Simple strategies to increase sales or leads

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی و افزایش سرنخ (۲۹ روش)

زمان مطالعه 7 دقیقه
۲۴ روش افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی و وبلاگ ها

افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی و نرخ سرنخ ها همیشه باعث نگرانی صاحبان فروشگاه های اینترنتی است، برای رفع این نگرانی به طرح روش هایی برای افزایش سرنخ در سایت های فروشگاهی و وبلاگ ها پرداختیم.

روش های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی همیشه بروز می شوند، هر ساله بر اساس فاکتورهای گوناگونی مانند بازخورد و علایق کاربران و تغییرات اجتماعی این روش‌ها دچار تغییرات بزرگ و کوچکی می‌شدند. اما در این مقاله ما روش‌های نوین افزایش ترافیک سایت را آموزش خواهیم داد و به روش‌هایی که با انجام آنها می‌توانید 10 الی 20 درصد افزایش ترافیک فروشگاه داشته باشید البته روش‌های ارائه‌شده نیاز به بررسی و صبر زیاد دارند و زمان مشاهده تغییرات بین یک هفته تا یک ماه می‌باشند اما با انجام این کارها فروشگاه اینترنتی خود را به خوبی بهینه‌سازی کرده‌اید و بازدیدکننده خود را می توانید راضی نگه می‌دارید.

فهرست مطالب نمایش

این مقاله شامل سه بخش به شرح زیر است:

 1. روش های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی: ارائه راه‌کارهایی برای افزایش بازدید از طریق فروشگاه اینترنتی خودتان. این روش‌ها معمولاً بسیار ساده هستند به‌راحتی می‌توان آنها را انجام داد.
 2. روش های افزایش فروش از طریق فروشگاه‌های اینترنتی دیگر : راه‌کارهایی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق فروشگاه‌های اینترنتی دیگر. این روش‌ها سخت بوده و پیش‌نیاز آنها رعایت تمامی موارد مقاله اول می‌باشند.
 3. راه های افزایش فروش و لید سایت فروشگاهی از شبکه‌های اجتماعی : اهمیت شبکه‌های اجتماعی بحث همیشگی بوده است در این سری مقالات به ارائه راه‌کارهایی برای افزایش بازدید از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

۱. روش های افزایش فروش فروشگاه‌ اینترنتی یا وبلاگ ( از طریق خود سایت )

۱. تولید محتوای با کیفیت، مفید و خلاقانه

از ابتدای شروع آپدیت جدید گوگل به نام گوگل پاندا ( Google Panda) یک موضوع میان تمامی افراد صاحب‌ نظر مشترک بوده است و آن‌ هم محتوای فروشگاه اینترنتی و وبلاگ می‌باشد. سعی کنید همیشه خالق محتوا باشید دوران شیرین کپی پیست فراموش‌ شده است در حال حاضر برنده کسی است که همیشه در فکر تولید محتوا با کیفیت است. زمانی که کاربر وارد فروشگاه اینترنتی شما می‌ شود خیلی سریع به آخرین پست‌ های شما نگاه می‌کند. ۳ خط اول تمامی نوشته‌ های شما مهم‌ترین نقش را در جذب بازدیدکننده به عهده‌ دارند. ۳ خط اول به‌عنوان معرف مطلب شما هستند این خطوط می‌توانند به همان اندازه که برای شما مفید هستند مضر نیز باشند. سعی کنید مطلب خود را توضیحاتی کوتاه اما جالب شروع کنید از کنار این موضوع سرسری نگذرید و فراموش نکنید که افزایش بازدید بدون نگه داشتند بازدیدکننده قدیمی امکان‌پذیر نیست.

مدیریت HubSpot با بررسی بیش از ۲۰ هزار وبلاگ و فروشگاه اینترنتی که در سیستم آنها ثبت‌نام کرده‌اند اعلام کرده که بهترین زمان ارسال مطالب صبح بین ساعت ۹ تا ۱۱می‌باشد در این بازه‌ی زمانی شما می‌توانید بیشترین آمار بازدیدکننده را به فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید.

مدیریت HubSpot
 • محتوای پست‌های شما باید بدون غلط املایی باشد.
 • محتوای پست‌ها باید رسا و کامل باشد و هر موضوعی که آغاز می‌شود تا جایی پیش برود که پاسخ‌های احتمالی کاربران را در بربگیرد.
 • زمان ارسال مطالب خیلی مهم است.

