three basic principles for successful email marketing

3 قانون در ایمیل مارکتینگ موفق

زمان مطالعه < 1 دقیقه
3 قانون در ایمیل مارکتینگ موفق

یکی از پر بازده‌ترین روش‌های افزایش میزان بازدید وبسایت با در نظر گرفتن میزان سرمایه‌ای که در آن قرار می دهید ایمیل مارکتینگ می باشد. در بسیاری از مواردی که این روش به درستی اجرا شده است میزان بازدهی آن از روش‌های دیگری همانند تبلیغات بنری و کلیکی بسیار بیشتر بوده است. یکی از نکات جالب در مورد ایمیل مارکتینگ بازدهی خوب آن در شرایط اجرای نادرست و ضعیف است.

در یک کلام ایمیل مارکتینگ می تواند ابزاری بسیار کارآمد و کم هزینه برای افزایش ترافیک بازدید وب سایت شما باشد و در این مقاله به اصول اولیه و پایه‌ای اجرای صحیح این روش از تبلیغات میپردازیم.

هدفمند عمل کنید

همانند هر کار دیگری پیش از شروع برنامه ریزی و عمل هدف نهائی و انتظار خود از این سیستم را معین کنید و بعد شروع به کار کنید. برای مثال :

  • – هدف افزایش سود است
  • – هدف افزایش تعداد خرید یک محصول بخصوص است
  • – هدف افزایش تعداد مشتریان با وفا است
  • – هدف کمک به حل مشکل مشتریان است

هدف شما باید خط موضوعی تولید محتوا شما را نیز تعیین کند

دلیل اینکه تعیین هدف در ابتدای بیان شد ، تاثیر آن بر دیگر مراحل میباشد زیرا متنی که با هدف کمک به مشتری ارسال میشود با متنی که برای افزایش فروش ارسال میشود تفاوت‌های فراوانی دارد.

از نوع محتوای خود لیست ایمیل‌هایتان را بسازید

زمانی که در قالب ایمیل از مشتری خود برای عضویت در خبرنامه سایت دعوت میکنید باید توجه داشته باشید که بر اساس متن درخواست و آنچه پیشنهاد میدهید باید لیستی از ایمیل‌ها با محتواهای مرتبط را آماده کنید و با برنامه زمانی مناسب برای مشتریان خود ارسال کنید و به یاد داشته باشید که هیچ وقت مطلبی بر خلاف آنچه قولش را داده بودید ارسال نکنید ، چون این موضوع باعث از بین رفتن اعتماد افراد به شما میشود.

در پایان لازم به ذکر است که بررسی میزان بازدهی حاصل از ایمیل‌مارکتینگ را فراموش نکنید و در صورتی که موفقیت حاصله برای شما کافی نبود با مراجعه به متخصصین این موضوع بازدهی آن را افزایش دهید.

دیدگاه شما چیست؟