Video marketing an untapped opportunity

فرصت بکر برای ویدیو مارکتینگ

زمان مطالعه 4 دقیقه
فرصت بکر ویدیو مارکتینگ

امروزه با توسعه روزافزون وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تمایل افراد به مشاهده محتوای بصری، از هر نوعی بیشتر شده است و از طرف دیگر همه ما میدانیم که به‌طورکلی، محتواهای بصری دارای اثرگذاری سریع‌تر و بیشتری بر روی ذهن افراد هستند. با گسترش شبکه‌های اجتماعی و آسان‌تر شدن به اشتراک‌گذاری این دسته از مطالب، میزان اثرگذاری آن‌های بر روی طیف وسیعی از افراد رو به افزایش است و این موضوع باعث افزایش اهمیت این روش تولید محتوای بسیار عالی در بازاریابی و ویدیو مارکتینگ برای صاحب‌های کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود.

با توجه به اینکه بسیاری از سرویس‌های اشتراک‌گذاری فایل‌های ویدیویی بین‌المللی در ایران به‌راحتی قابل‌ دسترس نیستند، بهترین بستر برای کاربران داخلی وب‌سایت آپارات است. در اینجا بد نیست تا اطلاعاتی را در مورد وب‌سایت آپارات در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم: 

آپارات در بهمن‌ماه ۱۳۸۹ درحالی‌که دسترسی به بسیاری از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئویی بین‌المللی در ایران مسدود بود، به کاربران ایرانی معرفی شد.
آقای شکوری، مدیر سرویس آپارات دلیل ارائه این سرویس به کاربران ایرانی را حجم بالای درخواست‌های کاربران در خصوص ارائه سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو عنوان نموده است.
پس از گذشت یک سال از عرضه سرویس آپارات، در بهمن ۱۳۹۰نسخه اندروید این سرویس نیز در اختیار کاربران قرار گرفت.
پس‌ازآن و در دی‌ماه ۱۳۹۱تعداد بازدید روزانه ویدئوهای آپارات از مرز یک‌میلیون گذر کرد
در تیرماه ۹۲نیز نسخه IOS سرویس آپارات در اختیار کاربران قرار گرفت.
در آذر ۹۲اولین مسابقه در آپارات با عنوان «مهمان طهران (شهرداری تهران)» با همکاری شهرداری تهران برگزار شد.
پس‌ازآن و در فروردین ۱۳۹۳نسخه دوّم آپارات بر روی سیستم‌عامل اندروید در اختیار کاربران قرار گرفت.
در اردیبهشت ۱۳۹۳نیز با ایجاد حساب کاربری ریاست جمهوری اسلامی ایران در آپارات، اولین کانال رسمی در این سرویس معرفی گردید
بعد از ریاست جمهوری، نوبت وزیر ارتباطات دولت دهم بود که با ایجاد کانال رسمی در آپارات نام خود را به‌عنوان دومین مقام رسمی فعال در شبکه‌های اجتماعی ایرانی ثبت نماید
پس از وزیر ارتباطات، به‌مرور سایر شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، هنری و برندهای تجاری نیز کانال‌های رسمی خود را در آپارات راه‌اندازی نمودند.
در تیر ۹۳با نمایش مسابقات جام جهانی از طریق آپارات، مرداد ۹۳ با تغییر لوگو و شهریور ۹۳ با برگزاری اولین دوره مسابقات اعجوبه‌ها آپارات تابستان موفقی را سپری نمودند.
در آبان ۹۳تعداد بازدید روزانه ویدئوهای آپارات از مرز چهار میلیون بازدید در روز عبور کرده و رکوردی جدید برای این سرویس ثبت نمود.
پس‌ازآن و در آذرماه ۹۳ سرویس آپارات کودک برای استفاده کودکان راه‌اندازی گردید
و در بهمن ۹۳ نیز سرویس فیلیمو برای تماشای فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و غیر ایرانی در اختیار کاربران قرار گرفت
در سال ۹۴نیز آپاراتی‌ها با ارائه امکان «زیرنویس»، «پخش زنده برنامه‌های تلویزیونی» و برگزاری «دوره دوم مسابقات اعجوبه‌ها»، فعالیت و رشد خود در فضای وب ایران را ادامه داده‌اند.
در ۲۲دی‌ماه ۱۳۹۲صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران اقدام به نمایش مستندی در خصوص شبکه اجتماعی آپارات نمود.
این مستند در برنامه «کافه سؤال» شبکه دوم سیما پخش گردید
در حال حاضر سرویس آپارات برترین سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران بوده و رتبه الکسای آن در میان سایت‌های ایرانی عدد ۳و در لیست برترین سایت‌های جهان رتبه ۵۶۵است.
کشورهای همسایه ایران نیز از به دلیل اشتراکات فراوان در زبان، از سرویس آپارات استفاده می‌نمایند.
در حال حاضر آپارات در افغانستان رتبه ۵۴را دارد و ۱۲درصد ترافیک آن از خارج از ایران است.
آپارات با عرضه نرم‌افزار تلفن همراه خود در سیستم‌عامل‌های اندروید، آی او اِس و ویندوز و از طرفی با معرفی سرویس‌های آپارات کودک و فیلیمو،
نیاز کاربران ایرانی در حوزه محتوای ویدئویی را به‌خوبی پوشش داده است.
در اردیبهشت سال ۹۴سازمان ملل متحد فعالیت خود در سایت اشتراک‌گذاری ویدئوی «آپارات» را آغاز نمود.
سازمان ملل متحد هدف خود از ایجاد کانال رسمی در آپارات را «ارائه اطلاعات بیشتر راجع به فعالیت‌هایش در ایران و جهان» عنوان کرده است.
سازمان ملل متحد از طریق کانال رسمی خود در آپارات تاکنون حدود ۶۰ویدئو که مناطق مختلف ایران را به نمایش می‌گذارد، بارگذاری نموده است.
محیط‌ زیست سهم عمده‌ای از این ویدئوها را به خود اختصاص داده است.
گری لوییس، هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، در توییتر خود از پیوستن سازمان ملل متحد به شبکه اشتراک ویدئوی آپارات ابراز خرسندی نمود.
 