۲. طراحی حرفه ای و اصولی وب سایت

طراحی حرفه‌ای و اصولی وب سایت یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب ترافیک است.کاملاً واضح است که ورود کاربر به فروشگاه اینترنتی کافی نیست و ما باید محیطی را ایجاد کنیم که کاربر در فروشگاه اینترنتی ما بماند و بعداً دوباره به فروشگاه اینترنتی ما سر بزنید. حالت ایده آل برای هر مدیر فروشگاه اینترنتی آن است که بازدیدکننده فروشگاه اینترنتی را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کند. یکی از روش‌های رسیدن هدف افزایش فروش فروشگاه اینترنتی، رعایت اصول حرفه ای در طراحی سایت فروشگاهی است.

وقتی کاربری وارد فروشگاه اینترنتی می‌شود اولین نکته‌ای که نظر او را جلب می‌کند سمت راست صفحه است (البته این موضوع در فروشگاه‌های اینترنتی انگلیسی زبان و یا فروشگاه‌های اینترنتی که از چپ به راست می‌نویسند متفاوت است) سپس آنها به Mouse خود نگاه می‌کنند که به چه سرعتی در فروشگاه اینترنتی شما می‌تواند حرکت کند و آیا افکت‌های زیاد در فروشگاه اینترنتی شما باعث کندی در حرکت می‌شود یا نه؟ برای ثابت این موضوع وارد حساب کاربری خود در گوگل انالیتیکز بشوید و در بخش On Page Optimization چک کنید که کدام بخش‌ها بیشترین کلیک را داشته‌اند.

کاربران CSS3 را بسیار دوست دارند زیرا با رفرش کردن صفحه لازم نیست مقدار زیادی حجم صرف بارگذاری شدن تصاویر اضافی بکنند اما کاربران به‌هیچ‌وجه فروشگاه‌های اینترنتی که کاملاً از CSS 3 ساخته‌شده‌اند را دوست ندارند زیرا بسیاری از افکت‌ها باعث اذیت شدن چشم کاربر می‌شوند.

۳. مردمی بودن

یکی اصول روانشناسی می‌گوید که اگر می‌خواهید موردقبول جامعه واقع شوید باید سعی کنید از مردم باشید و طبق علایق آنها رفتار کنید این اصل در دنیای مجازی هم کاملاً رعایت می‌شود اگر می‌خواهید فروشگاه اینترنتی شما افزایش بازدید پیدا کند سعی کنید ازآنچه که مردم‌دوست دارند سخن بگویید. همیشه به یاد داشته باشید که از میان مردم باشید و برای مردم باشید.

۴.عدم نگرانی از زمان ماندن کاربر در فروشگاه اینترنتی

نگران این نباشید که بازدیدکننده چقدر دارید نگران این باشید که بازدیدکننده شما به چه میزان در فروشگاه اینترنتی شما می‌ماند: تعداد بازدیدکننده شما در یک روز نشان‌دهنده‌ی این نیست که شما موفق بوده‌اید یا خیر بلکه میزان کاربرانی که به فروشگاه اینترنتی شما برمی‌گردند نشان موفق بودن یا نبودن شما هستند.مهم‌تر از تعداد کاربرانی که به فروشگاه اینترنتی شما بازمی‌گردند زیرا برای هر فروشگاه اینترنتی آن گروه از بازدیدکننده‌ها که به Returning Visitors شناخته می‌شوند حائز اهمیت هستند.

۵. خبرنامه

یکی از اصول جذب بازدیدکننده خبرنامه می‌باشد. شما با ایجاد خبرنامه و دریافت اطلاعات افراد و ارسال آخرین خبرها به ایمیل افراد آنها را به بازدیدکننده‌ی ثابت خود تبدیل می‌کنید. در صورتی که شما اصول ایمیل مارکتینگ را رعایت کنید نرخ تبدیل شما بالا رفته و در جذب بازدید کننده موفق خواهید بود.

۶. وبلاگ نویسی

 کاربران بلاگ را دوست دارند همیشه اسم بلاگ حس متفاوتی در کاربران ایجاد می‌کند زیرا تعریف بلاگ با فروشگاه اینترنتی متفاوت می‌باشد و همه‌چیز در بلاگ کوتاه اما کامل است. اسلاگ وبلاگ هم ازنظر موتورهای جستجو و هم کاربران متفاوت است و مطالب این بخش را بیشتر موردمطالعه و بررسی قرار می‌دهند.

