social commerce and ecommerce

ترکیب فروشگاه در شبکه اجتماعی با فروشگاه اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
ترکیب فروشگاه در شبکه اجتماعی با فروشگاه اینترنتی

در ساختار سنتی فروش استفاده از سیستم فروش با استفاده از شبکه‌های اجتماعی شاید کمی غیر معمول و نامناسب باشد اما زمانی که سیستم فروش سنتی با امکانات سیستم فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی ترکیب میشود بازدهی بسیار عالی را برای برند فروشگاهی شما به دنبال خواهد داشت.

خرید از چه راهی انجام میشود ؟

بر خلاف فروشگاه‌های اینترنتی که محیط مورد استفاده برای خرید توسط مدیران فروشگاه اداره می شود و میزان آزادی افراد در چهارچوب اختیارات شما است، در بخش شبکه اجتماعی سایت فروشگاهی شما که در چهارچوب یک سایت و یا مجموعه از شبکه‌های اجتماعی قرار دارد کاربر از آزادی عمل بیشتری برخوردار است و در مورد محصول مورد نظرشان می توانند به راحتی با دیگر کاربران و دوستان خود صحبت کنند و این آزادی عمل باعث افزایش احتمال خرید می شود و فراموش نکنید که امروزه افراد زمان زیادی را در این شبکه‌ها می گذرانند.

کاربر یا مشتری ، همیشه تاج سر است

به یاد داشته باشید که فروشگاه اینترنتی شما باید تا حد امکان قابلیت هماهنگ شدن با انواع نیازها  را داشته باشد. قابلیت ارتباط و اتصال راحت با حساب کاربری مخاطبین در شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش بازدهی بازدید مخاطب می شود و این ساختار به خاطر افزایش راحتی استفاده آن‌ها باعث افزایش تمایل آن‌ها برای قرار دادن نظراتشان و امتیازدهی به محصولات می باشد.

باز هم شبکه اجتماعی

به مشتری خود اجازه دهید تا حد امکان تجارب خود را از راه حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی با دوستانشان به اشتراک بگذارند و همچنین از این راه بتوانند پیشنهادات متناسب با خودشان را قبل ، بعد و حتی در طول خرید خود از سوی شما دریافت کنند. به یاد داشته باشید پیشنهاد خرید محصولات از این راه بسیار کار آمد و پر بازده میباشد.

بهبود روابط دو جانبه

در ساختار سنتی فروشگاه‌های اینترنتی ارتباط بین مشتری و فروشگاه یک طرفه است ، به این معنا که مشتری وارد فروشگاه میشود ، خرید میکند و میرود. اما زمانی که شما فروشگاه‌ اینترنتی خود را در مقابل استفاده از شبکه‌های اجتماعی باز میگذارید این امکان را برای خود و مشتریان خود ایجاد میکنید تا ارتباطی دو جانبه و حتی دوستانه داشته باشید. در این حالت مشتری وارد فروشگاه میشود ، محصولات را بررسی و مقایسه میکند و در نهایت میتواند  با ما صحبت کند و با حسی بهتر خرید خود را انجام دهد.

برند خود را ارائه دهید

در بسیاری از موارد اطلاعات برخی از مشتریان در مورد مخاطبین شما بیشتر از خود شما است و این موضوع خیلی هم خوشایند نیست و میتواند نقطه ضعفی برای برند شما باشد. در سایت فروشگاهی آنلاینی که نسبت به هماهنگی با شبکه‌های اجتماعی ضعیف است ، شناسائی این افراد کار آسانی نیست اما در قالب شبکه‌های اجتماعی شما به راحتی میتوانید این افراد را شناسائی کنید و با استفاده از آن‌ها و یا اطلاعاتی که در شبکه‌های گوناگون پخش میکنند اطلاعات جدیدی را از انتظارات و نیازهای مخاطبین خود بدست آورید.

افزایش بازدهی فروش

در ساختار سایت‌های فروشگاهی ، اطلاعات قابل دریافت از میزان بازدید یک محصول تنها تعداد دفعات باز شدن این صفحه و اطلاعاتی در همین سطح میباشد ، اما چزی که شما از این راه به سادگی و یا به کلی بدست نمی‌آورید نظر مشتریان و مخاطبین در مورد محصول مورد نظر است. زمانی که سایت شما با شبکه‌های اجتماعی هماهنگ باشد این امکان برای مشتریان شما ایجاد میشود تا نظر خود را به سادگی در مورد محصولات بدهند و شما نیز به سادگی میتوانید به این نظرات دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن‌ها بازدهی فروش خود را افزایش دهید.

دیدگاه شما چیست؟