تفاوت‌های تولید محتوای تجاری و عامه‌پسند

886 بار
چهارشنبه, 12 خرداد 1395 ساعت 07:36
ارزیابی شما
(1 رای)
تفاوت‌های تولید محتوای تجاری و عامه‌پسند - 4.0 out of 5 based on 1 vote

فرق اساسی بین تولید محتوای عامه‌پسند وتولید محتوای تجاری در هدف آن‌ها از نوشتن نهفته است. تولید محتوای تجاری بیشتر به‌عنوان ابزاری برای نوشتن در حوزه تبلیغات و بازاریابی مورداستفاده قرار می‌گیرد. هدف ازتولید محتوای عامه‌پسندجلب نظر و سرگرم کردن مخاطبان آنلاین است تا آن‌ها زمان بیشتری را در وب‌سایت‌ها صرف کنند (افزایش بانس ریت وب سایت) و نتیجه این کار چیزی جز تعامل بهتر مخاطب بانام تجاری نخواهد بود.
تولید محتوای تجاری در حقیقت به‌نوعی تولید محتوای عامه‌پسند را نیز شامل می‌شود ولی در یک فرم جذاب‌تر که بتواند به‌سرعت نظر مخاطب را جلب کند. توجه کنید که تولید محتوای تجاری وظیفه بزرگ‌تری دارد و این وظیفه چیزی نیست جز ارائه ارزش واقعی نام تجاری کالا یا سرویسی که ارائه می‌دهید.

 تفاوت‌های تولید محتوای تجاری و عامه‌پسند

اما تفاوت بین این دو در چیست؟ استفاده از آن‌ها چگونه می‌تواند برای ما و اهداف ما سودمند باشد؟
 

تولید محتوای عامه‌پسند

تولید محتوای عامه‌پسندوسیله‌ای برای تولید محتوای ارزشمند با اهداف خاص است. این اهداف می‌تواند مواردی همچون کسب‌وکار و بازاریابی و به‌طورکلی امور تجاری را نیز شامل شود. در حقیقت از آن برای جذب خریداران بالقوه و آشنا کردن آن‌ها با محصولات و سرویس‌های یک نام تجاری استفاده می‌شود.
 
تولید محتوای عامه‌پسندوسیله‌ای برای بازاریابی محتوا
این نوع از تولید محتوا برای ایجاد محتوایی مورداستفاده قرار می‌گیرد که بتواند به‌خوبی در راستای فروش حرکت کند. به‌بیان‌دیگر کمک می‌کند شما بازاریابی نام تجاری خود را انجام دهید. این محتوای خوب باید مخاطبان خاصی را هدف قرار دهد و بتواند به اهدافی که برای آن تعیین‌شده است نزدیک شود.
در زیر برخی از راهکارها برای تولید یک محتوای خوب در حوزه بازاریابی برای شما آورده شده است:
1.سعی کنید محتوای خود را با المان‌های صحیح بنویسید. به‌عنوان‌مثال، اهداف و ساختار...
2.ماهیت محتوای شما باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند تجربه خوبی برای خواننده ایجاد کند.
3.محتوای خود را صریح و شفاف بیان کنید.
4.استدلال‌های قوی استفاده کنید.
5.میان محتوایتان و مخاطبان اعتماد ایجاد کنید.
 
اگر جملاتی در مورد نام تجاری می‌نویسید سعی کنید از زبان و کلام صریح استفاده کنید زیرا این کار باعث ارتباط سریع شما با مخاطبان می‌شود. هرکجا که نیاز به شرح دادن بیشتر باشد سعی کنید جزئیات بیشتری را بیان کنید. هیچ‌گاه این طرز فکر را نداشته باشید که مردم به‌صورت خودکار حرف شمارا می‌فهمند ولی بااین‌حال سعی کنید از بیان ساده و سطح پایین نیز اجتناب کنید.
 

تولید محتوای تجاری

نوشتن این نسخه به‌منظور تبلیغات یا بازاریابی است که به‌منظور متقاعد کردن کسی، برای خرید یک محصول، و یا تحت تأثیر قرار دادن باورهای افراد.
تولید محتوای تجاری ابزاری است که می‌توان به‌وسیله آن محتوایی باارزش را در زمان اندک و به هدف توسعه نام تجاری و برند تولید کرد. هدف و مأموریت نهایی تولید محتوای تجاری در حقیقت فروش یک ایده هست و برخلاف آن هدف اصلی تولید محتوای عامه‌پسندکمک به فروش برند است و بیشتر برای کمک به مخاطبان برای فهم یک نام تجاری و ایجاد علاقه‌مندی نسبت به آن مورداستفاده قرار می‌گیرد.
درگذشته تولید محتوای تجاری یکی از بخش‌های تبلیغات محسوب می‌شد. اما امروزه برای ایجاد تعامل و فروش مؤثرتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. سئوتولید محتوای تجاری شامل استفاده از عبارات هدف برای جستجو می‌شود، این کار به بهینه‌سازی شما کمک می‌کند و باعث می‌شود عملکرد بهتری در موتورهای جستجو داشته باشید.
 
تولید محتوای تجاری برای برندینگ بسیار مهم است
بهترین دلیلی که برای استفاده از این روش دارید باید برندینگ باشد. این روش زمانی که برای برندینگ مورد استفاده قرار گیرد شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت. برندینگ به این معناست که به مخاطبان بگویید چرا نام تجاری یا برند شما اهمیت دارد.
به‌مانندتولید محتوای عامه‌پسندمطالب شما باید به‌گونه‌ای باشد که نظر مخاطبان را به خود جلب کند، اما در اینجا باید پا راکمی فراتر گذاشته و علاوه بر جلب‌توجه مخاطب، آن‌ها را به انجام کار عملی در راستای هدفتان تشویق کنید.
 
