the reality of blogging for sales

حقایقی در مورد ارتباط بلاگ نویسی و فروش

زمان مطالعه 2 دقیقه
حقایقی در مورد ارتباط بلاگ نویسی و فروش

در مقاله پیشین در مورد تولید محتوای وبلاگ با شما صحبت کردیم. در این مقاله به برخی از حقایق پشت پرده در مورد بلاگ نویسی در وب سایت می‌پردازیم.

نرخ درصد پرش (Bounce Rate) بلاگ شما در مقایسه با دیگر بخش‌های وب‌سایت بالاتر خواهد بود

همانطور که می‌دانید نرخ پرش از سایت (بانس ریت) یک سایت با اندازه‌گیری زمان بین ورود یک فرد به یک صفحه وب از طریق یک لینک خارجی تا زمان خروج او از صفحه مذکور محاسبه می‌شود.
امروزه با توجه به تغییر فرهنگ مردم در زمینه وب‌گردی، به جز مواردی که لینک مطلب شما به تعداد بسیار زیاد در سطح شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، افراد بطور معمول فقط همان یک مطلب را مطالعه می‌کنند و شانس اینکه به دیگر صفحات شما نیز سری بزنند کم است و علاوه بر آن شما در یک مقاله بخصوص تعداد مورد انتظار بازدید را نخواهید داشت.

بیشتر از نظر، منتظر لایک و امتیاز باشید

این روز‌ها تعداد زیادی از افراد فکر می‌کنند که خیلی سرشان شلوغ است یا حداقل اینطور خودشان را نشان می‌دهند و به همین دلیل امروزه استفاده از دکمه‌هایی مانند لایک، شیر و یا امتیازدهی بسیار پر طرفدارتر است. این موضوع برای شما خوب است، زیرا به معنی اشتراک بیشتر مطالب شما است و این موضوع برای افزایش ترافیک و بهبود سئو بسیار مفید و سازنده است اما باز هم شما نیاز به نظر دقیق افراد در مورد مطالب و عملکرد خود دارید. برای ایجاد انگیزه در افراد برای نوشتن نظراتشان راه‌های بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها برداشتن اجبار ثبت‌نام برای درج نظرات است. همچنین راه‌اندازی کمپین‌های تشویقی هم خالی از لطف نیستند.

ساید بار و اطراف مطلب را خلوت کنید

زمانی که افراد برای مطالعه یک مطلب به بلاگ شمامراجعه می‌کنند بطور معمول تمام تمرکز آن‌ها بر روی مطلب می‌باشد و به بقیه قسمت‌های وب‌سایت توجهی ندارند و از امکانات جابجائی بین صفحات زیاد استفاده نمی‌کنند اما در عوض با توجه به تمکز افراد بر روی مطالب بلاگ شما می‌توانید تمامی لینک‌های مورد نظر خود را در قالب لینک‌های بین متنی در مطلب بگنجانید. البته پیشنهاداتی همانند ارسال رایگان همیشه توجه افراد را به خود جلب می‌کند.

انتظار سیلی از ثبت‌نام و عضویت در خبرنامه‌ها را نداشته باشید

امروزه با توجه به افزایش روز‌افزون منابع خبری، افراد پیش از اینکه عضو یک خبرنامه در هر یک از بستر‌های اطلاع رسانی شوند بیشتر فکر می‌کنند. اما تجربه ثابت کرده که بطور معمول این موضوع در مورد خبرنامه‌های قرار گرفته در رسانه‌هایی با دسترسی راحت (همانند تلگرام در ایران) اینطور نیست و افراد به راحتی عضو خبرنامه یا همان کانال اطلاع رسانی شما در رسانه مورد نظر می‌شوند و در نهایت بدترین اتفاق این است که بازه‌های زمانی بازدید آن‌ها از مطالب جدید طولانی مدت‌تر است.

نکات بالا تنها بخش کوچکی از این شاخه بود و در آینده به مطالب بیشتری در این زمینه می‌پردازیم.