بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟ بازاریابی محتوا یک تکنیک در بازاریابی اینترنتی است که به تولید و ساخت محتوای ارزشمند و مفید برای بدست آوردن و جذب مخاطبان و تعامل با آنها می پردازد با هدف جذب مشتریان سودآور! هدف در بازاریابی محتوا جذب مشتریان و مصرف کننده ها با تولید و ساخت محتوای مفید و کاربردی …

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک تکنیک در بازاریابی اینترنتی است که به تولید و ساخت محتوای ارزشمند و مفید برای بدست آوردن و جذب مخاطبان و تعامل با آنها می پردازد با هدف جذب مشتریان سودآور!

هدف در بازاریابی محتوا جذب مشتریان و مصرف کننده ها با تولید و ساخت محتوای مفید و کاربردی برای ایجاد تعامل و بحث و تبادل نظر و همچنین ایجاد تغییر و بهبود رفتار مصرف کننده است. بازاریابی محتوا امروز به یک فرآیند جدایی ناپذیر در بازاریابی تبدیل شده است.
در اصل، بازاریابی محتوا یک هنر در ارتباط با مشتریان است بدون چشم انداز فروش! بجای فروش محصولات و خدمات شما این بار از مشتری خود یک مشتری هوشمند می سازید. چگونه ؟ با ارائه اطلاعات مفید تخصصی. ماه عسل این استراتژی در بازاریابی بدست آوردن مشتریان متعهد و پایدار است که در ازای اطلاعات مفیدی که از شما دریافت می کنند به شما وفادار خواهند بود.
در حال حاضر بسیار از شرکت های بزرگ دنیا از روش بازاریابی محتوا استفاده می کنند مانند مایکروسافت، سیسکو و … همینطور بسیاری از کسب و کارهای کوچک و هر کسی که محصول یا خدماتی برای فروش دارد. چرا ؟ چون جواب داده است. 

بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

محتوا امروز و فردای بازاریابی است.

بهتر است برگردیم و چند بار دیگر تعریف بازاریابی محتوا را مرور کنیم. اگر مفید بودن و کاربردی بودن یک محتوا را حذف کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند. این نکته یک بازاریابی محتوایی موفق است. کدام یک؟ یک محتوای عالی و مفید و یا یک زباله اطلاعات ؟ آن وب سایتی که زباله دانی از اطلاعات است همان یک وب سایت از 60 درصد اسپم اینترنتی است!
بازاریابی محتوا با محتوای مفید و کاربردی و ارائه اطلاعات ارزشمند کاربران را متقاعد به ماندن در وب سایت و خواندن، ارائه نظرات و اشتراک گذاری می کند.

بازاریابی محتوا بدون محتوای مفید محــال است.

حالا بدون در نظر گرفتن اینکه از چه روشی در بازاریابی استفاده می کنید، بازاریابی محتوا می تواند بخش مهمی از بازاریابی باشد، اما بخش جدایی ناپذیر!
بازاریابی محتوایی می توان گفت بخشی از همه انواع بازاریابی است :

  • بازاریابی رسانه های اجتماعی : بازاریابی محتوا را قبل از بازاریابی در رسانه های اجتماعی انجام دهید.
  • بهینه سازی وب یا سئو : موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای خوب و با کیفیت تولید می کنند اعتبار زیادی می دهند.
  • رتبه و رنک سایت در موتور جستجو : بدست آوردن رنک و رتبه بالا به رابطه وب سایت شما با خوانندگان مطالب وب سایت شما بستگی دارد.
  • تبلیغات کلیکی : اگر می خواهید تبلیغات PPC جواب بدهد باید محتوای خوب و با کیفیت منتشر کنید. • بازاریابی بین المللی : یکی از راه های جذب ترافیک بین المللی استفاده از محتوای با کیفیت است.

بر اساس تحقیقات شرکت آماری Roper Public Affairs، 80 درصد کسب و کارها ترجیح می دهند بجای تبلیغات از روش بازاریابی محتوا استفاده کنند. به این نکته فکر کنید ؟ اگر بازدیدکننده و خواننده محتوای شما 45 دقیقه را در وب سایت شما برای خواندن محتوای شما وقت صرف کند و آنرا از طریق ایمیل و یا در شبکه های اجتماعی دریافت کند چه تاثیری در کسب و کار شما خواهد داشت.