Breadcrumbsدر طراحی فروشگاه‌های اینترنتیPHP

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


Breadcrumbs یا Breadcrumb Trail چیست؟

Breadcrumbs یا Breadcrumb Trail نوعی کنترل گرافیکی است که به‌عنوان Navigation به کمک کاربر می‌آید و به کاربر مسیر رسیدن به صفحه موردنظر را نشان می‌دهد.

چراکه ممکن است کاربر از هر صفحه وارد صفحات دیگر شود و درنتیجه سردرگمی کاربر را به همراه دارد. در این مواقع Breadcrumbs به کمک کاربر می‌آید. پس‌ Breadcrumbs یکی از راه‌های نمایش مسیر بازگشت به Landing Page است.
Breadcrumbs ها معمولاً به‌صورت افقی در بالای صفحه ،زیر نوار عنوان ظاهر می‌شوند.
Breadcrumbsها امکان بازگشت کاربر به صفحاتی که قبل از رسیدن به این صفحه پیمایش کرده‌اند را ایجاد می‌کنند و همچنین در سایت‌های سلسله مراتبی ترتیب رسیدن به صفحه جاری را بیان می‌کند.
این نوع از مدیریت را می‌توان در برنامه‌هایی مثلMac OS's Finder ، Thunar ، Snow Bird ، Dolphin و... مشاهده کرد که معمولاً به نوار آدرس اضافه‌شده و سا جایگزین آن شده است.
Breadcrumbs می‌تواند بر اساس، نمایش مسیر یا ویژگی‌هایی که کاربر در طول طی کردن مسیر انتخاب کرده، دسته‌بندی شود:

Home >>Department>>Heart and Veins>> Doctors

Shopping card >>Mobiles >>Sony

همان‌گونه که کاربر از این مسیرها برای یافتن مسیرمقصداستفاده می‌کند، موتورهای جست‌وجو هم با استفاده ازBreadcrumbs ها صفحات را راحت‌تر و دقیق‌تر پیدا می‌کند. همچنین با مقایسه محتوای صفحه با Breadcrumbsامکان حذف کلمات غیر مرتبط موجود در کلمات کلیدی را فراهم می‌کند.
شکل زیر نمونه‌ای از طراحی Breadcrumbs است که مورداستفاده موتورهای جست‌و‌جو قرار می‌گیرد:

Main Keyword (link to home) >> main keyword +word (Category link) >>Main Keyword +word

استفاده از Breadcrumbs باعث افزایش CTR می‌شود.
 

اضافه کردن BreadCrumbs در قالب PHP

افزونه‌های بسیاری وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند به‌سادگی BreadCrumbs را به وب‌سایت خود اضافه کنید. افزونه‌های همانند WordPress SEO by Yoast برای کاربران ووردپرس یکی از این گزینه‌های هستند. اما بهترین روش برای اضافه کردن BreadCrumbs به قالب فروشگاه اینترنتی، اضافه کردن مستقیم آن به قالب است. برای اضافه کردن BreadCrumbs در وب‌سایت کافی است کد زیر را در functions.php قالب وب‌سایت خود قرار دهید :


حال، کد زیر را در هرکجای صفحه‌تان که مایل بودید قرار دهید: