اعتبار نویسندگی خود را در گوگل افزایش دهید

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


با توجه به عدم ادامه کار گوگل پلاس در سال ۱۳۹۸ خواندن ین مقاله پیشنهاد نمی شود.

اگر کسب و کار کوچک شما یک وب سایت دارد، و شما نویسنده آن وب سایت هستید از نگاه گوگل شما یک نویسنده می باشید. در آخرین بروزرسانی هایی که توسط گوگل صورت گرفته است، رتبه نویسندگان گوگل ( Google's Author Rank ) و صاحبان مقالات و مطالب در بلاگها، وب سایتها و شبکه های اجتماعی افزایش پیداکرده است و حالا دارای اعتبار می باشند.گوگل بروزرسانی آخر خود را در مورد رتبه نویسندگان گوگل اینگونه توضیح می دهد : 

اگر مطلب و محتوایی از نویسنده ای که دارای رتبه و اعتبار باشد در فضای اینترنت منتشر گردد که دارای امضا آن نویسنده باشد، نسبت به محتوای نویسنده کم اعتبارتر و بدون امضای نویسنده دیگر، جایگاه بالاتری در موتورهای جستجوگر خواهد داشت.

Google+ مهمتر از همیشه

اگر چه گوگل نحوه امتیاز بندی اعتبار نویسندگان خود را رو نکرده است، اما بسیاری معتقدند که سیگنال اصلی رتبه بندی نویسندگان، گوگل پلاس است و دکمه گوگل پلاس از اهمیت ویژه ای در این راستا برخوردار است. با هر کلیکی که بر روی دکمه گوگل پلاس مطلب شما زده خواهد شد، اعتبار نویسندگی شما افزایش پیدا خواهد کرد. حالا یه سوال ؟ آیا شما در وب سایت خود برای هر مطلب دکمه به اشتراک گذاری گوگل پلاس را اضافه کرده اید؟ اگر اضافه کرده اید و دکمه ی گوگل پلاس مطالب انتشار یافته وب سایت شما بسیار کلیک شده است، احتمــــالاً شما یک نویسنده معتبر نزد گوگل هستید. دوست دارم جایم را با شما عوض کنم!

دیگر شاخص های مهم اعتبار نویسندگی گوگل

علاوه بر گوگل پلاس، دیگر شبکه های اجتماعی نیز از شاخصه های اصلی اعتبار نویسندگان گوگل می باشد، مانند لایک های فیسبوک و توییت های توییتر. از مولفه های دیگر تعداد به اشتراک گذاری مطالب وب سایت شما و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد آن می باشد. همچنین سرعت اشتراک گذاری مطالب شما نیز از سیگنال های اعتبار نویسندگان گوگل می باشد.

سه گام موثر برای تبدیل شدن به یک نویسنده معتبر گوگل

نویسندگانی که رتبه و اعتبار بالاتری داشته باشند، مطالب و محتواهای نوشته شده توسط آنها در رتبه بالاتری در گوگل قرار خواهد گرفت. هر چه اعتبار نویسندگی شما بیشتر، در نتیجه اعتبار محتوای تولید شده شما در موتور جستجوگر گوگل بیشتر و جایگاه شما در صفحات جستجو بالاتر!

برای ساخت اعتبار نویسندگی بالا در گوگل نیاز به تولید منظم و یکپارچه محتوای مفید و کاربردی در وب سایت ، وبلاگ و رسانه های اجتماعی برای خوانندگان مطالب است و همچنین یک پروفایل گوگل پلاس که به صفحات تولیدی وب سایت شما لینک شده باشد، البته فراموش نکنیم وب سایت و رابطه موثر آن با شبکه های اجتماعی از مولفه های دیگری بود که در مورد آن قبلاً صحبت کرده ایم.

پیشنهاد می کنم مقاله ی وب سایت و ارتباط با شبکه های اجتماعی را نیز مروری کنید.

 

فراموش نکنیم که شاخصه های قبلی و سیگنال های رتبه بندی سنتی گوگل مانند بهینه سازی وب سایت، بک لینک قوی، لینک های ورودی، نقشه XML سایت هنوز به قوت خود پا برجا هستند، اما رتبه نویسنده گوگل از شاخصه های مهم و جدیدی است که بسیار در روند افزایش رتبه سایت تاثیر گذار خواهد بود.

ایجاد اعتبار نویسندگی در گوگل

اگر شما یک وب سایت دارید زمان مناسبی است که محتوای وب سایت خود را برای گرفتن رتبه نویسندگی در گوگل پلاس ( که اخیـــراً از توییتر در مقام دوم محبوبیت شبکه های اجتماعی پیشی گرفته است ) را به استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی خود اضافه کنید.  اگر تا به حال در موتور جستجوگر گوگل جایگاه مناسبی را کسب نکرده اید حال با این سیگنال جدید و بروز شده گوگل موقعیتی مناسب پدید آمده است. موفق باشید.

  • 1. ایجاد و ساخت پروفایل گوگل پلاس. حتمــاً مطمئن شوید که آدرس کامل صفحه پروفایل گوگل پلاس خود را در تمامی صفحاتی که ایجاد می کنید اضافه کرده باشید.
  • 2. از بکار بردن "rel=author" در محتوای خود مطمئن شوید.
  • 3.محتوای مفید و کاربردی بنویسید، چگونگی نوشتن محتوای مفید و کاربردی را در همین سایت در مقاله ای دیگر بیان کردیم.