Social media content calendar is important for your business

اهمیت تقویم محتوا در شبکه‌ های اجتماعی

زمان مطالعه 3 دقیقه
اهمیت تقویم محتوا در شبکه‌ های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند، به شیوه‌ای بسیار مؤثر نرخ تبدیل وب سایت شما را زیاد کنند، دور از منطق نیست. در این باره بهتر است که به آمار بازاریابان و خریداران مراجعه کنیم: ۷۴ درصد از بازاریابان مدعی‌اند که حدود ۶ ساعت کار در شبکه‌های اجتماعی در هر هفته، توانسته تأثیر بسیار مثبت بر روی افزایش فروش محصولات و خدماتشان داشته باشد. ۷۸ درصد از کاربران شبکه‌های اجتماعی در آمریکا نیز معتقدند که شبکه‌های اجتماعی در خریدهایشان نقش مثبت داشته است.

شما برای اینکه فعالیتی مستمر و منظم داشته باشید که نرخ تبدیلتان را بالا می‌برد، باید یک تقویم تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی داشته باشید. یک تقویم تولید محتوا می‌بایست:

  1.  باید به استراتژی تولید محتوای شما جهت دهد.
  2. باید زمان‌های اضافی و بی اثر فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی را به جستجوی منابع خوب اختصاص دهد.
  3. باید کمک کند که مطالب مفید و پر بازده و پر مخاطب تولید کنید.
  4. باید پروسه‌ی تولید محتوا را سازماندهی و بهینه کند.

شاخصه‌های یک تقویم تولید محتوای خوب چیست؟

تقویم تولید محتوا باید برای هر ماه به طور جداگانه تدوین شود. در این شیت، باید برای هر نویسنده، منابع، لینک‌ها، موضوع و جهت گیری‌ها مشخص باشد. در تقویم تولید محتوا برای هر موضوع باید مشخص شده باشد، که موضوع باید برای کدام شبکه‌ی اجتماعی پرورش پیدا کند. این شیت باید به راحتی قابل فهم، خواندن و درک باشد.
 

چرا ما به تقویم تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی نیاز داریم؟

دلیل اول: داشتن تقویم تولید محتوا کمک می‌کند که شما بدون ابهام بدانید که می‌خواهید چه کاری کنید و چگونه با کیفیت تمام، به طور مستمر، کار خود را انجام دهید.طبق مطالعات CMI، 60 درصد از افرادی که دارای استراتژی مکتوب هستند، توانستند در شبکه‌های اجتماعی سود بیشتری عاید خود کنند، این رقم در مقابل موفقیت  افرادی که دارای استراتژی شفاهی هستند (32 درصد) بسیار قابل توجه است.
استراتژی‌ها:
– به شبکه و محتوای خود دقت کنید و ببینید کدام مطالب از طرف کاربران بیشتر مورد استقبال بوده است.
– با توجه به دیدگاه‌های آنان، و عملکردشان روی پست‌ها (لایک، نظر، اشتراک گذاری) ببینید که چه متریک‌هایی برای آنان اهمیت دارد.
– با توجه به استراتژی‌های خود، به همراه و با ادغام متریک‌هایی که از گام سوم به دست آورده‌اید، فاکتورهای مهم در تولید محتوایتان را پیدا کنید و به طور واضح بنویسید.
– در هنگام تولید محتوا از فاکتورهای تنظیم شده در گام سوم استفاده کنید.
 
دلیل دوم: داشتن تقویم محتوا کمک می‌کند که محتوای از دست رفته و سوخته را کنار بگذارید.
در فیس‌بوک در روزهای پنج شنبه و جمعه، کاربران ۱۸ درصد بیش از حالت‌های عادی د روزهای رسمی و کاری، تعامل داشته‌اند. در توییتر نیز فعالیت کاربران در ایام آخر هفته چشم گیرتر بوده است.
Fast company از ۳۳۰ نفر در یک نظر سنجی در مورد دردسرهای شبکه‌های اجتماعی سؤال پرسیده و به طور جالبی حدود ۲۲٫۱ درصد از آن‌ها ارسال پست‌های بیش از حد از سمت شرکت‌ها را انتخاب کرده‌اند.
استراتژی‌ها:
– تقویم محتوای خود را بر اساس تاریخ‌هایی که در کسب و کارتان مهم است، جمع کنید.
– با استفاده از زمان بندی، برای خود یاد آوری ایجاد کنید که بتوانید برای آن روزها در زمان مناسب محتوای با کیفیتی ایجاد کنید.
– روزهای تعطیلی که می‌توانند روی کسب و کار شما تأثیر داشته باشند را انتخاب کنید.
 
دلیل سوم:
این باعث می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی توسط خود شبکه و کاربران اسپم نشوید.
استراتژی‌ها:
– برای هر بخش از  محتوای خود، در تقویم خود، طرح ریزی داشته باشید
– برای هر بخش، مشخص کنید که می‌خواهید برای کدام شبکه تولید محتوا کنید
– اگر مشاهده می‌کنید که برخی آیکون های شبکه‌های اجتماعی بیش از دیگری تکرار شده‌اند، باید در مورد استراتژی‌های خود بیشتر فکر کنید
 
دلیل چهارم:
دلیل چهارم این است که داشتن تقویم محتوا کمک می‌کند که از ارسال محتوای پوچ، بی ارزش که برای آن زمان کمی گذاشته‌اید، خود داری کنید. Fast company در نظر سنجی که از ۳۳۰ نفر انجام داده بود، حدود ۳۳ درصد اعلام داشتند که محتوای بی ارزش از نظر آموزش و محتوا، از رنج آور ترین چیزهایی هستند که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند.
استراتژی‌ها:
– زمان انتشار محتوا را مشخص کنید و برای آن زمان محتوای خوبی تولید کنید.
– پیش نویسی از محتوای خود ایجاد کنید و آن را بارها بازبینی کنید تا از نظر کیفیت آن مطمئن شوید.


حال سؤال اینجا است که آیا برند شما در شبکه‌های اجتماعی دارای فعالیت پر بازده و با برنامه است یا اینکه شما نیز مانند بسیاری از برند و کسب‌وکارهای دیگر فقط در شبکه‌های اجتماعی عضو هستید و هر از چندی یک پست جدید و خیلی تصادفی در آن‌ها قرار می‌دهید. 

دیدگاه شما چیست؟