Simple strategies to increase sales or leads

استراتژی‌های افزایش ترافیک فروشگاه‌های اینترنتی – قسمت اول

زمان مطالعه 4 دقیقه
استراتژی افزایش ترافیک فروشگاه اینترنتی

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی بخش جدا نشدنی نگرانی مدیران می‌باشد.، افزایش بازدید وبسایت دارای روشهای گوناگونی می‌باشد.روش‌های که بعضی از آنها به کلاه‌ سیاه معروف هستند و بعضی روش‌های با تأثیر طولانی‌مدت به نام روشهای کلاه سیاه شناخته می شوند.

این روش‌ها از ابتدای ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها دچار تغییر شده‌اند هرساله بر اساس فاکتورهای گوناگونی همچون: باز خود کاربران, علایق کاربران و تغییرات اجتماعی این روش‌ها دچار تغییرات بزرگ و کوچکی می‌شدند.
اما در این مقاله ما روش‌های نوین افزایش بازدید را آموزش خواهیم داد و با پرداخت به روش‌هایی که با انجام دادن آنها شما می‌توانید بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش بازدید داشته باشید البته روش‌های ارائه‌شده نیاز به بررسی و صبر زیاد دارند و زمان مشاهده تغییرات بین یک هفته تا یک ماه می‌باشند اما با انجام این کارها فروشگاه اینترنتی خود را به خوبی بهینه‌سازی کرده‌اید و بازدیدکننده خود را راضی نگه می‌دارید.
 
این مقاله شامل سه بخش به شرح زیر است:
۱. فروشگاه اینترنتی شما : ارائه راه‌کارهایی برای افزایش بازدید از طریق فروشگاه اینترنتی خودتان. این روش‌ها معمولاً بسیار ساده هستند به‌راحتی می‌توان آنها را انجام داد.
۲. دیگر فروشگاه‌های اینترنتی : راه‌کارهایی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق فروشگاه‌های اینترنتی دیگر. این روش‌ها سخت بوده و پیش‌نیاز آنها رعایت تمامی موارد مقاله اول می‌باشند.
۳. شبکه‌های اجتماعی : اهمیت شبکه‌های اجتماعی بحث همیشگی بوده است در این سری مقالات به ارائه راه‌کارهایی برای افزایش بازدید از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.
 

بخش اول: فروشگاه اینترنتی یا بلاگ شما

۱. محتوای خلاقانه: از ابتدای شروع آپدیت جدید گوگل به نام گوگل پاندا ( Google Panda) یک موضوع میان تمامی افراد صاحب‌نظر مشترک بوده است و آن‌هم محتوای فروشگاه اینترنتی و وبلاگ می‌باشد.
سعی کنید همیشه خالق محتوا باشید دوران شیرین کپی پیست فراموش‌شده است در حال حاضر برنده کسی است که همیشه در فکر ایجاد یک محتوای خلاقانه است نه کسی که در فکر پیدا کردن فروشگاه‌های اینترنتی جدید برای کپی کردن مطالب.
زمانی که کاربر وارد فروشگاه اینترنتی شما می‌شود خیلی سریع به آخرین پست‌های شما نگاه می‌کند.۳ خط اول تمامی نوشته‌های شما مهم‌ترین نقش را در جذب بازدیدکننده به عهده‌دارند.
۳ خط اول به‌عنوان معرف مطلب شما هستند این خطوط می‌توانند به همان اندازه که برای شما مفید هستند مضر نیز باشند. سعی کنید مطلب خود را توضیحاتی کوتاه اما جالب شروع کنید از کنار این موضوع سرسری نگذرید و فراموش نکنید که افزایش بازدید بدون نگه داشتند بازدیدکننده قدیمی امکان‌پذیر نیست.
نکات مهم:
محتوای پست‌های شما باید بدون غلط املایی باشد. محتوای پست‌ها باید رسا و کامل باشد و هر موضوعی که آغاز می‌شود تا جایی پیش برود که پاسخ‌های احتمالی کاربران را در بربگیرد.
زمان ارسال مطالب خیلی مهم است. مدیریت HubSpot با بررسی بیش از ۲۰ هزار وبلاگ و فروشگاه اینترنتی که در سیستم آنها ثبت‌نام کرده‌اند اعلام کرده که بهترین زمان ارسال مطالب صبح بین ساعت ۹ تا ۱۱می‌باشد در این بازه‌ی زمانی شما می‌توانید بیشترین آمار بازدیدکننده را به فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید.
                          
