Simple strategies to increase sales or leads

استراتژی‌های افزایش ترافیک فروشگاه‌های اینترنتی – قسمت دوم

زمان مطالعه 2 دقیقه
استراتژی افزایش ترافیک فروشگاه اینترنتی

ترافیک بازدید کننده و ایجاد سرنخ فروش با رعایت استراتژی های مشخص در فروشگاه بدست می آید. طرح مشکل مشتریان فروشگاه، بهینه سازی متون و محتوا، تمرکز بر بازدیدکنندگان، افزایش سرعت در ارائه خدمات، محتوای بصری و گرافیکی مناسب …

بخش دوم: دیگر فروشگاه‌های اینترنتی

۱. نویسنده مهمان باشید

آسان‌ترین و بهترین راه مطرح‌شدن در دنیای نت همکاری با دیگر فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد. فروشگاه اینترنتی‌ای که به‌صورتی به موضوع شما نزدیک هستند. در ایران مسئله ی نویسنده‌ی مهمان بودن هنوز جا نیفتاده است. متاسفانه بسیاری از وبمسترها معتقدند که با نوشتن پست در وبلاگ‌ها دیگران به خود خیانت کرده‌اند.
نکته‌ی جالب اینجاست که اگر آنها شروع‌کننده به نوشتن یک پست برای فروشگاه اینترنتی‌ دیگر بیشتر اوقات به این نتیجه می‌رسند که این پست بسیار عالی است و در فروشگاه اینترنتی‌ خودشان بهتر نتیجه خواهد داد پس پست را در فروشگاه اینترنتی‌ خود منتشر می‌کنند و متأسفانه مشاهده می‌شود که پست‌ها اصلاً موردتوجه کاربران قرار نمی‌گیرید.
نویسنده مهمان بودن از ۳ نظر مهم می‌باشد:
شما با نوشتن پست در فروشگاه‌های اینترنتی دیگران خود را علاوه بر کاربران ثابت به دیگران نیز معرفی می‌کنید اگر فروشگاه اینترنتی‌ که شما دران پست می‌نویسید دارای شرایط خوبی باشد یک پست ساده از شما می‌تواند تعداد بسیار زیادی کاربر به‌سوی فروشگاه اینترنتی‌ شما روانه کند.
یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های لینک بیلدینگ نویسنده بودن در فروشگاه‌های اینترنتی دیگران می‌باشد. شما با ارسال پست خود به فروشگاه اینترنتی‌ دیگران در عمل یک لینک از فروشگاه اینترنتی‌ خود هم از آن فروشگاه اینترنتی‌ دریافت می‌کنید. فکر کنم تبادل عادلانه‌ای باشد در قبال نوشتن پست خوب شما لینک خوب دریافت می‌کنید که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.آخرین و مهم‌ترین دلیل مهم بودن نویسنده مهمان بودن این است که شما نشان می‌دهید حرفه‌ای هستید. کاربران وب علاقه‌ی خاصی به مدیران حرفه‌ای دارند. مدیران حرفه‌ای همه‌چیز را برای خود نمی‌خواهد بلکه آنها بر این باور هستند که هر چه در دنیای مجازی موجود هست باید بین همه تقسیم شود و رقابت سالم سرلوحه‌ی کار آنها می‌باشد. انها می‌خواهند در کنار رقابتی که دارند با دیگران همکاری نیز داشته باشند برای هدفی بزرگ‌تر از معروف شدن خود و فروشگاه اینترنتی‌شان.

۲. با نظر گذاشتن در دیگر فروشگاه‌های اینترنتی خود مشترک بحث‌ها کنید

قدیمی‌ترین روش جذب بازدیدکننده از دیگر فروشگاه‌های اینترنتی نوشتن نظر می‌باشد. سعی کنید از طریق ابزارهایی مانند FollowerWonk و یا  Google Reader/Blog Search در مورد خواننده‌های فید دیگر فروشگاه‌های اینترنتی اطلاعاتی به‌دست آورید. سپس با به‌دست آوردن این آمار در فروشگاه‌های اینترنتی مفید و دارای عضو فید بالا نظر بگذارید. نظر دادن در دیگر فروشگاه‌های اینترنتی دارای اصولی می‌باشد که به ان Comment Marketing میگویند. شاید جالب باشد بدانید که نیمی از کامنت هایی که در وبلاگ‌ها ثبت می‌شوند اسپم هستند و دارای هیچ ارزشی نمی‌باشند.