خصوصیات تولید محتوای تجاری
این روش قدرت تعامل با مخاطب را داراست و این مسئله دقیقه دلیل اصلی محبوبیت روزافزون آن است. برای داشتن یک کار خوب در این زمینه باید به برخی خصوصیات آن خوب توجه کرد. شما به‌وسیله محتوایتان در حقیقت برای مخاطبان یک تجربه ایجاد می‌کنید وتولید محتوای تجاری برای هر چه‌بهتر شدن این تجربه می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
 
در زیر برخی از بایدها و نبایدها برای داشتن یک تولید محتوای تجاری مؤثرتر برای شما ذکرشده است:
1.عناوین جذاب انتخاب کنید.
2.از کلمات و عبارات واضح استفاده کنید و شفاف سخن بگویید.
3.سعی کنید با محتوایتان با مخاطب صحبت کنید.
4.محتوایتان به‌گونه‌ای باشد که مخاطب را به انجام کار عملی تشویق کند.
5.محتوای شما باید بتواند اعتبار برند شمارا ارتقا دهد.
6.از باشکوه بودن پرهیز کنید.
7.از کهنه بودن، نامفهوم بودن، فنی بودن سخنان و لحن عامیانه اجتناب کنید.
8.کلمات ساده به کار ببرید، مخاطبان خود را با کلمات دشوار و گیج‌کننده سردرگم نکنید.
 
آیا ما نیز باید ازتولید محتوای تجاری استفاده کنیم؟
مطمئناً شما نمی‌توانید تنها ازتولید محتوای عامه‌پسنداستفاده کنید و فقط بر روی بازاریابی محتوا تمرکز کنید. این کار خیلی مفید نخواهد بود و در درازمدت برای رسیدن به اهداف فروشتان حتماً نیازمند استفاده ازتولید محتوای تجاری در کنار محتوایتان هستید.
 
تقابل تولید محتوای عامه‌پسندوتولید محتوای تجاری
اساساً فرق این دو بیشتر در اهدافشان برای اطلاع‌رسانی نهفته است. شما به‌وسیله تولید محتوای عامه‌پسندسعی دارید اطلاعاتی را به مخاطبان خود انتقال دهید، اما درتولید محتوای تجاری قصد شما آشکارسازی بزرگی‌های نام تجاری هست.
 
تولید محتوای تجاری همه‌چیز نیست
تولید محتوای تجاری همه‌چیز نیست.بله درست است تولید محتوای تجاری همه‌چیز نیست ، به این دلیل این حرف را می‌زنیم چون ما فقط برای تبلیغات و اهداف برندینگ اینجا نیستیم. تمرکز کردن روی یک روش بدون توجه به دیگری ایده خوبی به نظر نمی‌رسد. این کار به این دلیل ممکن است کارآمد نباشد که شما همیشه فروش نخواهید داشت.
هر چه شما در کلماتتان قصد فروش داشته باشید، مخاطبانتان بیشتر از شما دور می‌شوند. هیچ‌کس علاقه ندارد که پیوسته به او چیزی فروخته شود. امروزه خریداران می‌خواهند به‌خوبی درک کنند که شما چیزی به آن‌ها می‌گویید. بدون استفاده از روش درست ارتباطی نمی‌توانید ارتباط مؤثری برقرار کنید و قطعاً در ایجاد اعتبار برای نام تجاری‌تان به مشکل برمی‌خورید.
دقت کنید، زمانی که شما محتوایی برای یک وب‌سایت می‌نویسید، هدفتان فقط نباید بودن در موتورهای جستجو باشد. حتماً به خاطر داشته باشید نباید پیوسته درباره هدف اصلی‌تان که فروش به آن‌هاست صحبت کنید، زیرا در این صورت آن‌ها به‌راحتی شمارا پس خواهند زد.
 
تولید محتوای عامه‌پسند را نادیده نگیرید
بازاریابان این مفهوم را به خوبی فهمیده‌اند که امروزه خریداران بخش بزرگ‌تری از بازاریابی را به خود اختصاص می‌دهند، زیرابه خاطر روندهای رقابتی و دشوار بازاریابی، مخاطبان باهوش‌تر شده‌اند و می‌دانند به‌راحتی می‌توان در فضای محتوای خاصی را یافت. امروزه خریداران تحقیقات جامعی را انجام می‌دهند و برای استفاده از سایت‌ها دقت کافی را به کار می‌بندند.
کارهایی که لازم است انجام شود:
1.تولید محتوای عامه‌پسندشما باید قوی باشد، سعی کنید ساختار آن را در بهترین شرایط نگه‌دارید زیرا تمام اهداف تجاری‌تان به آن وابسته است.
2.هرکدام از روش‌های بالا را که انتخاب می‌کنید، هدف نهایی شما چیزی جز ارتقای جایگاه برند شما نباید باشد.
3.با بازار وارد رقابت نشوید و سعی کنید محتوای غیر مقایسه‌ای به مخاطبان ارائه دهید.
4.تمرکز خود را بر روی مشکلات مخاطب بگذارید و تقدم را به فروش مستقیم ندهید.
 
در پایان نیاز به ذکر است که این دو در کنار هم برای شما موفقیت را به ارمغان خواهند آورد. کلمات مؤثرترین ابزار برای ارائه آنلاین برند شماست. هردوی روش‌های گفته‌شده برای برندینگ و بازاریابی شما مؤثر خواهد بود. شما باید هردوی این‌ها را به شکل مؤثری باهم ترکیب کنید و از آن‌ها برای اهدافتان استفاده کنید.

برچسب‌ها