بازاریابی کلیکی یا ppc

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک – PPC

در این روش به ازای هر کلیکی که کاربر بر روی تبلیغات شما انجام می دهد شما مبلغی را به موتورهای جستجوگر پرداخت می کنید. تبلیغات کلیکی روشی است بسیار هدفمند که در آن با انتخاب صحیح کلمات کلیدی ترافیک وب سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک یا PPC

بازاریابی پرداخت به ازای کلیکی یا تبلیغات کلیکی، مدلی از بازاریابی اینترنتی است که تبلیغ کنندگان به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغ آنها در موتورهای جستجوگر انجام می شود هزینه ای را پرداخت می کنند. معمولاً تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجوگر مانند گوگل، بینگ و یاهو انجام می شود و به ازای نمایش تبلیغات در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر هزینه ای در ازای هر کلیک به این شرکت ها پرداخت می شود. روش تبلیغات کلیکی روشی بسیار تاثیرگذارو هدفمند در جذب مشتریان وافزایش ترافیک هدفمند به وب سایت است.
زمانی که کاربر کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی مورد نظر خود را در موتور جستجوگر جستجو می کند تبلیغات شما در بالا، اطراف و یا پایین صفحات نتایج موتورهای جستجوگر به نمایش در می آید.
برای موفقیت در تبلیغات کلیکی باید آنالیز کلمات کلیدی و عبارات کلیدی انجام شود و کلمات کلیدی بر اساس آنچه کاربران بیشتر جستجو می کنند انتخاب شود. در این صورت درصد جذب ترافیک بازدیدکننده و تبدیل آن به مشتری افزایش خواهد یافت.
بهترین نوع تبلیغات کلیکی، ساخت لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و بکارگیری آن برای جذب ترافیک هدفمند است. این نوع تبلیغ کلیکی با کاهش حضور کاربران غیرمرتبط، باعث می شود هزینه های پرداختی کاهش پیدا کند.

بازاریابی کلیکی یا ppc
بازاریابی کلیکی یا ppc

معرفی گوگل ادوردز در تبلیغات کلیکی

گوگل ادوردز، پلتفرم تبلیغات کلیکی (PPC) گوگل است که کسب و کارها را برای ساخت کمپین تبلیغاتی استفاده می شود. ادوردز در تبلیغات کلیکی به کاربران سرویس پرداخت به ازای هر کلیک را در موتور جستجوگر گوگل ارائه می دهد.
بازاریابی کلیکی در گوگل ادوردز ارزشمند است چون موتورجستجوگر گوگل بعنوان یکی از محبوبترین موتورهای جستجوگر ترافیک بسیاری را از طریق کلیک بروی تبلیغات به وب سایت جاری خواهد کرد. اما چگونه کلمات و عبارات کلیدی خود را انتخاب کنیم؟ فاکتورهایی برای انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات کلیدی وجود دارد که :

  • مرتبط بودن : ساخت لیست مرتبط از کلمات کلیدی، ساخت گروه کلمات کلیدی ونوشتن توضیح مناسب برای آن
  • امتیاز به کیفیت : گوگل به کیفیت و مرتبط بودن کلمات کلیدی در کمپین بازاریابی پرداخت به ازای کلیک، امتیاز می دهد.

آنالیز تبلیغات کلیکی

آنالیزکلمات کلیدی برای تبلیغات کلیکی فوق العاده زمان گیر است، اما درعین حال برای موفقیت کمپین تبلیغات کلیکی بسیار مهم است. به ازای هر کلیک قرار است مبلغی پرداخت شود، پس باید کلماتی که انتخاب می شود فوق العاده کاربردی در بین کاربران و مرتبط با کسب و کارمان باشد، در غیر اینصورت کاربرانی که بر روی تبلیغات ما کلیک می کنند کاربرانی هستند که به دنبال اهداف دیگری هستند.
به منظور ساخت گروه کلمات کلیدی موفق این چند مورد را بخاطر داشته باشید:

  • مرتبط بودن : شما هرگز به ازای بازدیدکننده ای که از کسب و کار شما چیزی نمی خواهد و به شما ارتباطی ندارد نباید پولی پرداخت کنید!هدف کلیک های هدفمند است که افزایش رتبه تبلیغات کلیکی را درپی داشته باشد و سودآوری بهمراه داشته باشد.
  • کلمات جامع باشد : لیستی از کلمات جامع بسازید تا مورد استفاده عموم مرتبط با کسب و کارتان باشد.
  • لیست گسترده کلمات : لیست گسترده ای از کلمات کلیدی بسازید تا بتوانید سیل گسترده تری از کلیک های هدفمند داشته باشید.