use a blog to build loyalty increase conversions

استفاده از وبلاگ برای ایجاد وفاداری و افزایش نرخ تبدیل

زمان مطالعه 2 دقیقه
استفاده از وبلاگ برای ایجاد وفاداری و افزایش نرخ تبدیل

در صورتی‌ که شما برای افزایش میزان فروش و ترافیک وب سایت خود تمامی انرژی و سرمایه خود را بر روی صفحه اول و صفحات هر محصول متمرکز کرده‌اید، باید به شما اطلاع دهیم که در حال حاضر شما فرصت بسیار بزرگی را که می‌تواند کمکم بسیاری به افزایش تعداد مشتریان ثابت و وفادار شما بکند را از دست می‌دهید.

استفاده از بلاگ نه‌ تنها برای فروش محصولات موجود در قابل‌ استفاده است، بلکه شما با استفاده از آن شما می‌توانید به اهداف دیگری نیز دست پیدا کنید. شما با استفاده از ارائه اطلاعات مفید در محیط بلاگ خود می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار افراد قرار دهید و میزان ارتباط آن‌ها را با برند تجاری خود، صمیمی‌تر کنید. برای مثال وب‌سایت TeaMuse در قسمت بلاگ خود اطلاعات بسیار مقیدی را در مورد فواید مصرف انواع چای و نکات مهم در مورد انتخاب چای خود را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد. 

 

چگونه از بلاگ برای فروش استفاده کنیم.

باید توجه داشته باشید که مطالبی که در بلاگ درج می‌شوند، نباید به‌صورت مستقیم بر روی فروش محصولات تمرکز داشته باشند. شما باید در بلاگ خود مطالبی را درج کنید که مطالب مفید و جدیدی را به خواننده‌ها و مخاطبین یاد بدهد و برای آن‌ها الهام‌بخش باشد.‌ برای مثال وب‌سایت RetroPlanet که درزمینهٔ فروش محصولات آرایه‌ای قدیمی فعالیت دارد، با درج مطالب آموزشی که به محصولات خود مربوط می‌شود، علاوه بر آموزش، می‌تواند در قالب ارائه آموزش، محصولات جدید را نیز به مخاطبینی که در حال مطالعه مطلب موردنظر هستند نشان دهد.برای افزایش فروش محصولات، محبوبیت برند و افزایش وفاداری مخاطبین خود با استفاده از بلاگ، به نکات زیر توجه داشته باشید:
– خودمانی شوید: از نوشته‌ها و تصاویری که توسط شخص شما ساخته‌شده‌اند استفاده کنید و با این کار میزان اعتماد افراد نسبت به خودتان افزایش دهید.
– مشکلات را شناسایی کنید و راه‌حل آن‌ها نشان دهید: یکی از بهترین راه‌های پیشنهاد محصولات در قالب مطالب بلاگ، پرداختن به مواردی است که درزمینهٔ کاری شما برای بسیاری از افراد مشکل‌آفرین است و یا به‌عنوان یک مشکل اساسی در بین افراد شناسایی می‌گردد و در شما با تولید محتوایی که در مورد مشکل موردنظر بحث می‌کند و راه‌کار‌های حل آن را برای افراد توضیح می‌دهد می‌توانید محصولات خود را بدون اینکه تابلو باشد به افراد خواننده مطلب موردنظر پیشنهاد دهید.


– از محتوای تصویری عالی و باکیفیت استفاده کنید: استفاده از محتواهای بصری درست در تولید مطالب جدید یکی از بهترین روش‌ها برای جلب‌توجه مخاطبین و افرادی است که مطلب شمارا در وبلاگ مطالعه می‌کنند.
– مشتریان خود را در اوج قرار دهید: یکی از راه‌های موفقیت بسیاری از نمانام‌های مطرح در دنیای تجارت الکترونیکی، استفاده از نظرات و محتواهای تولیدی توسط کاربران و مخاطبان وب سایت موردنظر است که می‌تواند علاوه برافزایش میزان رضایت‌مندی کاربران، باعث افزایش میزان اعتمادشان نسبت به برند شما بشود.
– از تیتر‌های مناسب و دقیق استفاده کنید: تیتر و یا عنوان یک مطلب، همانند ویترین یک فروشگاه و یا صفحه اول یک وب سایت برای مطلب شما است. تیتر باید علاوه بر جلب نظر فرد موردنظر او را مجاب کند تا برای مطالعه، مطلب را باز کند و آن را مطالعه کند.
 

از خواننده‌ها و آنالیز‌ها چه انتظاراتی داشته باشیم

بسیاری از صاحبان وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی، با مشاهده بازدهی کم اقدامات خود در بلاگ، ناامید می‌شوند که این موضوع صحیح نیست. برای بررسی میزان بازدهی متوسط بلاگ خود به  موارد زیر توجه کنید:
– به میزان نرخ پرش از سایت (bounce rate) صفحات بلاگ توجه کنید.
– در صورت کم بودن تعداد نظرات، با طرح سؤالاتی برای کاربران آن‌ها را به درج نظر وسوسه کنید.
– تا حد امکان میزان آیتم‌هایی که باعث از بین رفتن تمرکز افراد در هنگام مطالعه مطالب می‌شود را حذف کنید.

آیا وب‌سایت شما دارای یک بخش بلاگ فعال است؟ در مورد تجارب خود به ما بگوئید.

دیدگاه شما چیست؟