The 4 essentials to building your brand on social media

4 ضرورت برندینگ در شبکه‌ های اجتماعی

زمان مطالعه 2 دقیقه
4 ضرورت برندینگ در شبکه‌ های اجتماعی

بزرگی برند شما در توانایی رسیدن به این جایگاه دائمی در ذهن مخاطبین است و یکی از بهترین راه‌های رسیدن به آن، استفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. بر تحقیقاتی که توسط سایت Econsultancy انجام‌ شده است،مشخص است که امروزه، بیشترین سرمایه‌گذاری برندها در جهت افزایش مخاطبین و کسب شهرت برند خود در شبکه‌های اجتماعی است.

در این مقاله به ۴ نکته ضروری اشاره خواهیم نمود که برای رسیدن به این هدف کمک شایانی به شما خواهد کرد. 
 

برندینگ در شبکه‌های اجتماعی

انتخاب شبکه‌هایی که از برای برند شما بازدهی مناسبی دارند
فیس‌بوک : یکی از بهترین رسانه‌ها جهت گسترش برند هست که بیش از یک میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند و از طریق آن باهم در ارتباط هستند.
اینستاگرام : شبکه اجتماعی بر مبنای انتشار عکس و ویدئو با بیش از نیم میلیارد کاربر، بهترین انتخاب جهت برند سازی و معرفی محصولات است و با استفاده از آن می‌توان بهترین نتایج را در صنایعی همچون پوشاک و خرده‌فروشان به دست آورد.
گوگل پلاس : استفاده از شبکه اجتماعی گوگل پلاس می‌تواند به علت داشتن کاربران زیاد، اعتبار بسیار مناسبی را برای برندها فراهم کند
پینترست : همچون اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک تصویر بوده و ازآنجایی‌که بیشتر کاربر آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهد بهترین رسانه جهت معرفی محصولات زیورآلات و لباس است.
لینکداین : این شبکه با بهره‌گیری از بیش از ۳۰۰میلیون کاربر در سراسر دنیا، به‌عنوان شبکه اجتماعی حرفه‌ای‌ها معرفی‌شده است که از طریق آن می‌توان با افراد متخصص در تمامی مشاغل دنیا در ارتباط بود.
 
ارائه مطالب ارزشمند و قابل اشتراک
انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌گردد تا بازدیدکنندگان به سمت نمانام‌ها سوق پیدا کنند. پس باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشت که مطالب و محتوایی که تولید و منتشر می‌گردد می‌بایست جلوه‌گر برند برتر در ذهن مخاطب باشد.
 
 اهرم تأثیرگذار
استفاده از نام برند، آدرس سایت، برچسب و هشتگ‌ها در قسمتی از محتوا تأثیرات فوق‌العاده زیادی در ارجاع مخاطبان به پروفایل شبکه اجتماعی و سایت خواهند داشت. همچنین از ابزارهای مؤثر می‌توان به ایمیل اشاره کرد. بعد از انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌توان با استفاده از ایمیل، مخاطبین خود را نسبت به انتشار مطلب جدید مطلع نمود و از این طریق ترافیک زیادی را به سمت آدرس موردنظر ایجاد کرد.
 
 استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی در رسانه‌های اجتماعی جهت ترویج محتوا
استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، یکی از مؤثرترین روش‌هایی است که می‌توان از طریق برگزاری برنامه‌هایی که باعث حضور مخاطب در صفحه‌ی برند می‌شود، مخاطب را به مشارکت در آن صفحه ترغیب کرده و از این طریق جایگاه اجتماعی مناسبی برای برند در میان مخاطبین پدید آورد.
امروزه استفاده از شبکه‌های اجتماعی به علت داشتن قدرت نفوذ  و جایگاه ویژه در میان مردم، به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین روش‌ها به‌منظور ارتباط با مخاطب، بازاریابی و جذب مشتری شناخته می‌شود که در صورت استفاده نادرست و عدم وجود برنامه  مناسب، موقعیت‌ها و تجربه‌های بزرگ برای نمانام‌ها از دست خواهد رفت.

دیدگاه شما چیست؟