Tips to creating a gorgeous restaurant website

نکات مهم در طراحی ‌وب‌ سایت رستوران‌

زمان مطالعه 4 دقیقه
نکات مهم در طراحی ‌وب‌ سایت رستوران‌

برای طراحی وب‌سایت مناسب و کاربردی از دید مشتریان باید خود را در جایگاه آن‌ها قرار دهید، زمانی که هدف طراحی وب‌ سایت رستوران است به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ چرا مردم به رستوران می‌روند؟ مشخص است؛ برای صرف یک غذای عالی در محیطی آرامش‌بخش و داشتن اوقاتی خوش در کنار دوستان. با توجه به این نکات و استفاده در طراحی وب‌سایت رستوران می‌توان تأثیر بالای حضور در فضای اینترنت را بر این تجارت مشاهده کرد.

با رعایت اصول مناسب برای طراحی وب‌سایت رستوران ، مشتریان می‌توانند با منوی غذا، محیط رستوران، سبک‌کاری و خدمات ارائه‌شده در آن آشنا شوند. در کنار این موارد، پیش‌بینی امکان سفارش آنلاین و رزرو میز در طراحی وب‌سایت رستوران شانس شمارا برای جذب بیشتر مشتریان افزایش خواهد داد.

به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به نکات مهمی در طراحی وب‌سایت رستوران و فست‌فود را به شما معرفی کنیم.
 

شناخت مشتریان رستوران

در اولین قدم برای طراحی وب‌سایت رستوران شما باید مشتریان بالقوه خود را به‌خوبی شناسایی کنید. اگر در نزدیکی کافه یا رستوران شما یک دانشگاه یا مرکز آموزش قرارگرفته است اکثر مشتریان شما دانشجویان و جوانان خواهند بود و یا اگر در نزدیکی یک بازارچه یا مرکز تجاری قرارگرفته‌اید باید توجه ویژه‌ای به قرارهای کاری و محیط رسمی در طراحی وب‌سایت رستوران خود داشته باشید. دقت در موقعیت جغرافیایی و گروه سنی مشتریان در شناخت مشتریان نقش بسزایی خواهد داشت.

بعد از شناخت مشتریان نوبت به طراحی وب‌سایت رستوران خواهد رسید. در این مرحله بر اساس سلیقه و ذائقه مشتریان خود ظاهر وب‌سایت را طراحی خواهیم کرد. 
 

سادگی در طراحی سایت فست فود یا رستوران

وب‌سایت هر رستوران یا فست‌فودی باید شامل صفحات اصلی و مهمی مانند صفحه اصلی، منوی غذا، درباره ما و فرم تماس با ما باشد. وجود هریک از این صفحات در طراحی وب‌سایت رستوران اهمیت ویژه‌ای خواهند داشت و بدون هرکدام از آن‌ها وب‌سایت شما ناقص خواهد بود. همچنین می‌توانید در طراحی وب‌سایت رستوران صفحه‌ای مجزا برای ثبت نظرات و تجربیات مشتریان درباره رستوران خود قرار دهید تا افرادی که به‌تازگی با رستوران شما آشنا می‌شوند دید بهتری نسبت به آن به دست آورند.

همچنین تلاش کنید تا در حد امکان سادگی را در طراحی وب‌سایت رستوران یا کافه در نظر داشته باشید و صفحات اضافی و غیرضروری را از آن حذف کنید زیرا اگر بازدیدکنندگان با مشاهده حداکثر سه صفحه از وب‌سایت شما به آنچه در نظر دارند نرسند از وب‌سایت شما خارج خواهند شد.
 

ترکیب‌بندی رنگ وب‌سایت رستوران

اگر توجه کرده باشید به‌طورمعمول چهار رنگ اصلی در طراحی وب‌سایت رستوران‌ها بکار گرفته می‌شوند که شامل قهوه‌ای، سفید، قرمز و مشکی می‌شود. البته می‌توان موارد دیگری نیز مشاهده کرد که از ترکیب رنگ متفاوتی استفاده می‌کنند ولی انتخاب این چهار رنگ دلیل ویژه‌ای داشته است.

