what you need to know about open graph meta tags

متاتگ های اپن گراف Opengraph

زمان مطالعه 2 دقیقه
متاتگ های اپن گراف Opengraph

بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگر به سایت شما می‌دهد. حالا این بک‌لینک ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط و غیر مرتبط باشند و تأثیر مثبتی بر روی وب سایت شما داشته باشند و یا حتی باعث افت رتبه آن شوند.

متا تگ Open Graph بجای اینکه جستجو را در قسمت ثبت اطلاعات صفحه‌های اینترنتی و بانک اطلاعاتی وب سایت‌ها مشغول بکند تمرکز اصلی را در زمینه علاقه‌مندی‌ها و جستجو در زمینه نیازهای شما متمرکز می‌کند.

فیس‌بوک از Open Graph برای پیدا کردن کاربران یا موارد خاص مورد نیاز میلیون‌ها کاربر فعال در این شبکه اجتماعی استفاده می‌کند. هر جستجویی که در فیس‌بوک درخواست می‌شود باعث می‌گردد که موارد مربوط یا مرتبط به موضوع درخواستی نیز نمایش داده شود این فناوری به شما کمک می‌کند تا در یک Open Graph صفحه وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را نماینده بسیار ایده آل در جستجوهای  شبکه‌های اجتماعی کنید، که فراتر از یک موتور جستجو است و همه صفحه‌های موجود و صفحه‌هایی که در آینده ساخته می‌شوند را در بر می‌گیرد.
 

موارد مهم که درمتاتگهای اپن گراف Open Graph باید به آن توجه داشته باشید

صفحاتی که دارای بیشترین مخاطب باشند بیشتر دیده می‌شوند : بدیهی می‌باشد که صفحه‌هایی که دارای علاقه‌مندی بیشتر می‌باشند افراد بیشتری را جذب موضوع خود کرده‌اند پس خیلی بیشتر از دیگر موارد در جستجوها دیده می‌شود.

اهداف صفحه‌های خودتان را مشخص کنید: بیشتر صفحه‌ها در شروع کار دارای یک هدف مشخص هستند، اما بعد از مدتی از هدف اصلی ابتدایی خود خارج می‌شوند و کاربران را تشویق به بررسی نکردن صفحه در روز می‌کنند که باعث بروز مشکلات زیادی برای شما و میزان دیده شدن وب سایت و مطالب وب سایت شما می‌شود.

مشخص کردن موقعیت کاربران: مجاب کردن کاربران برای ارائه موقعیت زمانی و مکانی دقیقشان کاری بسیار دشوار است اما در نهایت شما با دانستن موقعیت افراد می توانید به شکلی موثر برنامه بازاریابی خود را مشخص کنید و مخاطبین خود را به درستی مورد هدف قرار دهید.

اهمیت متا تگ اپن گراف Open Graph در سئو

متا تگ Open Graph یکی دیگر از نکات مهم در سئو سایت می‌باشد. این تگ زمانی که شما در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنید بیشتر مورد توجه است و ترافیک زیادی را می‌تواند به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما بیاورد.
با استفاده کردن از این متاتگ موتورهای جستجو سایت شما را بهتر شناخته و در صفحات و کلمات دلخواه خود از دیگر وب سایت‌های رقیب با الویت بالاتری نمایش می‌دهد.
 

روش پیاده سازی Open Graph 

این متاتگ ها را بین  <head> و </head> صفحه مورد نظر وب سایت خود قرار دهید. کارکرد این پروتکل به این شکل است که متا تگ‌هایی (title ،description) که معمولاً برای صفحات وب در نظر گرفته می‌شود را به صورت اختصاصی برای این پروتکل در نظر بگیریم به این صورت که تمامی تگ‌ها با حروف اختصاری og: که همان کوتاه شده پروتکل  Open Graph می‌باشد، شروع می‌شود.برای مثال به چند نمونه زیر توجه کنید:

og: keywords کلمات کلیدی مطلب.
og: image تصویری که برای مطلب نشان داده می‌شود.

و به صورت کامل خواهیم داشت:

</ ”meta property=”og:locale” content=”fa_IR>
</ ”meta property=”og:type” content=”website>
<”خدمات دیجیتال مارکتیگ” /=meta property=”og:title” content>
</”طراحی وب سایت  و سئو، دیجیتال مارکتینگ- آژانس تجارت الکترونیک آوادیس” meta property=”og:description” content>
</”/meta property=”og:url” content=”http://www.avadis.net>
</ ”meta property=”og:site_name” content=”آژانش تجارت الکترونیک آوادیس>

og:local: در این متاتگ می‌تواند زبان سایت خود را قرار دهید.
og:type: در این متاتگ نوع سایت خود از جمله وبلاگ، وب‌سایت را مشخص کنید
og:title: در این متاتگ عنوان صفحه یا مطلبی که می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی دیده شود.
og:description: در این متاتگ توضیحات سایت خود را وارد کنید.
og:url: در این متاتگ آدرس سایت خود را قرار دهید.
og:site_name: در این متاتگ شما می‌بایست نام سایت خود را وارد کنید.

دیدگاه شما چیست؟