5 نوع توضیح مورد نیاز هر محصول در فروشگاه اینترنتی

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


هدف اصلی در یک فروشگاه اینترنتی تبدیل مخاطب آنلاین در سایت به خریدار است. برای افزایش تعداد خریداران باید علاوه بر خود محصولات روش ارائه و نمایش آن‌ها نیز متمایز و ویژه باشد. یکی از نکات مهم در مورد محصولات قرار گرفته در یک فروشگاه اینترنتی توضیحات نوشته شده برای محصول مورد نظر است. در ساختار هر فروشگاه اینترنتی امکان قرار دادن 5 نوع توضیح مختلف برای هر نوع محصول وجود دارد.

توضیحات کاتالوگی

توضیحات محصول با دقت بسیار بالا که به خودی‌خود تمامی صفحه یک محصول در سایت را تشکیل میدهد. این سبک از توضیحات شامل بیان نکات اصلی، متن توضیحات محصول و رسانه‌های مورد استفاده برای نمایش بهتر محصول است. این سبک از توضیحات شامل تمامی اطلاعاتی است که خریدار برای خرید یک محصول به دانستن آن‌ها نیاز دارد.

توضیحاتی که قابلیت به اشتراک‌گذاری را دارند

زمانی که شما لینک مربوط به صفحه یک محصول را در صفحه فیس‌بوک خود به اشتراک می‌گذارید در زیر آن توضیحاتی در مور محصول به نمایش در می‌آید. یکی از کلید‌های موفقیت در فروش محصولات بخصوص در ساختار بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده از این توضیحات می‌باشد و به شما توصیه می‌کنیم که نسخه خلاصه شد و بسیار کارآمد از توضیحات مربوط به محصول خود برای این قسمت قرار اختصاص دهید.

توضیحات مورد استفاده برای موتورهای جستجو

آن دسته از اطلاعاتی که برای شناساندن محصول به موتورهای جستجو مانند گوگل مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل این نوع از اطلاعات می‌شود. این نوع از توضیحات می‌تواند بسیار دقیق باشد و یا اینکه همانند آنچه در توضیحات مورد استفاده در شبکه‌های اجتماعی، تولید کرده اید باشد. این موضوع بستگی به ساختار موتور جستجوی هدف و نیاز شما دارد.

توضیحات فوری برای تمامی بسترهای گوناگون

این سبک از توضیحات به یک خط بسیار کوتاه محدود می شود و بطور معمول برای نمایش در ایمیل‌های ارسالی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بطور معمول اطلاعات کلیدی مورد استفاده برای یک محصول را در خود جای می‌دهد.

توضیحات مورد نیاز ارجاعی وابسته

این نوع از توضیحات بیشتر برای فروشندگان دسته دوم و سوم به کار برده می‌شود که محصول تولیدی از خود ندارند و با ارسال این اطلاعات برای شما قصد معرفی محصول و پیشنهادات فروش هر محصول را برای شما دارند.

به نظر میرشد که کار زیادی را باید برای هر محصول انجام داد، اما خب ارزشش را دارد. ساخت فروشگاه اینترنتی بدون محتوای کافی بازدهی زیادی ندارد و زمانی که شما محصولات خو را با توضیحات کامل و بی نقص برای تمامی بسترهای مورد استفاده افراد تولید می‌کنید شانس فروش محصولات خود را بالا می‌برید و از این رو باید تمامی تلاش و خلاقیت خود را بکار گیرید تا با تولید بهترین نوع محتوای ممکن برای معرفی محصولات خود بیشترین میزان بازدهی را از فروشگاه اینترنتی خود بدست آورید.