the beginner's guide to influencer marketing on instagram

نکات مهم شروع اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

زمان مطالعه 3 دقیقه
نکات مهم شروع اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

اینفلوئنسر مارکتینگ با استفاده از تأثیرگذاری بر روی ذهن افراد در بستر اینستاگرام، تبدیل به یکی از شاخه‌های مهم در بین بازاریابان و برند سازان در سطح دنیا شده است و با توجه به اینکه این شبکه اجتماعی به تنهائی میزبان بیش از 400 میلیون کاربر در سطح جهان است، این موضوع با اهمیت و منطقی به نظر می‌رسد.

با ایجاد تغییرات جدید در ساختار برنامه‌نویسی و نمایش اینستاگرام که در نهایت باعث پر رنگ‌تر شدن اثرات تبلیغات پولی است، باید در مدیریت و راه‌اندازی صفحه خود دقت بیشتری را به خرج دهید. در ابتدا بهتر است نگاهی به مفهوم و ساختار دقیق بازاریابی اینفلوئنسری با استفاده از اینفلوئنسری بیندازیم.
 

بازاریابی اینفلوئنسری چیست؟

بازاریابی اینفلوئنسری یا اینفلوئنسر مارکتینگ در اصل موضوع جدیدی نیست و در ریشه همان تبلیغ دهان‌ به‌ دهان است که از طریق مخاطبان یک برند انجام می‌شود. برند‌ها امروزه از این روش بازاریابی برای نمایش خلاقیت خود و درگیر کردن مخاطبین برای افزایش میزان شناخته شدن برند به‌صورت طبیعی و ارگانیک استفاده می‌کنند.
این موضوع چیزی شبیه به همان پیشنهاد دادن یک مقصد خوب برای سفر با دوستان است. تحقیق‌ها نشان داده است که شنیدن پیشنهاد خرید و یا استفاده از یک سرویس از راه دوستان به شما داده شود، احتمال خرید و یا استفاده از سرویس موردنظر بسیار بالاتر از زمانی است که فرد تبلیغات همان محصول و یا خدمات را از رسانه‌های دیگر استفاده کنند. دلیل این موضوع اطمینان افراد نسبت به دوستان یکدیگر است.

اینفلوئنسرها چه کسانی هستند؟

اینفلوئنسرها از انواع افراد در تمامی اقشار از سرتاسر دنیا هستند. تمامی افراد از تمامی اقشار از اینستاگرام برای نمایش محتواهای تصویری مرتبط با علایق و یا کسب‌ و کار خود استفاده می‌کنند و در این میان، افرادی دیگری هم هستند که فقط برای تماشا وارد اینستاگرام شده‌اند که این افراد نیز نقش مهمی در پروسه بازاریابی دارند.

اینفلوئنسر مارکتیگ در 5 قدم

برای بازاریابی اینفلوئنسر شما باید با هر یک از افرادی که دارای فعالیت کاری بالائی در اینستاگرام هستند توافقاتی را در زمینهٔ پیشبرد اهداف خود داشته باشید که این موضوع دارای مشکلات ویژه‌ای است.
 
1- تکالیف خود را انجام دهید
در ابتدا سطح خود را با رقبا و افراد موردنظر خود در سطح اینستاگرام مقایسه کنید. برای این کار می‌توانید از سرویس‌هایی که برای این کار ساخته‌شده‌اند استفاده کنید. همچنین از برسی در مورد دیگر برند‌هائی که در بازار شما به‌عنوان رقیب شناخته می‌شوند و دارای سیستم بازاریابی موفقی هستند تحقیق کنید و از روش‌های مورداستفاده آن‌ها برای کارهای خود ایده بگیرید.