۷. هدفگذاری در فروشگاه اینترنتی

بسیار دیده می‌شود فروشگاه‌های اینترنتی بدون هدف آغاز به‌کار می‌کنند، اگر شما جز این گروه از فروشگاه‌های اینترنتی هستید، هیچ‌وقت دیر نیست، سعی کنید هر چه زودتر هدف فروشگاه خود را مشخص کنید. پس از انتخاب هدف، نیاز به آنالیز کلمات کلیدی مشهود است و بر اساس همین کلمات هدف شروع به نوشتن مقالات کنید و همیشه به یاد داشته باشید که کاربران بر اساس کلمات مهم شما فروشگاه اینترنتی شمارا می‌شناسند. هر فروشگاه اینترنتی در ذهن هر کاربر به چند کلمه کوتاه خلاصه می‌شود. اگر شما بتوانید این کلمات را خودتان در ذهن کاربر جا بیندازید به یک هدف بزرگ رسیده‌اید.

خیلی سخت هست که شما بتوانید ذهن و نوع تفکر یک انسان را تغییر بدهید، اما اگر شما بتوانید در برخوردهای اول یک تصور خاص و متفاوت در ذهن کاربر ایجاد کنید بازدیدکننده ثابت خود را ایجاد کرده‌اید.

تحریریه آوادیس

۸. غنای محتوا با تصاویر و جداول

استفاده از تصاویر و آمار بسیار مفید است. اولین و مهم‌ترین فایده آن اعتبار‌بخشی به مطالب شما است. شاید مطلب شما در سراسر نت، تعداد زیادی همانند داشته باشد، اما اگر از تصاویر مناسب و یونیک استفاده کنید به بازدیدکننده‌ نشان می‌دهید که متفاوت هستید. با استفاده از تصاویر شما می‌توانید از آنها نیز ورودی به‌دست بیاورید. Bing Images و Google Images مهم‌ترین منابع جستجوی رایج در میان کاربران اینترنتی هستند. به‌دست آوردن بازدید از این دو منبع بسیار مهم است، زیرا تنها فروشگاه‌های اینترنتی بازدیدکننده خواهند گرفت که به اصل سئو و بهینه سازی تصاویر دقت کنند. از دیدگاهی دیگر، بازدید کننده ها زیاد علاقه ندارند که مطالب طولانی و بدون تصویر را بخوانند و دوست دارند کل مطلب را به صورت تصویر ببینند تا بهتر متوجه شوند.

۹. اهمیت توجه و تحلیل آمار

آنالیز و تحلیل آمار در سئو سایت فروشگاهی بسیار مهم است. درک صحیح از آمار می‌تواندبسیار مفید باشد زیرا هر بخش مثبتی در آمار و نتایج به یک دلیل منطقی ارجاع دارد و می‌توانید با بررسی و سعی در تقویت آن بخش مثبت ، دلیل پیشرفت فروشگاه اینترنتی خود باشید.

۱۰. لینک سازی داخلی و خارجی

وب فقط متن و تصویر نیست و نقش لینک بیلدینگ در آن بسیار مهم است. کاربران وقتی پست‌های شمارا می‌خوانند بیشتر از هر چیز منبع محتوای شما را می‌خواهند، آنها بیشتر مطالبی را موردقبول می‌دانند که به منابع معتبر ارجاع داده شوند. مهم نیست که ارجاع شما به یک پست داخلی باشد و یا خارجی مهم این است که بازدیدکننده توسط شما به بخش‌های دیگر منتقل شود. شما باید سعی کنید بازدیدکننده را به دنبال موضوع خود بکشانید، بهترین کار هم لینک سازی داخلی و خارجی است که بازدیدکننده بیشتر بخواهد، بیشتر خواستن بازدیدکننده باعث می‌شود به فروشگاه اینترنتی شما دوباره سر بزند.

۲. روش های افزایش فروش از طریق فروشگاه‌های اینترنتی یا وبلاگ های دیگر

۱. نویسندگی مهمان

شاید آسان‌ترین و بهترین راه مطرح‌شدن در اینترنت همکاری با دیگر سایت ها و فروشگاه‌های اینترنتی است . نویسنده مهمان بودن از ۳ نظر مهم می‌باشد:

 1. با نوشتن پست در سایت های دیگر علاوه بر اینکه به آگاهی رسانی در مورد برند کمک می کند، می تواند تعداد زیادی کاربر را به سمت فروشگاه اینترنتی شما روانه کند.
 2. با ارسال پست خود در سایت های دیگر، در عمل بکلینک هم از آن وب سایت یا فروشگاه اینترنتی‌ دریافت می‌کنید. تبادل عادلانه‌ای است(در قبال نوشتن پست خوب شما لینک خوب دریافت می‌کنید که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد).
 3. آخرین و مهم‌ترین دلیل مهم بودن نویسنده مهمان بودن این است که شما نشان می‌دهید حرفه‌ای هستید. کاربران وب علاقه‌ی خاصی به مدیران حرفه‌ای دارند. مدیران حرفه‌ای همه‌چیز را برای خود نمی‌خواهد بلکه آنها بر این باور هستند که هر چه در دنیای مجازی موجود هست باید بین همه تقسیم شود و رقابت سالم سرلوحه‌ی کار آنها می‌باشد. انها می‌خواهند در کنار رقابتی که دارند با دیگران همکاری نیز داشته باشند برای هدفی بزرگ‌تر از معروف شدن خود و فروشگاه اینترنتی‌شان.

