The advanced guide to content marketing for ecommerce

راهنما بازاریابی محتوا در تجارت الکترونیکی

زمان مطالعه 6 دقیقه
راهنما بازاریابی محتوا در تجارت الکترونیکی

اگر در تجارت الکترونیکی نتوانید به‌خوبی اطلاع‌رسانی و تولید محتوا کنید ،انگار وجود ندارید ! امروزه برای اینکه در زمینهٔ تجارت الکترونیک موفق باشید ،باید بدانید با رقیب‌های خود چگونه برخورد کنید؟ زیرا در این میدان حریف‌های بسیار بزرگی دارید. روش‌های قدیمی امروزه دیگر زیاد جواب نمی‌دهند و سطح انتظار مصرف‌کنندگان بسیار بالا رفته است. تجارت‌ها و برندهای خیلی بزرگی در بازار هست که در روند کار شما باید خیلی مراقب اسم‌های بزرگ باشید !

اما مشکل اصلی اینجاست که در دیجیتال مارکتینگ رقبای شما معنی بازار و بازاریابی را به‌ خوبی می‌دانند ،همه آن‌ها یک وبلاگ دارند ،در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و اکثر آن‌ها یک وبلاگ یا وب‌سایت دارند.اما نترسید ! ما اینجا برای رقابت حاضریم و خبرهای خوبی برای شما داریم.

بیشتر رقبای شما درزمینه تجارت نمی‌دانند دقیقاً چه انتظارهایی از مشتری و مخاطبان خوددارند و نمی‌دانند دقیقاً باید روی کدام نیاز مشتری تمرکز کنند  و درزمینهٔ تجارت الکترونیک فقط می‌توانند نیاز مشتریان محدودی را از طریق اینترنت برآورده کنند .
شما می‌توانید با فعالیت در زمینه وب ،شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا در فضای مجازی و استفاده از این برگ خریدها به‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای جذب مشتری استفاده کنید .مهم نیست رقیب شما چقدر بزرگ باشد، شما با فعالیت درست و مؤثر می‌توانید از همه رقبا خود جلو بزنید. در ابتدا باید بدانید شما به بک نام و برند تأثیر گزار نیاز دارید که مخاطب با یک‌بار دیدن برند و اسم شما ،برند شمارا به خاطر بسپارد که اگر هر جای دیگری آن را دید سریع به یاد بیاورد.

در این مقاله اطلاعات بسیار ارزشمند و مفیدی وجود دارد و ما ایده‌های بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در کسب‌وکار خود استفاده کنید و به‌سرعت نتیجه بگیرید.
در این مقاله هدف ما افزایش توانایی شما در بازاریابی و فروش مؤثر است.اگر می‌خواهید در تجارت الکترونیک پیشرفت کنید همیشه باید به آیتم‌های زیر توجه کنید:
– موارد مهم
– بهترین روش ارایه محصول
– تاثیر گزاری روی مخاطب
– استفاده از ابزار های موجود به بهترین شکل
– مقایسه مداوم خود با بقیه رقبا
 

موارد پر اهمیت

چیزی که در بازاریابی و تولید محتوا بسیار مهم است این است که شما باید شرایط بازار را دقیقاً بشناسید و هر هفته خود را با شرایط بازار به‌روز کنید .هر هفته مطالب جدید بنویسید و تلاش کنید با اعضای وبلاگ یا وب‌سایت خود در ارتباط باشید.
 

تجزیه‌وتحلیل

شما با بررسی رفتار مصرف‌کنندگان می‌توانید این نکته را متوجه شوید که سلیقه بازار و مشتری امروزی چیست.شما با بررسی ترافیک گوگل می‌توانید ببینید که چه مطالبی بیشترین بازدیدها را داشته و می‌تواند در جذب مشتری کمک کند.
 

نظرسنجی (آزمون  A و B)

شما می‌توانید با استفاده از نظرسنجی‌های گزینه دار (آزمون)از طریق وب‌سایت‌ها ،رسانه‌های عمومی ،شبکه‌های اجتماعی و.. . نظر مخاطب و مشتری خود را بدانید.

مشتری‌های خاص

شما همیشه یک دسته مشتری و مخاطب خاص در صنف خوددارید که مخاطب شما همیشه انتخاب‌هایی خاص دارد.شما می‌توانید با تحقیق در سلیقه مخاطب خود و به دست آوردن نقاط ضعف و قوت آن‌ها می‌توانید فروش خیلی بهتری داشته باشید.به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید محصولی که می‌دانید مخاطبان شما خیلی طرفدار آن هستند را در مدت محدودی به قیمت پایین‌تر عرضه کنید و یا شرایط ویژه‌ای برای فروش آن قرار دهید.
 

