6 ways to improve ecommerce category filters

بهبود عملکرد فیلتر محصولات فروشگاه اینترنتی + 6 راه

زمان مطالعه 2 دقیقه
بهبود عملکرد فیلتر محصولات فروشگاه اینترنتی + 6 راه

فیلتر فروشگاه اینترنتی امکانی است که پیدا کردن محصول مورد نظر مخاطبان را تا حد امکان آسان‌تر می‌کند و باعث افزایش لذت خرید برای مخاطبین فروشگاه ما اینترنتی می شود.

0
(0)

میزان کارآمدی عملکرد فیلتر فروشگاه اینترنتی از راه بررسی میزان دقت، راحتی استفاده و میزان تاثیر آن بر روی فروش محصولات فروشگاه اینترنتی قابل سنجش است. در این مقاله به شش نکته موثر در افزایش بازدهی فیلتر فروشگاه اینترنتی می پردازیم.


برای هر چیزی که باعث تنوع محصول میشود یک فیلتر در نظر بگیرید

فیلترها برای رساندن خریدار به محصول مورد نظرشان ساخته شده‌اند و این موضوع شامل هر چیزی که باعث ایجاد وجه تمایز یک محصول با دیگر محصولات شود میشود و باید باید در لیست موارد قابل فیلتر قرار گیرد.
برای مثال یک فروشگاه اینترنتی فروش لباس را در نظر بگیرید. در یک فروشگاه لباس مهمترین موارد برای ایجاد فیلترها شامل : سایز ، رنگ ،  جنس و استایل میشود. با انتخاب هر یک از این فیلترها شما به محصول مورد نظر خود نزدیکتر میشوید.
به این نکته هم توجه داشته باشید که فیلترهای مورد استفاده برای هر طیف از محصولات در شاخه‌های کاری گوناگون متفاوت است.


فیلترهایی با ساختار موضوعی ارائه دهید

علاوه بر ایجاد فیلترهائی که فرد را بصورت مستقیم به سوی محصول مورد نظرش هدایت کند از فیلترهائی با ساختار موضوعی نیز بهره گیری کنید. برای مثال فیلترهائی همانند : جدیدترین‌ها ، پر بازدید ترین‌ها ، پر فروش‌ترین‌ها. این دسته از فیلتر‌ها معمولاً در بالای لیست محصولات قرار میگیرند اما این محل قرارگیری ساختار ثابتی نیست و متناسب با نیاز شما برای فروشگاه اینترنتی خود قابل تغییر میباشد.


نشان دهید که هر فیلتر چند محصول را شامل میشود

این امکان شاید یک چیز بسیار ساده باشد اما دانستن این موضوع که اعمال هر فیلتر باعث ارائه چه تعداد محصول به شما میشود میتواند کمک بزرگی به مشتریان بکند ، واقعاً چند نفر میخواهد فیلتری را انتخاب کند که  باعث نمایش 2 محصول برای او شود.

همچنین به این موضوع توجه داشته باسید که با انتخاب هر فیلتر ، تعداد محصولات در فیلترهای قابل استفاده و موجود بروز شود. برای مثال اگر شما یک تیشرت سبز میخواهید با انتخاب این فیلتر ، فیلترهای قابل استفاده  به همراه تعداد محصولات موجود برای هر فیلتر به روز شود.


امکان انتخاب چند فیلتر برای یک بخش

فرض کنید کاربر سایز و نوع لباسی را که نیاز دارد انتخاب کرده‌ است و حال برای انتخاب رنگ بیش از یک رنگ را در نظر دارد. در این جا سایت شما باید این امکان را برای مشتری ایجاد کند تا بتواند بطور هم زمان بیش از یک رنگ را برای نمایش انتخاب و فیلتر کند.


فیلترهای انتخاب شده را بصورت جداگانه و در کنار هم  نمایش دهید

یکی از موارد مهم در ساختار بخش انتخاب فیلتر برای انتخاب محصولات ، قرار دادن بخشی برای نمایش فیلترهای انتخاب شده است. با توجه به شلوغ بودن بخش فیلترها در صورتی که فرد قصد برداشتن یک فیلتر را داشته باشد ، پیدا کردن این فیلتر در میان تمامی فیلترهای دیگر کاری وقت گیر است ولی شما با قرار دادن بخشی که فیلترهای انتخاب شده را نمایش میدهد ابن امکان را برای کاربر خود فراهم میکنید که به سادگی و با نگاهی به آن بخش هر یک از فیلترها را که نیاز نداد با یک کلیک حذف کند.


فیلترهای خود را برای موبایل بهینه کنید

با توجه به میزان استفاده افراد از انواع دستگاه‌های هوشمند ، تعداد زیادی از مخاطبین فروشگاه اینترنتی شما با استفاده از انواع دستگاه‌های هوشمند به سایت شما مراجعه میکنند و با توجه به این موضوع ، شما علاوه بر بهینه سازی ساختار کلی سایت برای استفاده بر روی این دستگاه‌ها ، باید توجه داشته باشید که بخش فیلترها تا حد امکان برای استفاده راحت و بدون مشکل بهینه شده باشند.

میانگین امتیاز : 0 / 5. تعدا آرا : 0

ثبت امتیاز شما به این مطلب

شما نظری در این مورد ندارید؟