قهوه‌ای نشانگر قابلیت اطمینان، ثبات و پایبندی به سنت است، سفید حس تازگی، پاکی و آزادی را به بیننده منتقل می‌کند. استفاده از رنگ مشکی در طراحی وب‌سایت حسی مرموز را منتقل می‌کند و نشانگر قدرت خلاقیت شماست همچنین عکاسی صنعتی از غذا جلوه بیشتری با پس‌زمینه مشکی خواهد داشت. و در پایان رنگ قرمز که بیشترین کاربرد را در طراحی وب‌سایت رستوران و محیط داخلی فست‌فودها دارد و موجب ایجاد اشتیاق و شور در انسانها میشود.

فرم تماس با ما وب‌سایت رستوران

طراحی وب‌سایت رستوران شما باید شامل یک فرم تماس با ما یا فرم ثبت‌نام کاربردی و آسان باشد. قرار دادن شماره تماس و آدرس به‌تنهایی برای یک رستوران کافی نیست و قرار دادن یک فرم تماس این امکان را به بازدیدکننده می‌دهد تا به‌طور مشخص درزمینهٔای خاص با شما در تماس باشد.

همچنین فراموش نکنید که نقشه و کروکی محل رستوران را در صفحه تماس قرار دهید تا مشتریان به‌راحتی مکان شمارا پیدا کنند و از سؤالات تکراری در مورد آدرس و جای پارک رهایی یابید.
 

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای وب‌سایت رستوران

وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها اخبار و اطلاعات خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید و از این راه افراد بیشتری را با رستوران خود آشنا کنید. طراحی وب‌سایت رستوران باید به‌گونه‌ای باشد که امکان ایجاد و شکل‌دهی این ارتباطات را داشته باشد. ارتباط با مشتریان و ایجاد حس دوستی در آن‌ها می‌تواند مشتریان دائمی و وفادار را برای شما به همراه داشته باشد.

طراحی وب‌سایت رستوران با تصاویر مناسب

در فضای اینترنت مهم‌ترین هدف جلب‌توجه بازدیدکنندگان و تشویق آن‌ها به ورود به صفحات بیشتر و موردنظر شماست. بنابراین طراحی وب‌سایت رستوران باید جذابیت بصری مناسبی داشته باشد. استفاده از تصویر پس‌زمینه بزرگ بهترین انتخاب برای وب وب‌سایت رستوران است.

همچنین می‌توانید تصاویر باکیفیت و حرفه‌ای به صفحه منوی رستوران اضافه کنید و به مشتریان نحوه سرو غذا و چیدمان آن را نشان دهید. استفاده از عکس‌برداری حرفه‌ای از غذاها در طراحی وب‌سایت رستوران می‌تواند اشتیاق زیادی را برای مراجعه حضوری در بازدیدکنندگان وب‌سایت ایجاد کند.
در پایان نمایش تصاویری از محیط رستوران و آرایه‌گری داخلی کافه یکی از روش‌های جلب مشتریان و تشویق به مراجعه حضوری خواهد بود.
 

خلاقیت برای صفحه درباره ما وب‌سایت رستوران

طراحی وب‌سایت رستوران به هدف ایجاد تفاوت میان شما و رقبایتان انجام می‌شود و خلاقیت در صفحه درباره ما به همراه ارائه اطلاعات تکمیلی می‌تواند این تمایز را برای شما تضمین کند. سرآشپز، کارکنان و گروه مدیریت رستوران را به مردم معرفی کنید و اجازه دهید تا احساس دوستی و نزدیکی بیشتری با شما داشته باشند.

دید مردم به صفحات وب با کتاب و مجلات متفاوت است، در اینترنت چشم‌ها به دنبال عبارات کلیدی و مهم هستند و اطلاعات اضافی را دنبال نمی‌کنند؛ پس با برجسته کردن مطالب مهم‌تر مانند وظیفه هر یک از کارکنان یا رزومه سرآشپز می‌توانید آنچه برای خودتان مهم‌تر است را به بیننده نشان دهید.
 

جمع‌بندی

ممکن است تمام موارد بالا را در طراحی وب‌سایت رستوران خود رعایت کرده باشید و به نظرتان بدیهی برسند ولی با نگاهی دوباره به هریک از این بخش‌ها و بازبینی کاربردی بودن وب‌سایت متوجه اشکالاتی در آن خواهید شد. رعایت نکات ظریف و به حداقل رساندن اشکالات در طراحی وب‌سایت رستوران بازدهی آن را افزایش داده و بر اعتبار مجموعه شما می‌افزاید.

دیدگاه شما چیست؟