use instagram for branding

برندینگ در اینستاگرام

زمان مطالعه 3 دقیقه
برندینگ در اینستاگرام

همه ما میدانیم که برای برنده شدن در یک بازی، علاوه بر تلاش و پشت‌کار دانستن قوانین نیز بسیار مهم و حیاتی است. در مورد ابزارهای قابل‌استفاده برای برند سازی و تبلیغات برند‌های اینترنتی نیز این موضوع صادق است.

برای موفقیت در بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام، ابتدا شما باید در مورد نیاز‌های مخاطبین استفاده‌کننده از آن را بدانید و در مورد سلیقه آن‌ها آگاهی کامل داشته باشید. به خاطر متفاوت بودن ساختار اجرائی و مصرفی، خواستگاه کاربران شبکه اینستاگرام با دیگر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است.
درصورتی‌که شما برای کسب‌وکار خود از شبکه اینستاگرام استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
 

بهینه‌سازی پروفایل اینستاگرام

در ساختار پروفایل هر حساب کاربری اینستاگرام 3 نکته وجود دارد، تصویر پروفایل، بیوگرافی و لینک.
برای تصویر از عکسی استفاده کنید که لوگوی کسب‌و کار شما در آن به‌خوبی مشخص باشد و باعث ایجاد اعتماد سریع‌تر از سوی مشتریانی شود که در حال حاضر مخاطب فروشگاه اینترنتی شما هستند شود.
در بخش توضیحات باید توجه داشته باشید که متن باید کوتاه و دل‌نشین باشد. این باعث می‌شود تا افرادی که برای اولین بار وارد صفحه شما می‌شوند و برند شمارا پیدا می‌کنند به‌سرعت و به‌راحتی با شما آشنا شوند.
در مورد لینک انتخاب‌های گوناگونی وجود دارد که ممکن است در طول مدتی که شما حساب کاربری خود را مدیریت می‌کنید متغیر باشد. برای مثال این لینک می‌تواند لینک مستقیم ورود به صفحه اول وب‌سایت، صفحه خرید یک محصول و یا حتی برای ورود به یک کمپین باشد.
در زیر دو نمونه بسیار عالی را می‌توانید مشاهده کنید.


در اینستاگرام خود عکس‌های عالی قرار دهید

با توجه به اینکه اینستاگرام یک شبکه اجتماعی عکس محور است، استفاده از عکس‌های بسیار عالی و جذب‌کننده استفاده کنید تا مخاطبین خود را به‌خوبی جذب کنید. یکی از مزیت‌های اینستاگرام، قدرت بیشتر عکس و اهمیت کمتر نوشته‌ها در آن است که این چیز خوبی است. اهمیت ندارد که شما چه چیزی را می‌فروشید.مهم این است که شما می‌توانید برای نمایش محصولات خود بجای استفاده از عکس‌هایی با پس‌زمینه سفید از آن‌ها استفاده کنید.
تصاویر زیر نمونه‌هایی از عکس‌های خوب برای یک برند هستند.


افزایش فالوورهای اینستاگرام

بعد از اینکه شما تعدادی عکس خوب در صفحه خود قراردادید و نقشه کاری خود را مشخص کردید نوبت به جذب و افزایش مخاطبین جدید است. در مورد افزایش مخاطبین باید به این نکته توجه داشته باشید که قشر صحیحی از مخاطبی را به‌سوی خود جذب کنید.
توجه داشته باشید که هر کاری که می‌کنید، از سیستم‌های خرید مخاطب برای این کار استفاده نکنید. این موضوع باعث از بین رفتن تمامی تلاش‌های شما در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از ایمیل‌های ثبت‌شده اعضا در فروشگاه اینترنتی خود برای ارسال پیام و اطلاع‌رسانی در مورد حساب جدید برند خود در اینستاگرام استفاده کنید. راه دیگر استفاده از سرویس‌هایی است که مخاطبین یکی از شبکه‌های اجتماعی شما در یک شبکه دیگر پیدا می‌کند. اما این کار تنها برای یک‌بار قابل‌استفاده و پربازده است. پس‌ازآن دیگر بهتر است به آن زیاد فکر نکنید.
 

از امکان جستجوی اینستاگرام استفاده کنید

با استفاده از هشتگ‌های (#) مربوط به خودتان در مورد اینکه چقدر افراد شمارا می‌شناسند و در مورد شما صحبت می‌کنند کمی تحقیق کنید.
 

به بحث‌های جاری بپیوندید و اعلام حضور کنید

درصورتی‌که افراد زیادی شمارا نمی‌شناسند و یا در مورد شما صحبتی درجایی نیست، خودتان درجاهایی که دارای زمینه مشترک با کسب‌وکار شما است وارد شوید و درصورتی‌که در آنجا بحث و تبادل‌نظری در مورد یک موضوع مرتبط با کسب‌وکار شما وجود دارد شما نیز به آن بپیوندید و حضور برند خود را اعلام کنید. این موضوع در مورد مکالماتی که در زیر عکس‌های قرار داده‌شده توسط خودتان ایجادشده‌اند نیز صادق است.
 

افراد را در اینستاگرام فالو کنید

پیدا کردن و دنبال کردن افرادی که می‌توانند مشتریان بالقوه شما باشند اشکالی ندارد و درواقع راضی کردن و جذب افراد در اینستاگرام بسیار آسان‌تر از دیگر شبکه‌های اجتماعی است.
 
حال که با روش صحیح‌تر کار با این شبکه اجتماعی بسیار عالی آشناتر شدید دست‌به‌کار شوید و برند خود را در اینستاگرام به همه افراد معرفی کنید. درصورتی‌که در مورد کار با اینستاگرام تجربه و یا نظری دارید آن را با ما و دیگر افرادی که این مطلب را مشاهده می‌کنند به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