۲. ثبت نظر بصورت متقابل در سایت های دیگر

قدیمی‌ترین روش جذب بازدیدکننده از دیگر فروشگاه‌های اینترنتی ثبت نظر است. سعی کنید از طریق ابزارهایی مانند FollowerWonk و یا  Google Reader/Blog Search در مورد خواننده‌های فید دیگر فروشگاه‌های اینترنتی اطلاعاتی به‌دست آورید. سپس با بدست آوردن این آمار در فروشگاه‌های اینترنتی مفید و دارای تعداد عضو بالا نظر خود را به صورت صادقانه ثبت کنید. نظر دادن در دیگر فروشگاه‌های اینترنتی دارای اصولی می‌باشد که به آن اصول Comment Marketing می گویند. شاید جالب باشد بدانید که نیمی از کامنت هایی که در وبلاگ‌ها ثبت می‌شوند اسپم هستند و دارای هیچ ارزشی نیستند.

۳. عضویت در وب سایت های پرسش و پاسخ (Q&A Websites )

با عضویت در این وب سایت ها می‌توانید دانش خود را با کاربران به اشتراک بگذارید و توسط کاربران شناخته خواهید شد. اگر پاسخ‌های شما قانع‌کننده باشد، به عنوان یک فرد آگاه شناخته می شوید و سایت فروشگاهی شما به عنوان مکانی که کاربران می‌توانند مشکلات خود را بیان کنند و یا به مطالبی بربخورند که منشأ آنها دانش شما است.
 

۴. عضویت در انجمنهای گفتگو

زمانی انجمنهای گفتگو پرچم‌دار وب سایت های WEB2 بودند. نمونه دقیقی از وب سایت‌هایی که کاربر-محور هستند. انجمن‌ها امکان پرسش و پاسخ، همرسانی اطلاعات و معرفی را به کاربران خود می‌دهند. تمامی این امکانات در تالارها، می‌توانند برای شما فرصتی فراهم آورند که برند فروشگاه اینترنتی‌تان را در دنیای وب معرفی کنید. این هم یکی از روش های افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی است.
 

۵. ثبت فروشگاه اینترنتی در دایرکتوری‌ها

ثبت فروشگاه اینترنتی‌ در دایرکتوری‌ها برای شما بازدید بسیاری نخواهند آورد. اما دایرکتوری‌ها محل مناسبی هستند برای به دست آوردن لینک مناسب از ثبت آدرس فروشگاه اینترنتی خود در دایرکتوری ها غافل نباشید.

امیرحسین ستاری از شرکت آوادیس
24 ساعته آنلاین هستیم

تماس آنی کارشناسان با شما

  ۶. تبلیغات

  تبلیغات با هزینه و بدون هزینه وجود دارد. شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید تنها کاری که باید انجام دهید طراحی بنر است و واریز هزینه به حساب فروشگاه‌های اینترنتی در قبال قرار دادن بنر شما. انواع دیگری از تبلیغات هم وجود دارد به‌صورت تبلیغات متنی که بیشتر برای به‌دست آوردن بک لینک قرار داده می‌شود. تبلیغات کلیکی که معروف‌ترین انها Google Adwords است نیز یک راه تبلیغات مناسب برای کسب و کارهای فروشگاهی است. البته برای انجام تبلیغات با بازدهی بالا در سایت های ایرانی در اینجا به معرفی بهترین سایت های تبلیغات پر بازده ایرانی پرداختیم.

  ۷.رپورتاژ خبری

  روش‌هایی را پیدا کنید که وب سایت های خبری معتبر، برای شما خبر درج کنند. شما با ارسال خبر خود می‌توانید اعتبار بسیار خوبی برای فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید.

  ۸. تبادل لینک و لوگو با دیگر وب سایت ها

  تبادل لینک هیچ‌وقت مورد توجه و علاقه مدیران فروشگاه اینترنتی‌ها نبوده است، زیرا این کار فقط در ظاهر نتایج مثبت دارد و در عمل تنها نتایج منفی برای شما خواهد داشت. اما هنوز هم تبادل لینک یک‌راه برای معروف شدن و به‌دست آوردن بازدید از فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد. تبادل لوگو کاری که به‌تازگی در میان فروشگاه‌های اینترنتی فارسی بسیار رواج پیداکرده بسیار مفید است.

