wedesign increase sales

رابطه طراحی سایت و افزایش فروش

زمان مطالعه 4 دقیقه
رابطه طراحی سایت و افزایش فروش

بسیاری از مردم فکر می کنند طراحی سایت به معنی طراحی جذاب و زیبای وب سایت است. بله امکان داره تا حدی درست باشه، هر چند طراحی وب سایت به مسائلی همچون ارتباط دوستانه با کاربر، ارتباط دوستانه با موتورهای جستجوگر و طراحی برای افزایش فروش و توانایی بازاریابی اینترنتی مرتبط است. فاکتورهای بسیاری در ساخت وب سایت با کیفیت بالا که چشم های کاربران را جذب خود کند و در عین حال درآمدزا باشد وجود دارد.

کدام موارد تاثیر بسزایی در دست یابی به هدف های بازاریابی دارد؟ قبل از شروع طراحی سایت و یا طراحی مجدد وب سایت، این مقاله توضیحاتی از فاکتورهای لازم در تصمیم گیری شما در طراحی با کیفیت وب سایت، پر منفعت و زیبا را برای شما در پی خواهد داشت.

آیا قالب وب سایت شما آسیبی به طراحی سایت شما می رساند؟

بسیاری از مردم شانس خود را با طراحی یک بلاگ بوسیله وردپرس به همراه بعضی از تغییرات جزیی آغاز می کنند،  استفاده از قالب های آماده به مراتب زیانهایش از برتریهای آن بیشتر است. درست است که از اولین شرایط انتخاب قالب سایت سادگی و راحتی استفاده از آن است، اما زیانهای استفاده از این قالبها بسیار بیشتر از منفعت آن در طراحی سایت می باشد. به بعضی از این اشکالها در زیر اشاره می کنیم.

اشکال عمومی : وقتی شما قالبی را پیدا می کنید که آنرا دوست دارید، باید این را بدانید که حتماً صدها نفر از مردم از همین قالب برای وب سایت خود استفاده کرده اند. داشتن وب سایتی با قالبی که صدها نفر از آن در وب سایت خود استفاده کردند، مسلماً استراتژی خوبی برای برند تجاری شما نیست. شما می خواهید وب سایتی را طراحی کنید که در عین حالی که بی همتاست با هویت سازمانی و شرکتی شما هماهنگ باشد. طراحی قالب سایت متفاوت و زیبا ضرورتی است که شما را از رقیبان متمایز می سازد.

 • چالشهای فنی : طراحی یک وب سایت مفید و موثر کدهای بسیاری در پشت سر بهمراه خود دارد که شامل CSS,HTML,SEO,JavaScript,Sitemaps  و غیره می باشد که تغییر و بروزرسانی در محتوا را برای شما آسان می کند. اما زمانی که شما از قالبهای آماده سایت استفاده می کنید انجام تغییرات و بروزرسانی گرافیکی کاری سخت و بعضی مواقع امکان ناپذیر می باشد. این همانجاییست که نیاز دارید به سراغ شرکت های طراحی سایت بروید تا با طراحی وب سایت مورد نظر شما طراحی سایتتان را مطابق با خواسته شما و آسان برای تغییر و بروزرسانی انجام دهد.
 • عدم قابلیت توسعه : بسیاری از کاربران اینترنت از گوشی های موبایل خود برای جستجوی آنلاین استفاده می کنند، استفاده از قالبهای آماده توسعه وب سایت را برای کاربران موبایل ها سخت می کند. اما زمانی که شما طراحی سایت خود را به یک شرکت طراحی سایت معتبر می سپارید می توانید با خیال راحت اطمینان حاصل کنید طراحی سایت موبایل نیز برای وب سایت شما انجام می شود.