اطلاعات بالا صرفاً جهت نمایش میزان اهمیت و سرعت پیشرفت‌ آن‌ها درگذر زمان کوتاه است. امروزه بسیاری از افراد برای دریافت جواب سؤال‌های خود به دنبال راحت‌ترین راه ممکن هستند و این موضوع این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا با استفاده از این بستر و این روش از تولید محتوا، علاوه برافزایش میزان محبوبیت و درنهایت فروش خود، نیازهای مخاطبین خود را برطرف کنید.


این موضوع زمانی پر رنگ‌تر می‌شود که افراد برای خرید یک محصول نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد محصول موردنظر خود شوند و اینجاست که شما با ارائه این راه‌حل ، علاوه بر پاسخ به سؤالات آن‌ها میزان تمایلشان را برای خرید محصول موردنظر از فروشگاه اینترنتی خودتان افزایش می‌دهید.
برای ارائه مثال‌های گوناگون در این زمینه، ما از نمونه‌های موفق استفاده از این روش در برندهای خارجی استفاده می‌کنیم.
فروشگاه اینترنتی BeardBrand ، یکی از موفق‌ترین برند‌های، فروشگاهی فروش محصولات نگه‌داری از ریش در دنیا است که بخش بزرگی از موفقیت خود را مدیون منتشر کردن از ویدئو‌های آموزشی نگه‌داری از مو‌های صورت است.


برند دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد برند فروشگاهی Luxury Hair است که در کانال یوتیوب خود دو میلیون نفر مخاطب دارد و این موضوع را مدیون ویدئوهای مربوط به آموزش‌های نگه‌داری از مو است.

نمونه دیگر برند فروشگاهی Multi-Rotors است که درزمینهٔ فروش انواع پهپاد و تجهیزات وابسته به آن‌های فعالیت دارد و با به اشتراک‌گذاری ویدئو‌های ارسالی کاربران و انواع آموزش‌های مربوط به تجهیزات، کاربران زیادی را در کانال YouTube خود جذب کرده است و به یکی از برند‌های معروف در این زمینه تبدیل‌شده است.

چگونه تماشاگرانویدئوهای خود را افزایش دهید

خوش‌ساخت بودن ویدئو از نظر موضوعی و فنی و کیفیتی اولین اصل اساسی در تولید محتوای ویدئویی است. پس‌ازآن نحوه قرار دادن آن در اینترنت است. زمانی که شما یک فایل ویدئو را در سرویس‌هایی همانند آپارات قرار می‌دهید برای عنوان، توضیحات و ….. تمامی نکات مهم در بهبود ساختار Seo سایت خود را در اینجا نیز رعایت کنید. عنوان و توضیحات مناسب و عالی با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در متن بسیار مهم هستند. شما باید مخاطب را برای مشاهده ویدئو تحریک کنید. بعدازآن نوبت به نظرات و امتیازات می‌رسد. شما باید مخاطبین خود را ترغیب کنید که پس از مشاهده ویدئو به آن امتیاز دهند و نظر خود را بیان کنند. در صورتی‌ که از سرویس‌های خارجی برای به اشتراک‌گذاری محتوای خود استفاده می‌کنید حتماً، لینکی مناسب از فروشگاه اینترنتی خود را نیز در توضیحات قرار دهید.
توجه داشته باشید که برای هر چیزی می‌توانید از فایل‌های ویدئویی استفاده کنید. یکی از بهترین قسمت‌ها، بخش مربوط به توضیحات محصول است. در قالب یک فایل تصویری، تمامی نکات مربوط به یک محصول را بیان کنید و حتی برخی از موارد استفاده آن را نیز نمایش دهید. این باعث افزایش میزان تمایل افراد برای خرید کالای موردنظر از فروشگاه شما می‌شود. 
 

دیدگاه شما چیست؟