۳. عضویت در وب سایت های پرسش و پاسخ ( Q&A)

این وب سایت ها متأسفانه در ایران بسیارکم می‌باشند اما نایاب نیستند. شما با عضویت در این وب سایت ها می‌توانید دانش خود را با کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین توسط کاربران شناخته خواهید شد. اگر پاسخ‌های شما قانع‌کننده باشد شما به‌عنوان یک فرد آگاه شناخته خواهید شد و فروشگاه اینترنتی‌ شما به‌عنوان مکانی شناخته خواهد شد که کاربران می‌توانند مشکلات خود را بیان کنند و یا به مطالبی بربخورند که منشأ آنها دانش شما می‌باشد. یک نمونه‌ی خارجی خوب وب سایت ها، Yahoo! Answers می‌باشد.
 

۴. عضویت در تالارهای گفت‌وگو

تالارهای گفت‌وگو پرچم‌داران وب سایت های WEB2 می‌باشند. وب سایت هایی که کاربر محور هستند. این وب سایت ها امکان پرسش و پاسخ, به اشتراک گذاشتن اطلاعات و معرفی را به کاربران خود می‌دهند. تمامی امکانات نامبرده می‌توانند برای شما فرصتی فراهم آورند که خود و فروشگاه اینترنتی‌تان را به دنیای مجازی معرفی کنید.
در تمامی مواردی که تا اینجا ذکر کردیم به شما روش‌هایی را معرفی کردیم که خود را معرفی کنید قدم اول در به‌دست آوردن بازدید برند سازی هست شما باید انتخاب کنید که فروشگاه اینترنتی شما شناخته شود.
 

۵. ثبت فروشگاه اینترنتی در دایرکتوری‌ها

ثبت فروشگاه اینترنتی‌ در دایرکتوری‌ها برای شما بازدید بسیاری نخواهند آورد. اما دایرکتوری‌ها محل مناسبی هستند برای به دست آوردن لینک مناسب و یکی از اصول لینک بیلندیگ هم ثبت فروشگاه اینترنتی‌ در دایرکتوری ها می‌باشد.
 

۶. تبلیغات

این بخش دارای هزینه است. اما شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید تنها کاری که شما باید انجام دهید طراحی بنر می‌باشد و واریز هزینه به حساب فروشگاه‌های اینترنتی در قبال قرار دادن بنر شما.
انواع دیگری از تبلیغات هم وجود دارد به‌صورت تبلیغات متنی که بیشتر برای به‌دست آوردن بک لینک قرار داده می‌شود.
و نوع آخر تبلیغات هم تبلیغات کلیکی می‌باشد که معروف‌ترین انها Google Adwords هست که به دلایلی در حال حاضر دارای هزینه بسیار زیادی می‌باشد اما همچنان مورداستفاده است.
 

۷.رپورتاژ خبری

خیلی خلاصه بخواهیم توضیح بدهیم شما باید روش‌هایی را پیدا کنید که وب سایت های خبری متفاوت برای شما خبر درج کنند. شما با ارسال خبر خود می‌توانید Coverage برای فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید.
 

۸. درخواست بررسی بدهید

جدیداً فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ بخشی راه اندازه کرده‌اند به نام بررسی و یا معرفی فروشگاه اینترنتی. در این بخش شما با پرداخت هزینه‌ای می‌توانید از آنها بخواهید فروشگاه اینترنتی شمارا موردبررسی قرار دهند و آن را در اختیار کاربران خود قرار دهند.
 

۹. تبادل لینک و لوگو کنید

تبادل لینک هیچ‌وقت موردتوجه و علاقه مدیران فروشگاه اینترنتی‌ها نبوده زیرا این کار فقط در ظاهر نتایج مثبت دارد و در عمل تنها نتایج منفی برای شما خواهد داشت. اما هنوز هم تبادل لینک یک‌راه برای معروف شدن و به‌دست آوردن بازدید از فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد. اما تبادل لوگو کاری که به‌تازگی در میان فروشگاه‌های اینترنتی فارسی بسیار رواج پیداکرده بسیار مفید می‌باشد. قاطعانه می‌توان گفت که تبادل لوگو چندین برابر تبادل لینک برای شما بازدید خواهد آورد زیرا کاربران دوست دارند به‌جای خواندن متن به تصاویر نگاه کنند. این یک علاقه‌ی قدیمی و ذاتی در انسان است که توجه زیادی به تصاویر دارد.
 

دیدگاه شما چیست؟