Cleverly get natural backlinks to your ecommers website

بک لینک، لینک بیلدینگ، بک لینک طبیعی – قسمت دوم

زمان مطالعه 3 دقیقه
بک لینک،لینک بیلدینگ،-بکلینک طبیعی

بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگر به سایت شما می‌دهد. حالا این بک‌لینک ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط و غیر مرتبط باشند و تأثیر مثبتی بر روی وب سایت شما داشته باشند و یا حتی باعث افت رتبه آن شوند.

بخوانید : بک لینک، لینک بیلدینگ، بک لینک طبیعی – قسمت اول

همان‌طور که در قسمت پیشین این مقاله در مورد بک لینک و اینکه این کار یکی از راه‌های ارتقا رتبه وب سایت  و یا فروشگاه اینترنتی شما است صحبت کردیم و حال در این قسمت از مقاله در مورد روش‌های انجام این کار به‌صورت ارگانیک و کاملاً طبیعی صحبت می‌کنیم.
 

ساخت بک لینک از طریق خود سایت

۱- اضافه کردن دکمه‌های اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی به مطالب.
۲- با استفاده از Call To Actionها از  کاربران بخواهید که مطالب شما را به اشتراک بگذارند.
۳- اضافه کردن لینک داخلی بین مطالب در سایت شما فقط یک روش خوب برای ساخت لینک نیست، می‌تواند به نگه داشتن بیشتر بازدید کننده درون وب‌سایت شما کمک کند.
۴– از کدهای Tynt در سایت خود استفاده کنید. Tynt می‌تواند زمانی که کاربران مطلبی را کپی می‌کنند لینک وب‌سایت شما را در زیر آن اضافه کند.

دریافت بک لینک با استفاده از مطالب خاص

۱- لیستی از بهترین‌ها بنویسید: به طور مثال ۱۰۰ نویسنده برتر، ۱۰۰ نوشته برتر وبلاگتان و.. این نوشته‌ها به خوبی منتشر می‌شوند و می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید
۲- اینفوگرافیک ها:  اینفوگرافیک ها بیشتر از انواع دیگر مطالب به اشتراک گذاشته می‌شوند. این نکته را مد نظر داشته باشید که تصاویر راحت‌تر به اشتراک گذاشته می‌شوند، چون حرف بیشتری برای گفتن دارند.
۳- چند بار شده است که در مورد مطلبی با پیشوند چگونه می‌توانم …. جست و جو کردید؟ حال چرا مطالب این چنینی نمی‌نویسید؟‌ مثلاً چگونه بازدید سایت خود را بالا ببریم؟ یا نوشته‌های دیگری که به سایت شما مرتبط هستند.
۴- وبلاگ نویسی زنده: این عمل می‌تواند کاربران زیادی را به وب‌سایت شما بکشاند، مثلاً شما به جشنواره اینفوگرافیک فارسی می‌روید و شروع می‌کنید صحبت‌های مجری‌ها و … را در وبلاگ خود به صورت زنده می‌نویسید. کاربران زیادی وبلاگ شما را به اشتراک می‌گذارند تا با دوستانشان جشنواره را دنبال کنند.
۵- مصاحبه با افراد معروف در زمینه کاری خودتان.
 

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

۱– صفحه خود را در فیس‌بوک راه اندازی کنید.
۲– وبلاگ خود را با کاربران توسط توییتر گره بزنید!
۳– پروفایل خود را در Google Plus راه اندازی کنید، استفاده از این شبکه اجتماعی می‌تواند در افزایش رتبه شما در گوگل به صورت مستقیم تأثیر گذار باشد!
۴– انتشار ویدئو در یوتیوبف آپارات و دیگر شبکه های اجتماعی ویدئو محور (دریافت لینک به صورت غیرمستقیم)
۵- پاسخ دادن به سؤالات در سایت‌های پرسش و پاسخ.
 

دریافت بک لینک با استفاده از روش‌های سنتی

۱- ثبت سایت خود در دایرکتوری‌های بزرگ مثل Dmoz و Yahoo Directory.
۲- نظر دادن در دیگر وبلاگ‌ها
۳- فعالیت در تالارهای گفت و گو در مورد تالارهای گفت و گو و افزایش بازدید بخوانید.
۴- نوشتن پست مهمان، در مورد پست مهمان و وضعیت آن در ایران نیز بخوانید.
۵- انتشار لینک مطالب خود در سایت‌های Web2 مثل بالاترین، دنباله، لینک بد.
 

بک لینک طبیعی با استفاده از تولید محتوا

۱- ارائه کتاب‌های رایگان به کاربران.
۲- راه اندازی پادکست.
۳- انتشار نرم افزار رایگان.
۴- انتشار App رایگان.
۵- نوشتن مطالب رایگان و آموزش دانسته‌های خود به کاربران.

چرا نباید بک لینک بخریم ؟

بک لینک را می‌توان به اعتبار یک شخص بازاری نسبت داد، زمانی که به یک مغازه می‌روید و از مغازه دار می‌پرسید که یک وسیله را از کجا می‌توانم تهیه کنم، آن‌ها بر اساس رابطه دوستی و یا بر اساس با انصاف بودن فروشنده به شما آدرس یک فروشگاه را می‌دهند که از آنجا خرید کنید. یعنی آن شخص به فروشنده معرفی شده اعتماد دارد که وی را به شما معرفی می‌کند. حال ربطش به خرید بک لینک چیست؟ اعتبار چیزی نیست که بشود با پول خرید، اما تا مدتی پیش می‌شد این اعتبار را از سایت‌های بزرگ با قیمت پایینی خریداری کرد. تا زمانی که توسط سایتی لینک نشوید گوگل به شما رتبه خوبی نمی‌دهد، چون باید افراد مختلف شما را پیشنهاد دهند که در سئو به لینک دادن مشهور است.
کسی جلوی شما را نگرفته است که لینک بخرید یا نخرید، فقط بدانید که مدت زیادی است که گوگل برای این لینک‌ها ارزش خاصی در نظر نمی‌گیرد و اکثراً این لینک‌ها تأثیر منفی می‌گذارند. البته هنوز تعدادی از سایت‌ها هستند که با این که لینک خریده‌اند و می‌فروشند، رتبه‌های نسبتاً خوبی در گوگل دارند، اما می‌شود این مشکلات را به ایرادهایی که در الگوریتم‌های گوگل وجود دارد ربط داد.

دیدگاه شما چیست؟