Strategies to increase sales on online stores

افزایش فروش و بازدهی فروشگاه اینترنتی – قسمت دوم

زمان مطالعه 4 دقیقه
افزایش فروش و بازدهی فروشگاه اینترنتی

در بسیاری از موارد مدیران کسب و کارهای اینترنتی پس از گذشت مدتی متوجه کم بودن نرخ تبادل وب‌سایت خود میشوند. حل این موضوع علاوه بر افزایش میزان ترافیک وب‌سایت باعث افزایش میزان فروش نیز می‌شود. برای افزایش نرخ تبادل، ابتدا باید آنچه از این امر جلوگیری می‌شود را شناسائی کرد و یکی از بهترین روش‌های انجام این کار استفاده از آزمون A/B است.

بخوانید : افزایش فروش و بازدهی در فروشگاه اینترنتی – قسمت اول

آزمون پنجم:

طرح مسئله کنید و آن مسئله را در مقالات خود حل کنید

در چندین پاراگراف اول که در صفحه اصلی شما ظاهر می‌گردد باید به جزئیات بیشتری از مسئله ای که در سرخط خود مطرح نموده بودید بپردازید. تنها زمانی بازدیدکنندگان شما احساس می‌کنند که آنها را درک نموده‌اید که مطمئن شوند که شما می‌توانید مشکل آنها را حل نمایید.
وقتی مشکل مطرح شد سپس می  توانید محصول یا خدمات خود را به‌عنوان راه‌حل مشکل معرفی نمایید. با تأکید بر اینکه واقعاً چگونه محصول یا خدمات شما مشکل خواننده را برطرف می‌کند این تضمین را خواهید یافت که افزایش فروش خود را شاهد باشید.


آزمون ششم:

متون خود را بهینه سازی کنید تا مخاطبین به شما بیشتر اعتماد کنند

نکته مهم این است که متن فروش شما مایه اعتبار شما باشد. از طریق این فرآیند است که بازدیدکنندگان شما اعتماد می‌کنند و از خرید از شما احساس آسودگی می‌کنند. چندین راه وجود این کار را به‌صورت مؤثر انجام دهید که ما درباره دو عدد از سریع‌ترین و راه‌ترین آنها صحبت می‌کنیم. اگر قبلاً از این تکنیک‌ها استفاده نکرده‌اید متن خود را ویرایش نمایید و با روشی که اکنون استفاده می‌کنید آن را آزمون نمایید وقتی تفاوت را ببینید متعجب خواهید شد.
یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید اعتبار خود را نشان دهید درج نظرات مشتریان خود در متن پیام فروش می‌باشد. اینها متونی برگزیده از ایمیل‌های موثق یا نامه‌هایی از مشتریان است که بیان می‌کند چگونه محصول یا سرویس شما کمک نموده تا مشکلی که با آن مواجه بودند حل گردد. شما با افزودن یک بخش به متن خود که اعتبارنامه‌ها، تجربه و هر اطلاعاتی از عملکرد گذشته‌تان را مختصراً توضیح می‌دهد که شما چگونه واجد شرایط برای حل مشکل بازدیدکنندگان شده‌اید و به این روش می‌توانید بر اعتبار خود بیفزایید.
 
آزمون هفتم:

بر بازدیدکنندگان وب‌سایت خود متمرکز شوید نه بر خودتان

موفق‌ترین متون فروش آنهایی هستند که بر خواننده تمرکز می‌کنند. در اغلب موارد صاحبان مشاغل این قانون ساده طلایی را نادیده می‌گیرند. به‌دقت در متون فروش خود بنگرید آیا مملو از کلماتی چون “من” و “ما” نیست؟ به‌جای کاربرد جملاتی چون “من نرم‌افزار مدیریت زمانم را با توجه به تکالیف خانه‌داری طراحی نموده‌ام” این جمله را بکار ببرید “نرم‌افزار مدیریت زمان جدید شما، ساعاتی را برای شما خالی گذاشته تا در آن مدت در کنار خانواده خود باشید”.
لذا تلاش کنید به‌جای کلمات “من”، “مرا” و “ما” را در متن فروش خود بیابید و آنها را با “شما” و  “شمارا” جایگزین نمایید.


آزمون هشتم:

سرعت را چاشنی کار خود کنید

فوری بودن و ضرورت را در نسخه خودالقا نمایید و خوانندگان را متقاعد نمایید که اکنون از شما خریداری کنند. بسیار مهم است که متون فروشتان حس ضرورت و فوریت را در بازدیدکنندگان القا نماید تا آنها مجبور شوند اکنون خرید نمایند. در اینجا چند روش مؤثر جهت ایجاد حس فوریت وجود دارد. سعی کنید هر یک را در مورد نسخه فعلی خود آزمون و مقایسه کنید:
– ارائه تخفیف کوتاه‌مدت مبنی بااینکه بازدیدکنندگان باید قبل از تاریخ مشخصی خرید نمایند تا واجد تخفیف گردند.
– ارائه مزایای رایگان اضافه در صورتی که بازدیدکنندگان در یک بازه زمانی مشخص خرید نمایند.
– ارائه تنها میزان محدودی از محصولات یا خدمات.
– ارائه تعداد محدودی از مزایا.
 