پیشرفت محتوای اینترنتی

شما با فعال بودن در فضای مجازی و بالا بردن سطح کیفیت مطالبی که به اشتراک می‌گزارید ،می‌توانید مخاطبان خود را افزایش دهید . بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌مارکتینگ می‌تواند بسیار مؤثر باشد. 

درگیر کردن مخاطب

شما می‌توانید با هوشمندی مطلبی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید که مخاطب را تحریک کند تا در مورد مطلب شما نظری بدهد و یا مطلب شمارا با افراد دیگر در گروه‌های دیگر به اشتراک  بگزارد.

ارزیابی عملکرد
برای موفق بودن  در هر کاری ارزیابی لازمه اصلی آن است. شما باید برای خود مشخص کنید که انتظار دارید در عرض یک ماه چه میزان بازدید از وب‌سایت شما انجام شود و اگر این انتظار برآورده نشد باید بیشتر درزمینهٔ اطلاع‌رسانی تلاش کنید.

وصل شدن به دیگر وب‌سایت‌ها
با وصل شدن به وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگر و به اشتراک گذاشتن مطالب خود با وب‌سایت‌های دیگر باعث شوید که مطلب شما بازدید در سطح کشور و یا حتی در سطح جهانی داشته باشد.

توسعه محدوده
با انتخاب گروهی از مشتری‌ها ، به اشتراک‌گذاری مطالب خود  هماهنگ باسلیقه آن گروه می‌تواند  در جذب مشتری مؤثر باشد. شما می‌توانید مشتری‌های خود را بر اساس سلیقه آن‌ها تقسیم‌بندی کنید و اطلاعات هماهنگ باسلیقه آن‌ها را در اختیارشان بگذارید.

ده برابر بهتر باشید
ایده‌ای که در صفحات وب منتشر می‌کنید باید ده برابر بهتر  از ایده‌هایی باشد که در حال حاضر در صفحات مجازی وجود دارد. 

بهترین تمرین‌ها

برای اینکه در تجارت الکترونیکی بهترین نتیجه را بگیرید می‌توانید از تمرین‌های زیر استفاده کنید:

مخاطب خود را دنبال کنید
برای پیشرفت سریع در بازاریابی باید بدانید مخاطب شما بیشتر دنبال چه مطالبی می‌رود.با بررسی کردن مطالب پرترافیک گوگل می‌توانید به‌راحتی بفهمید سلیقه بازار در چیست

توقع نداشته باشید سریع نتیجه بگیرید
به خاطر داشته باشید موفقیت در هر زمینه‌ای زمان می‌برد.شما نمی‌توانید یک‌شب ره صدسال را بروید ،شما حداقل باید 6 ماه در تولید محتوا در صفحات مجازی تلاش کنید .باید برای تبلیغات هزینه کنید ،سطح کیفی خود را ارتقا دهید و مجموعه خود را رهبری کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

خوب پول‌خرج‌کنید تا نتیجه خوب هم بگیرید
از قدیم گفته‌اند هرقدر پول بدهی همان‌قدر هم آش می‌خوری!اگر پول خوبی به نویسنده مطالب خود نمی‌دهید توقع نداشته باشید تا مطالب و منابع خوبی تحویل بگیرید ،مسائل مالی به‌شدت می‌تواند در فرد انگیزه‌ای  برای بهتر انجام دادن کار ایجاد کند.                                                                                                                                                 

در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات کنید
تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به طرز غیرقابل‌باوری بسیار مؤثر است زیرا شبکه‌های اجتماعی مخاطبان بسیاری دارد و در این شبکه‌ها مطالب بسیار زیاد به اشتراک گذاشته می‌شود.
 
تلاش نکنید که همه کارها را خودتان انجام دهید
اگر می‌خواهید در بازاریابی رشد کنید هیچ‌وقت از تقسیم وظایف نترسید .هیچ‌وقت خودتان تمام بار مسئولیت را بر عهده نگیرید.
 
به مشتری‌های خود گوش کنید
از برگه‌های نظرسنجی در فیس‌بوک ،گوگل و….استفاده کنید تا متوجه شوید مخاطب شما چه مطلبی را می‌پسندد.با انجام دادن این کار شما مطالب مفید در اختیار مخاطب می‌گذارید هرچند اگر کم هم باشد بهتر از این است که دسته عظیمی از مطالب بلااستفاده را به مخاطب خود بدهید.

مثل همه افراد دور خود نباشید
از رقبای خود کپی نکنید سعی کنید همیشه اورجینال باشید.اگر ایده خود را در گوگل جستجو کردید و سه نمونه مشابه ایده خود را پیدا کردید بدانید دیگر ایده شما ناب نیست و مؤثر واقع نمی‌شود.ایده شما باید ده برابر بهتر از ایده‌های موجود در بازار باشد .فردی خلاق در کار خود باشید،همیشه سعی کنید بهترین خود را در هر زمینه‌ای ارائه دهید.

