Tactics to acquire customers

تاکتیک های افزایش مشتری در کسب‌ و کار اینترنتی – قسمت سوم

زمان مطالعه 4 دقیقه
تاکتیکهای افزایش مشتری در کسب‌ و کارهای اینترنتی

یک از روش‌هایی که بسیار از کارشناسان برندسازی و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی علاقه بسیاری به آن دارند، روشهای هکری برای ارتقا رتبهسایت در موتور جستجو است. ایده این روش از بازاریابی به این شکل است که شما با صرف کمترین هزینه بیشترین میزان رشد را از ابتدا داشته باشید و ترافیک و فروش صفر خود را به هزارها برسانید.

بخوانید : تاکتیک های افزایش مشتری در کسب و کار اینترنتی – قسمت دوم

سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت

۱۵. ورود به حلقه ویرال

اگر شما آنقدر خوش شانس باشید تا محصولی داشته باشید که در حلقه ویرال وارد شده باشد، استفاده نکردن از این فرصت، حماقت محض خواهد بود. به زبان ساده، حلقه ویروسی، ایده استفاده از عملکرد طبیعی محصول برای توسعه رشد است. اگر بازهم بخواهیم از میل چیمپ تعریف کنیم، آنها آماری خارق‌العاده برای استفاده از اجزای طبیعی ویرال محصولات خود دارند. اگر شما تا به حال از میل چیمپ استفاده کرده باشید، احتمالا با MonkeyRewards، آشنایی دارید. این یک گزینه است که در زمان فرستادن کمپین، به کاربران اجازه می‌دهد تا نشان “Powered by Mailchimps” را پایین ایمیل خود قرار داده، و در عوض اعتبار برای کمپین خود دریافت کنند. آنها با انجام چنین کاری، با کاهش کمی هزینه خدمات خود، صدها هزار نفر را بازاریابی می‌کنند. معامله‌ای بدی نیست، نه؟

۱۶. راهنما و دستورالعمل

شما احتمالا با راهنمای سئو برای تازه‌کاران در سایت moz آشنایی دارید. اما چیزی که شاید از آن آگاهی نداشته باشید، قدرت آن از نظر دیدگاه رشد است. اگر آمار دقیق را کنار بگذاریم، خواندن این برنامه می‌تواند تازه کاران را متقاعد کند تا برای دوره آزمایشی ثبت نام کنند. اگر با خود فکر می‌کنید “خب، این تنها به این خاطر است که شما moz هستید”، تنها بخشی از مسئله را درک کرده‌اید. من می‌خواستم خودم این مسئله را امتحان کنم. پس با یک برند ناآشنا، چنین کاری را انجام دادم. راهنمای تازه کاران برای فروش را در Stride طراحی کردم، و این کتاب الکترونیک نیز، از نظر رشد، قابلیت بسیار قوی دارد، تنها مقیاس آن کمتر است. اما توجه داشته باشید، برای اینکه راهنما به درستی طراحی شود، شما به زمان و منابع طراحی زیادی نیاز دارید. در moz، اشلی و تیمش بر روی چند راهنما در مورد شبکه‌های اجتماعی و محتوا در حال فعالیت هستند. برای چنین تیمی، چند ماه زمان صرف هر راهنما می‌شود. اما با توجه به داده‌ای که من در شروع کار دیده‌ام، این سرمایه‌گذاری، واقعا ارزش دارد

۱۷. معاملات OEM

در روند توسعه تجارت، فرصت سرمایه‌گذاری عظیمی برای اکثر محصولات،  به نام معاملات OEM(Original Equipment Manufacturer یا تولید کننده تجهیزات اصلی) وجود دارد. این معاملات، الزاماً شراکت ترکیبی است که در آن تولید کننده نرم‌افزار (یا سخت‌افزار)، محصول شما را به عنوان بخشی از پیشنهاد خود به مشتریان ارائه می‌کند تا جای خالی پیشنهادات تولید کننده، پر شود. شما به علت برندینگ ترکیبی، تمایل به انجام چنین کاری را خواهید داشت. همین‌طور ساختار صورت حساب جداگانه و توافقات پیچیده، از مواردی هستند که می‌توانید از آنها بهره ببرید. ما در moz، این مسیر را چند بار طی کرده‌ایم. البته ما هر بار از کار خود پشیمان شده‌ایم، زیرا به نظر ما، خروجی کمتر از سرمایه‌گذاری بوده است. معاملات OEM معمولا در سخت‌افزارها دیده می‌شوند، برای مثال در جایی که لپ تاپ، با یک نرم‌افزاری که هنوز گواهینامه نگرفته است، ارسال شده یا فروش می‌رود. در هر صورت، معاملات OEM نرم‌افزار نیز، هر روز رواج بیشتری پیدا می‌کنند. اگر شما در صنعت خدمات تجاری هستید، می‌توانید محصولات خود را با نرم‌افزارهای مرتبط ترکیب کنید، دقیقا مانند کار ما با UDilstilled.