آیا  وب سایت شما رابطه دوستانه با گوشی و موبایل برقرار می کند؟

راز نیست، حتماً می دانید که صنعت موبایل به سرعت در حال رشد است و بنابر تحقیقات موسسه فارستر، تا سال 2014 بیش از 91 میلیون مصرف کننده اینترنت در ماه از طریق موبایلهای خود به اینترنت وصل خواهند شد. اما چرا واقعاً طراحی وب سایت با استفاده اینترنت کاربران از طریق موبایل رابطه دارد؟ در حالی که کاربران موبایل ها به دنبال اطلاعات و محتوای مورد نظر خود می گردند طراحی وب سایتی که رابطه دوستانه با موبایل برقرار کند کاملاً عاقلانه بنظر می رسد. بحث های بسیاری وجود داشت بر سر اینکه آیا اصلاً نیازی به طراحی وب سایت برای موبایل وجود دارد یا خیر؟ اما تنها این مناقشه ها پس از آمار سال 2012 که گویای این مهم بود که 20% جستجوگران و بازدیدکنندگان وب سایتها از طریق دستگاه موبایل خود به وب سایتها وارد شده اند، چون و چرایی برای طراحی سایتهای موبایلی باقی نگذاشت. البته از این نکته نباید گذشت که این به نوع تجارت شما نیز بستگی دارد و این اهداف تجاری شما هستند که نیاز به  استراتژی طراحی وب سایت های موبایلی را برای شما مشخص می کنند.

آیا شرکت مجری طراحی سایت شما واقف به علوم بهینه سازی سایت می باشد؟

برای سالهای متوالی شرکت های طراحی سایت آوازه خوبی در بهینه سازی سایت نداشتند، هدف آنها ساخت وب سایت های زیبا و گران بود که با موتورهای جستجوگر رابطه خوبی برقرار نمی کردند که این مایه تاسف بود. اما این شامل همه شرکت های طراحی وب سایت نمی شود و بسیاری از طراحان وب سایت در انجام بهینه سازی سایت و سئو بسیار زبردست و ماهر می باشند. اما واقعاً بهینه سازی سایت (SEO) چیست؟

در توضیح ساده، بهینه سازی سایت (سئو) عملیاتی در جهت افزایش مشاهده و ترافیک سایت است. افراد زیادی فکر می کنند که سئو قرار دادن کلمات کلیدی در جای خاصی از وب سایت است، درست است اما کلمات کلیدی تنها بخشی از این پازل است. موارد بسیاری در بهینه سازی سایت دخیل است. طراحان وب سایت و شرکت های طراحی سایت خوب، روند اصولی طراحی سایت مطابق با موتورهای جستجوگر را می دانند. در زیر به چند جنبه از این پازل اشاره می کنیم اما بهینه سازی سایت به اینها محدود نمی شود:

 • تگ های سئو : زمانی که به نوبت تگهای سئو می شود، تگ های Title,H1,H2 و متاتگ ها نقش عمده ای در شناساندن موضوع وب سایت به موتورهای جستجوگر دارند.
 • جاوا اسکریپت، فلش، سی اس اس : برای خزنده های موتورهای جستجوگر موانع بسیاری وجود دارد، طراحان زبده وب سایت همواره راهی را پیدا می کنند تا از یک طرف این موانع را برطرف کنند و از طرف دیگر وب سایت خود را برای کاربران خود مناسب و مفید طراحی کنند.
 • ساخت نقشه سایت : تهیه و ساخت نقشه سایت همواره جستجو در وب سایت و فهرست صفحان وب سایت توسط موتورهای جستجوگر را تسهیل می کند.
 • لینک های داخلی : بخش عمده ای از بهینه سازی سایت و سئو با لینک های داخلی یک وب سایت مرتبط است، استراتژی ساخت ساختار خوب لینکهای داخلی یک وب  سایت علاوه بر رشد سئو سایت کار را برای جستجوی کاربران وب سایت نیز تسهیل می کند.

البته فاکتورهای بسیاری در بهینه سازی سایت وجود دارد که ما به اختصار چند مورد را گفتیم. اما یکی از مهمترین موارد بهینه سازی سایت که مورد توجه موتورهای جستجوگر قرار دارد قانون کپی رایت می باشد.

آیا شرکت طراح سایت شما واقف به قانون کپی رایت است؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در طراحی سایت، سئو سایت و بهینه سازی سایت رعایت قوانین کپی رایت است. 

مروری کلی بر مقاله فوق، بعضی از پارامترهایی که در طراحی وب سایت کارا موثر می باشند را در زیر به آن اشاره می کنیم :

 • 1. مدیریت وب سایت آسان باشد.
 • 2. رابط دوستانه با کاربر داشته باشد.
 • 3. قابلیت ارتباط موثر با موتورهای جستجوگر داشته باشد.
 • 4.طراحی وب سایت در جهت رشد فروش و خدمات تجاری باشد.
 • 5.طراحی تخصصی وب سایت در جهت رشد برند تجاری باشد.

فاکتورهای بسیاری در ساخت وب سایت با کیفیت در جهت رشد فروش محصولات و خدمات وجود دارد. امید است این مقاله به دانسته های شما در جهت خواست وب سایت ایده آل کمک کند.