  ۳. افزایش فروش سایت فروشگاهی از طریق شبکه‌های اجتماعی

  قبل از هرگونه توضیحی لازم است اولین و مهم‌ترین قانون فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را بدانید.
  قانونی نانوشته وجود داره که اگر می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی موفق باشید باید خودتان و وب‌سایتتان را فراموش کنید، اگر شما فرد مشهوری هستید اگر بهترین وب‌سایت جهان را دارید، اگر ایده‌ای دارید که در هیچ وب‌سایت دیگری پیدا نمی‌شود، این ها هیچ‌کدام ملاک‌های اولیه نیستند!

  مردمی بودن و برای آنها فعالیت کردن از فاکتورهای اصلی فعالیت در شبکه های اجتماعی است. آن چیزی که مهم است نحوه‌ فعالیت شما است. بسته به نوع فعالیت می‌توانید وب‌سایت کوچک خود را به یک وب‌سایت بزرگ در شبکه‌های اجتماعی تبدیل کنید و بالعکس.


  ۱. توییتر

  یکی از بهترین نکات توییتر این است که براحتی می‌توانید مخاطب خود را انتخاب کنید، یعنی شما اگر فرد خاصی را مدنظر دارید می‌توانید او را فالو کنید و همچنین اگر فرد خاصی هم به موضوع فعالیت شما علاقه‌مند باشد شما را فالو خواهد کرد. همچنین افرادی که در توییتر حاضر هستند در میان فارسی‌زبانان به یک گروه خاص خلاصه می‌شوند. یعنی گروه خاصی از افراد که اکثر آنها و فعالان وب هستند در توییتر فعالیت متمرکز دارند این خود نشان می‌دهد که هر کلیک بر روی یک لینک شما در توییتر ارزشی بالا دارد.

  ۲. لیندکین

  این شبکه اجتماعی زیاد میان کاربران فارسی شناخته‌شده نیست. اما هر وقت اسمی از Social Marketing آورده می‌شود این وب‌سایت جزو اولین وب‌سایت‌هایی می‌باشد که باید در آن فعالیت کرد. این وب‌سایت در سال های شروع کار خود یعنی سال 2011 نزدیک به ۴۰۰ درصد افزایش بازدید از طریق موبایل داشته است.


  ۳. پینترست – Pinterest

  رند فیشکین مدیر SeoMoz پیش‌بینی کرده بود که این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۲ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی برای اشتراک گذارده‌های تصویر خواهد شد به وب‌سایتی تبدیل خواهد شد به عظمت فیس‌بوک. در این وب‌سایت هم مانند توییتر شما می‌توانید به‌راحتی مخاطب خود را مورد هدف قرار دهید و با مرتب کردن تصاویر در بخش‌های مختلف به بازدیدکننده‌ها نشان دهید که حوزه ی فعالیت شما در چه محدوده‌ای می‌باشد.


  ۴. اشتراک‌گذاری پیاپی

  اگر شما در توییتر فعالیت می‌کنید در بازه‌های زمانی مختلف به‌عناوین‌مختلف پست‌های قبلی خود را دوباره توییت کنید. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما کاملاً واضح هست که ما همیشه نمی‌توانیم تمام توییت‌ها را ببینیم شما با تکرار کردن پست‌های خود درواقع به خود این امکان را می‌دهید آن گروه که ممکن است توییت شمارا ندیده باشند آنها هم ببینند.


  ۵. سوشال بوک مارکینگها

  وب‌سایت‌های Social Bookmarking به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شوند که مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند اما این تفاوت که کاربران می‌توانند پست‌ها و لینک‌های موردعلاقه خود را در اختیار دیگران نیز قرار بدهند. این وب‌سایت‌ها می‌توانند مقدار بسیار زیادی از بازدید را برای شما فراهم کنند. معروف وب‌سایت‌های انگلیسی‌زبان در این مورد Reddit و Digg است.

  ۶. شبکه سازی در شبکه های اجتماعی

  فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن لینک‌ها کافی نیست شما باید یاد بگیرید که با بقیه ارتباط برقرار کنید. شبکه اجتماعی بزرگ مانند اینستاگرام و توییتر بر اساس برقراری ارتباط میان کاربرها بنا شده‌اند. اگر شما در فعالیت خود سعی کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید باعث می‌شود نه تنها به خودان فرد بلکه به دوستان او هم وب‌سایت و خود را معرفی کنید.