۱۸. ترکیب کردن محصول

ترکیب کردن محصولات شما با محصولات جا افتاده و بزرگتر، ایده‌ای کاملا منطقی است. بسته به میزان عمق ترکیب شدن که شما در نظر دارید، این روش را می‌توان به صورت روش آسان نیز در نظر گرفت. هیچ مانع واقعی برای انجام این کار وجود نداشته و تنها شما زمان خود را سرمایه‌گذاری می‌کنید. در دنیای نرم‌افزار، چندین مثال از ترکیب شدن بازارها وجود دارد. موارد معروف Salesforce، HootSuite، Zendesk هستند. با توجه به مذاکرات ما با HootSuite،  آنها 100 تا 500 نصب برنامه را در هر روز تجربه می‌کنند. تأثیر یک ترکیب، از نظر کاربران کسب شده، می‌تواند بسیار زیاد باشد. به علاوه، ترکیب کردن محصول معمولا نقطه شروع برای رابطه عمیق تر است.

۱۹. تحقیقات در صنعت

تبدیل شدن به صدای صنعت، می‌تواند تأثیر بسزایی در رشد داشته باشید. همان‌طور که ما در moz پی برده‌ایم، یکی از راه‌های انجام این کار،  ایجاد تحقیق در صنعت و انتشار نتیجه است. با انجام این کار، نه تنها شما از نتایج برای خودتان استفاده می‌کنید، بلکه به نقطه مرجع هزاران نفر در صنعت خود محسوب می‌شوید. همان‌طور که تصور می‌کنید، این کار بسیار سخت است. توسعه تحقیق به جایی که داده کافی برای تأثیر گذاشتن داشته باشد، زمان گذاشتن برای تحلیل، و در نهایت، ارائه کردن داده‌ها  به شکلی زیبا، به زمان بسیار زیادی نیاز دارد. البته این به معنای بی ارزش بودن این کار نیست، تنها شما باید اولویت کارها را مشخص کنید. به تأثیر تحقیق در صنعت در moz نگاه کنید، واقعا ارزش زمان گذاشتن دارد.

۲۰. هدایت کردن افراد

این روش به سختی می‌تواند، بدون هزینه باشد. مفهوم اولیه هدایت افراد، گرد آوردن گروهی از افراد دارای خواسته است که برند شما را هدایت می‌کنند. شاید درک این مفهوم سخت باشد. بگذارید یک نمونه مشخص بدهم: ابتکار عمل Gnip’s Big Boulder. در این مثال، آنها از برند خود برای جمع‌آوری افرادی استفاده کرده‌اند که علاوه بر جمع‌آوری داده در مورد مسایل و فرصت‌ها نیز صحبت می‌کنند. با اجرای یک ابتکار عمل مثل این مورد و گرد هم آوردن یک جامعه، برند شما در نقطه کانونی مسایل مرتبط با تجارت شما، قرار می‌گیرد.  این باعث می‌شود اگر شما نقشه خوب داشته باشید، می‌توانید تأثیر قابل توجهی بر رشد برند خود بگذارید.

۲۱. ابزار ویژه مجانی

در آخر، تاکتیک ایجاد ابزارهای ویژه، در بالای قیف و روش کسب مشتری، قرار می‌گیرد. یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های من که از این تاکتیک استفاده می‌کند، Hubspot است. آنها ابزاری مثل Marketing grader و RetweetLab را ایجاد کرده‌اند تا خدمات مجانی را ارائه کنند که الزاما به عنوان قیفی برای کاربران احتمالی هاب اسپات عمل می‌کند. هاپ اسپات، با ارائه گزارشی در مورد نحوه عملکرد از نظر دیدگاه بازاریابی درونی، می‌تواند از این اطلاعات، برای افزایش قابلیت مشاهد، استفاده کنند. این مسئله بسیار عالی بوده و عامل محرک قوی برای محصولات هسته‌ای است. Moz نیز استراتژی مشابهی را با ابزارهایی مثل OSE، GetListed، MozCast و غیره دارد. هیچ چیز، تأثیر قوی‌تر در ایجاد جریان مداوم سرنخ‌های فروش با کیفیت، نسبت به این تاکتیک ندارد.به همین راحتی، نه؟ از بزرگی لیست نترسید. بسته به اینکه شرکت شما در کدام مرحله قرار دارد، بعضی از این تاکتیک ها می‌توانند منطقی بوده و بعضی منطقی به نظر نرسند. این در واقع تمام روش‌های مورد نیاز شماست، چیزی که می‌توانید از آن ایده گرفته و تاکتیک‌های آن را در موقعیت متفاوت به کار گیرید. این تنها یک چک لیست است.
با این لیست تطابق پیدا کرده، به آن افزوده و آن را شخصی‌سازی کنید. یا حتی بهتر، اگر چیزی برای اضافه کردن به لیست دارید، در بخش نظرات اعلام کنید.
در پایین منحنی رشد، منتظر شما هستم.

دیدگاه شما چیست؟