همه کارها را به کامپیوتر نسپارید
در سیستم خرید الکترونیکی همیشه بسیاری از مراحل کار توسط کامپیوترها و سیستم‌های پیشرفته انجام می‌شود. اما این را بدانید که اگرچه این روند کارها را سریع‌تر می‌کند اما مشتری‌ها همیشه می‌خواهند درروند خرید خود با یک فرد حقیقی ارتباط داشته باشند ،هرچند ارتباطی کم و کوتاه.

استفاده از منابع برای گرفتن ایده
هرروز مطالب تازه مطالعه کنید تا ایده‌های جدید بگیرید و  توانایی خود را در بازاریابی افزایش دهید.
 

بهترین ابزارها

اگر می‌خواهید درزمینهٔتولید و محتوا و ارائه یک وب‌سایت خوب پیشرفت کنید باید از منابع بیرونی و دیگر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز کمک بگیرید . ما اینجا برای شما مجموعه‌ای از بهترین و پرکاربردترین وب‌سایت‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم.
Content Marketer


این وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت شما به‌سرعت رشد کند و شمارا به بهترین مشتریان وصل می‌کند.این وب‌سایت از سه مؤلفه اصلی استفاده می‌کند.اولین مؤلفه به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی آدرس ایمیل هر کس را که می‌خواهید پیدا کنید.و دومین مؤلفه به نوشتن متن ایمیل به شما کمک می‌کند و سومین و مهم‌ترین مؤلفه ،مؤلفه آخر است در این قسمت این وبلاگ مخاطبان شمارا پیدا می‌کند .این وب‌سایت در توییتر افرادی را که مطالبی مشترک با مطلب شمارا تویید کرده‌اند  پیدا می‌کند و مطالب را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد.
Trello
تراو یک ابزار بسیار قدرتمند است که به شما کمک می‌کند مطالب خود را مدیریت کنید و این وب‌سایت ایمیل‌ها و پست‌های شمارا مدیریت می‌کند و درواقع گوگل درایو ،دراپ باکس و بسیاری از این ابزارهای کاربردی را در هم ادغام کرده است.
CoSchedule


این وب‌سایت قدرت بسیار زیادی در برنامه‌ریزی برنامه‌های شرکت‌ها و هماهنگی کارهای تیمی دارد.با استفاده از این وب‌سایت در شرکت‌ها افراد می‌توانند در کارهای گروهی به سایر بیشتر از نظرات یکدیگر استفاده کنند . هم‌چنین در این وب‌سایت شما می‌توانید از برنامه‌های ورد پرس و گوگل‌داک  و اینورت استفاده کنید.
Buffer
بافر ابزار مناسبی برای به اشتراک گذاشتن مطالب و محتوا در شبکه اجتماعی است.شما با بافر می‌توانید برنامه‌های آینده خود را همراه با گروه خود برنامه‌ریزی کنید و با تعامل و همکاری آن را اصلاح نمایید .بافر یک ابزار ساده است که محتوای مطالب شمارا ارتقا می‌دهد.
Canva


کانوا خیلی ساده و سریع برای وب‌سایت شما گرافیک می‌سازد.با استفاده از این وب‌سایت شما می‌توانید خیلی سریع گرافیک شخصی خود را باسلیقه خود بسازید و روی وب‌سایت خود اعمال کنید بدون اینکه هزینه بالایی برای طراحی صرف کنید.
Buzzsumo
یک وبسایت عالی برای تحقیق کردن و گرفتن ایده های بهتر .
Zemanta


زمانتا یک ابزار انتقال و به اشتراک گذاشتن مطالب با دیگر افراد است مثل فیس‌بوک
کلیدواژه‌ها در گوگل
شما با پیدا کردن اینکه افراد چه واژه‌هایی را بیشتر در گوگل جستجو کرده‌اند می‌توانید به سلیقه مخاطب در حیطه فعالیت خود نزدیک شوید.
SumoMe


این ابزار محیط  وب‌سایت شمارا بسیار زیبا می‌کند با اعمال کردن گرافیک‌های زیبا و محیط وب‌سایت شمارا رهبری می‌کند.
Quuu
این وب‌سایت چند وقتی است که به‌صورت آزمایشی فعال‌شده و تقریباً محیطی مثل فیس‌بوک و توییتر دارد.
 
در آخر شما می‌توانید با استفاده از تمرین کردن توانایی خود را در تولید محتوا در فضای مجازی و جذب مشتری بیشتر افزایش دهید .مطالعه کردن را هیچ‌وقت فراموش نکنید و همیشه به‌روز باشید.
یادتان نرود که در مورد این مطلب نظر بدهید و نظرتان را با ما در میان بگذارید تا هرروز مطالب بهتری در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

نویسنده: فاطمه محمدی

دیدگاه شما چیست؟