شغل که به دنبال بازاریابی در اینترنت می باشد، دانستن نقش بهینه سازی سایت و سئو سایت در هنگام طراحی سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است. مراحل و تکنیک های زیادی برای ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجوگر وجود دارد که یکی از آنها ارائه نقشه XML سایت به گوگل می باشد.

نقشه سایت XML چیست؟

نقشه XML سایت یک فایل XML است که خزنده های موتورهای جستجوگر را در صفحات وب سایت شما فعال می کند و به آنها می گوید که کدام صفحه را فهرست کنند. با ارائه این اطلاعات به گوگل، شما شانس بیشتری برای فهرست شدن در موتورهای جستجوگر و قرارگرفتن در رتبه های بالاتر موتورهای جستجوگر برای معرفی محصولات و خدمات خود به جستجوگران اینترنت خواهید داشت.

7 مرحله ثبت نقشه XML سایت به گوگل

  1. 1. به سایت xml-sitemap.com بروید و آدرس وب سایت خود را در آنجا وارد کرده و دکمه شروع را بزنید. در مدت کوتاهی نقشه سایت شما ساخته خواهد شد و با کلیک بر روی فایل غیرفشرده آنرا دانلود و بر روی دسکتاپ خود قرار دهید.
  2. 2. به گوگل وبمستر بروید و یک حساب برای خود بسازید، می توانید این کار را با ایمیل Gmail خود انجام دهید.
  3. 3. به حساب گوگل وبمستر خود وارد شوید و دکمه Add a Site را در پایین صفحه انتخاب کنید.
  4. 4. در این مرحله شما باید مالکیت وب سایت خود را به گوگل اثبات کنید. این مرحله با انتخاب دکمه “Upload an HTML File” انجام می شود. قبل از کلیک بر روی دکمه “Verify” فایل HTML Verification را دانلود کرده و هر جایی که راحتتر پیدا می کنید دانلود نمایید و سپس بر روی هاست وب سایت خود آپلود نمایید.
  5. 5. بعد از اینکه نقشه XML سایت بصورت کامل آپلود شد به حساب گوگل وبمستر خود بروید و دکمه “Verify” را بزنید.
  6. 6. سپس دکمه “Submit a Sitemap” را زده و آدرس فایل نقشه XML سایت آپلود شده روی سایت که معمولاً اسم آن Sitemap.xml  می باشد را انتخاب کنید.
  7. 7.خوب حال نقشه XML سایت شما به گوگل داده شده است و شما می توانید پس از 7 الی 10 روز به گوگل وبمستر خود بازگشته و تعداد صفحات فهرست شده در گوگل را ببینید.

این 7 مرحله در ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجوگر شما تاثیر زیادی خواهد داشت اما بخاطر داشته باشید که این تازه شروع مراحل بهینه سازی سایت و سئو سایت می باشد.

دیدگاه شما چیست؟