آزمون نهم:

هرگونه اشاره به خرید را از بالای صفحه حذف نمایید

مردم به‌طور معمول وقتی آنلاین هستند در جستجوی اطلاعات رایگان هستند. اگر نقشه فروش خود را خیلی زود در متن شروع کنید احتمال دارد قبل از اینکه شانسی داشته باشید که دل آنها را بربایید آنها را از ادامه منصرف می‌کنید. شما بایستی آنها را به آنچه می‌گویید و ارتباط آن به مشکلی با آن مواجه هستند علاقه‌مند سازید (همان‌گونه که به آن در آزمون پنجم اشاره کردیم).
در اینجا روش ساده‌ای را برای اصلاح لحن متن فروش بیان می‌کنیم. تلاش کنید اشاره به “خرید” و “مبلغ” و ” فروش” را از بالای صفحه خود حذف نمایید و نتایج حاصله را با نتایجی که اکنون از آن استفاده می‌کنید مقایسه نمایید. به خاطر داشته باشید که چیزی را ذکر ننمایید که ارتباطی با خرید یا هزینه کردن داشته باشد قبل از اینکه خواننده شما به محصول علاقه‌مند گردد. 


آزمون دهم:

از محتوای بصری بیشتر استفاده کنید

تصاویر محصولات شما باعث می‌شود آنها را ملموس‌تر و واقعی‌تر نماید. اما گاهی نمایش بسیار زود محصول در فرآیند فروش می‌تواند به شکست بینجامد. شاید احتیاج باشد فواید و ارزش‌های محصول را قبل از اینکه نشان دهید آن محصول چیست مطرح نمایید.
قرار دادن تصویر در نزدیک بالای صفحه را با قرار دادن آنها درجایی نزدیک به محل “درخواست برای اقدام” (جایی که اعلام فروش می‌کنید) در انتهای متن آزمون کنید. همچنین درج تصویر در صفحه سفارش محصول را آزمون نموده و پاسخ را در مقابل درج هیچ‌گونه تصویری در آن مقایسه نمایید. با  تحلیل دقیق و کامل در طول هر آزمونی خواهید آموخت که در جهت بیشترین تأثیر، تصاویر محصولات را دقیقاً کجا قرار دهید.
 
آزمون یازدهم:

محیط کاربران را بروز و بهینه کنید

تعداد بسیارکمی از بازدیدکنندگان از وب‌سایت شما، همه کلمات متن فروش را از آغاز تا پایان می‌خوانند. اغلب با نگاهی گذرا از متن تنها لغات و عبارات خاصی را می‌خوانند. این به این خاطر است که اگر شما نیاز دارید مزایای اصلی خود را برجسته‌نمایید، آزمون کنید و به ترکیب درستی دست پیدا کنید که نظر مردم را با نگاهی که به آن می‌اندازند جلب کند. این موارد عبارت‌اند از:
– کاربرد خطوط به ولد، ایتالیک و برجسته بر کلیدی‌ترین مزایای پیشنهاد شما تأکید نماید.
– تنوع در پاراگراف‌ها، بدین منظور که صفحه شبیه ستونی از متون با قالب منسجم نباشد.
– افزودن سرخط‌های فرعی که بر پیام‌های اصلی شما تأکید نماید و بازدیدکنندگان شمارا مجبور نماید پاراگراف‌هایی که به دنبال می‌آیند را بخوانند.
– قسمت چپ صفحه را خالی بگذارید (زیرا این حالت خواندن متن راحت‌تر است از متن justify شده).
– قرار دادن تکه‌های مهم ولی کوتاه متن یا سرخط‌های فرعی در وسط به‌طوری که آنها از بدنه اصلی متن بیشتر نمایان کند.
– قرار دادن لیست‌هایی که با  بالت ها شروع می‌شوند تا بر نکات اصلی تأکید نمایند.
 
آزمون دوازدهم:

مشتریان جدید خود را در الویت قرار دهید

در ایمیل‌های پیگیری برای مشترکان جدید که هنوز از شما خرید ننموده‌اند می‌توانید پیشنهاد خود را مجدداً تکرار نمایید و دوباره اقدام به فروش را مطرح کنید. سعی کنید بلافاصله پس‌ازاینکه مشترکان ثبت‌نام کردند ایمیل پیگیری را ارسال نمایید و برای آنها دلیلی را مطرح کنید که همان روزی که ثبت‌نام نموده‌اند به وب‌سایت شما بازگردند. می‌توانید این روش را با ارسال پیگیری‌ها ۳ روز پس‌ازاینکه مشترکان برای اولین بار از وب‌سایت شما بازدید کردند مقایسه نمایید تا متوجه شوید کدام روش به بهترین نحو عمل می‌کند.
پیگیری مشتریان فعلی هم حائز اهمیت است. در حقیقت آزمون‌ها نشان می‌دهد که ۳۰ درصد مشتریان اگر به آن‌ها شانسی داده شود دوباره خرید می‌کنند. این امر به شما کمک می‌کند روابط سودآور و بلندمدت خود را با آن‌ها گسترش دهید و به شما اجازه می‌دهد محصولات را به‌طور خودکار مطابق با خرید اولیه آنها پیشنهاد دهید.می‌توانید ارسال یک پیشنهاد متناوب را با پیشنهاد سه روز پس از خرید آزمون نمایید تا متوجه شوید کدام روش موجب فروش متناوب بیشتری می‌گردد.

دیدگاه شما چیست؟