لینک بیلدینگ چیست ؟

لینک بیلدینگ ، ارتباط با سایت های دیگر از طریق دریافت بک لینک از سال 1990 به بعد موتورهای جستجوگر از لینک ها برای امتیاز و اعتباردهی استفاده کرده اند و با یک دموکراسی در وب پروری صفحات مهم و معتبر را اعتبار سنجی کرده اند. موتورهای جستجوگر صفحاتی که بر اساس اطلاعات بوجود آمده …

لینک بیلدینگ ، ارتباط با سایت های دیگر از طریق دریافت بک لینک

از سال 1990 به بعد موتورهای جستجوگر از لینک ها برای امتیاز و اعتباردهی استفاده کرده اند و با یک دموکراسی در وب پروری صفحات مهم و معتبر را اعتبار سنجی کرده اند. موتورهای جستجوگر صفحاتی که بر اساس اطلاعات بوجود آمده بودند را با الگوریتم های خود را در صفحات نتایج خود به نمایش در آوردند.
لین لینک ها همه چیز در سئو نیستند. اما یکی از مهمترین پایه های الگوریتم های جستجو بر پایه لینک ها استوارند. بدون لینک ها موتورهای نمی توانند اعتبار یک وب سایت را بدون اینکه بدانند چه لینک هایی به آنها داده شده است بسنجند. همیشه سایت های معتبر لینک های زیادی از وبسایت های معتبر دریافت می کنند، اما سایت های اسپم لینکی از سایت های معتبر ندارند. لینک های یک وب سایت بهترین راه برای شناخت یک وب سایت است.

معیارهای سنجش اعتبار لینک ها درموتورهای جستجوگر

قبل از گام برداشتن برای لینک بیلدینگ، بهتر است بدانیم چه المانهایی از یک لینک توسط موتورهای جستجوگر به عنوان فاکتور سنجش آن در نظر گرفته می شود. موتورهای جستجوگر از لینک ها به اشکال مختلف استفاده می کنند. اگر این فاکتورها و معیارها را بدانیم با تجزیه و تحلیل داده ها می توانیم براحتی عملیات لینک بیلدینگ را بصورت حرفه ای انجام دهیم و سئو و بهینه سازی وب را بصورت حرفه ای تر انجام دهیم.

اعتبار جهانی

یکی از راه های کسب اعتبار و مهم شدن یک سایت، لینک هایی است که دریافت می کند. به عنوان مثال سایتی مانند ویکیپدیا هزاران سایت گوناگون به آن لینک داده اند که به این معنی است که این یک سایت معتبر و مهم است. برای جلب اعتماد و کسب اعتبار در موتورهای جستجوگر، به کمک دیگر شرکای لینک سازی نیاز است.

محبوبیت محلی / محبوبیت در موضوعی خاص

محبوبیت محلی اولین بار توسط موتور جستجوگر Teoma پایه گذاری شد و لینک ها را در موضوعی خاص به سایت ها روانه کرد. برای مثال اگر وب سایت شما محصول سانترال را به فروش می رساند دریافت لینک ها از جامعه و صنف سانترال کاران بسیار بهتر و مهمتر از کسب لینک خارج از موضوع است.

لینک های متنی Anchor Text

یکی از مهمترین و قوی ترین سیگنال های تاثیرگذاری در رتبه بندی توسط موتورهای جستجوگر لینک های متنی یا همان Anchor Text ها هستند. اگر تعدادی از لینک ها بر روی یک کلمه کلیدی درست به سوی وب سایت شما روانه می شوند، پس وب سایت شما باید حتماً رتبه خوبی در عبارات کلیدی هدفی که در لینک متنی استفاده شده دریافت کند.

رتبه اعتماد

اسپم ها سراسر اینترنت را گرفته اند. می گویند بیش از 60 درصد سرتاسر اینترنت اسپم است! برای جلوگیری از پرورش اسپم ها، موتورهای جستجوگر از روش رتبه اعتماد یا همان TrustRank استفاده می کنند که بر اساس گراف های لینک کار می کنند. دریافت لینک از دامنه های قابل اعتماد در امتیازدهی وب سایت تاثیر بسزایی خواهد داشت. در یک نگاه کلی تر باید بگوییم که وب سایت های سازمانی و دولتی نمونه دامنه های قابل اعتماد هستند.

لینک های دو طرفه اسپم

لینک های اسپم معمولاً دوطرفه هستند. وب سایتی که به اسپم لینک می دهد خودش هم پس اسپم است و در قبال آن وب سایتهای اسپم زیادی به آن بک لینک می دهند. موتورهای جستجوگر این معیار را در نظر می گیرند و با شمارش لینک های اسپم وب سایتها را اسپم در نظر می گیرند. حتماً باید در هنگام لینک بیلدینگ به این نکته اصلی توجه شود.

تازه بودن

یک وب سایت موفق وب سایتی است که همانطور که خودش بروز می شود لینک های دریافتی جدید آن نیز افزایش پیدا می کند. روند افزایش لینک ها باید در طول زمان ادامه پیدا کند و معیار سنجش دریافت لینک های جدید معتبر و مرتبط از دیگر مواردی است که موتورهای جستجوگر به آن اهمیت می دهند

اشتراک در شبکه های اجتماعی

بخاطر داریم که انفجاری بزرگ در چند سال گذشته در اینترنت با اشتراک گذاری های اطلاعات در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس صورت گرفت. موتورهای جستجوگر لینک های به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی را به مدل دیگری در نظر می گیرند. بحث های زیادی این روزها بین متخصصان موتورهای جستجوگر رایج است که این لینک ها چگونه ارزش گذاری می شوند اما چیزی که مسلم است این است که لینک های به اشتراک گذاری شده بشدت اهمیت دارند مخصوصاً در گوگل پلاس!

رضایت مشتری : گنجینه ناب