2- اهداف خود را معین کنید
زمانی که شما از سیستم بازاریابی اینفلوئنسری استفاده می‌کنید به کاربران و مخاطبیی که برای شما این کار را انجام می‌دهند آزادی عمل بدهید و درعین‌حال با مشخص کردن هدف خود اقدامات آن‌ها را در جهت رسیدن به هدف خود هدایت کنید. با جهت‌دهی مشخص به اقدامات افراد به‌خودی‌خود کمپین‌های هدفمندی را که درنهایت باعث افزایش میزان محبوبیت برند شما است را راه‌اندازی می‌کنند.


3- استفاده از افراد با زمینه کاری مرتبط
زمانی که شما در مورد اینکه چه هدفی در سر دارید به نتیجه رسید، نوبت به آن می‌رسد که نیرو‌های خود را بررسی و انتخاب کنید. این کار باید به‌درستی و با دقت انجام شود. درصورتی‌که شما این موضوع را به‌درستی انجام ندهید، هزینه زیادی را باید پرداخت کنید. برای هر زمینه کاری، افرادی وجود دارند که درزمینهٔموردنظر به‌صورت حرفه‌ای و یا علاقه‌ای فعالیت دارند و افرادی نسبت به آن موضوع علاقه دارند پیرو آن‌ها هستند.
 
4- ایجاد ساختار همکاری مشخص و مناسب
زمانی که شما افراد مناسب را شناسایی کردید، حال نوبت آن است تا در مورداجرای کار با آن‌ها به توافق برسید. برای این توافقات موارد زیر را فراموش نکنید:
– زمان‌بندی: در مورد تمامی زمان‌های مهم و آخرین فرصت انجام هر کاری با آن‌ها هماهنگ شوید.
– خروجی: در مورد اینکه آن‌ها چه چیزی را باید تولید کنند و به نمایش بگذارند هماهنگ باشید. برای مثال در مورد یک موضوع مشخص، نیروی شما بخشی از آن را در صفحه شخصی خود قرار می‌دهد و درنهایت، لینکی مطالعه نسخه آن را به صفحه شما قرار می‌دهد.
– حق مالکیت محتوای تولیدی: در مورد حق مالکیت محتوای تولیدشده توسط آن‌ها هماهنگ شوید. به‌طورمعمول این محتوا برای فرد تولیدکننده است و شما در مورد زمان استفاده از آن‌که به‌طورمعمول یک بازه زمانی 1 تا 3 ساله است باید به توافق برسید.
-پرداخت‌ها: افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، برای خدمات خود هزینه‌‌ای را در نظر می‌گیرند. البته این افراد رد بسیاری از موارد از بخشی از این هزینه صرف‌نظر می‌کنند که آن‌هم به‌عنوان هزینه‌ یادگیری در نظر گرفته می‌شود. اما به‌طورکلی شما باید هزینه‌ای را برای این افراد در نظر داشته باشید.‌ به خاطر داشته باشید که زمانی که شما در مورد قیمت در حال مذاکره هستید، سرویسی که شما برای آن مذاکره می‌کنید، شامل: تبلیغ، تولید محتوا و دسترسی به مخاطبین فرد موردنظر است.
– هشتگ‌های اسپانسر: برای استفاده از هشتگ، به شما پیشنهاد می‌دهیم که در کنار هشتگ نام برند خود، از هشتگ‌های دیگری که معرف تبلیغاتی بودن پست موردنظر و یا اسپانسر بودن شما برای فرد موردنظر است.
 
5- ارزش محتوای خود را افزایش دهید
محتوای تولیدی خود را که توسط افراد تبلیغ‌کننده محصولات و خدمات شما تولیدشده است، برای کانال‌های ارتباطی دیگر خود بهینه‌سازی کنید و میزان ارزش و بازدهی این محتوا را افزایش دهید. این کار را می‌توان با استفاده از این محتوا در قالب اصلی خود در صفحه هر محصول، صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی همانند تلگرام و دیگر موارد انجام  داد.

آیا شما هم از اینستاگرام برای افزایش مخاطبین برند خود استفاده می کنید؟؟
تجربه های خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