۲. طراحی حرفه‌ای: طراحی حرفه‌ای و اصولی یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب بازدید کننده می‌باشد.کاملاً واضح است که ورود کاربر به فروشگاه اینترنتی کافی نیست و ما باید محیطی را ایجاد کنیم که کاربر در فروشگاه اینترنتی ما بماند و بعداً دوباره به فروشگاه اینترنتی ما سر بزنید. حالت ایده آل برای هر مدیر فروشگاه اینترنتی آن است که بازدیدکننده فروشگاه اینترنتی را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کند. یکی از روش‌های رسیدن به این هدف داشتن طراحی اصولی و حرفه‌ای است.
وقتی کاربری وارد فروشگاه اینترنتی می‌شود اولین نکته‌ای که نظر او را جلب می‌کند سمت راست صفحه است (البته این موضوع در فروشگاه‌های اینترنتی انگلیسی زبان و یا فروشگاه‌های اینترنتی که از چپ به راست می‌نویسند متفاوت است) سپس آنها به Mouse خود نگاه می‌کنند که به چه سرعتی در فروشگاه اینترنتی شما می‌تواند حرکت کند و آیا افکت‌های زیاد در فروشگاه اینترنتی شما باعث کندی در حرکت می‌شود یا نه؟ برای ثابت این موضوع وارد حساب کاربری خود در گوگل انالیتیکز بشوید و در بخش On Page Optimization چک کنید که کدام بخش‌ها بیشترین کلیک را داشته‌اند.
کاربران CSS3 را بسیار دوست دارند زیرا با رفرش کردن صفحه لازم نیست مقدار زیادی حجم صرف بارگذاری شدن تصاویر اضافی بکنند اما کاربران به‌هیچ‌وجه فروشگاه‌های اینترنتی که کاملاً از CSS 3 ساخته‌شده‌اند را دوست ندارند زیرا بسیاری از افکت‌ها باعث اذیت شدن چشم کاربر می‌شوند.

۳. مردمی بودن: یکی اصول روانشناسی می‌گوید که اگر می‌خواهید موردقبول جامعه واقع شوید باید سعی کنید از مردم باشید و طبق علایق آنها رفتار کنید این اصل در دنیای مجازی هم کاملاً رعایت می‌شود اگر می‌خواهید فروشگاه اینترنتی شما افزایش بازدید پیدا کند سعی کنید ازآنچه که مردم‌دوست دارند سخن بگویید. همیشه به یاد داشته باشید که از میان مردم باشید و برای مردم باشید.
 
۴. نگران این نباشید که بازدیدکننده چقدر دارید نگران این باشید که بازدیدکننده شما به چه میزان در فروشگاه اینترنتی شما می‌مانند: تعداد بازدیدکننده شما در یک روز نشان‌دهنده‌ی این نمی‌باشد که شما موفق بوده‌اید یا خیر بلکه میزان کاربرانی که به فروشگاه اینترنتی شما برمی‌گردند نشان موفق بودن یا نبودن شما هستند.مهم‌تر از تعداد کاربرانی که به فروشگاه اینترنتی شما بازمی‌گردند زیرا برای هر فروشگاه اینترنتی آن گروه از بازدیدکننده‌ها که به Returning Visitors شناخته می‌شوند حائز اهمیت هستند.
 
۵. خبرنامه: یکی از اصول جذب بازدیدکننده خبرنامه می‌باشد. شما با ایجاد خبرنامه و دریافت اطلاعات افراد و ارسال آخرین خبرها به ایمیل افراد آنها را به بازدیدکننده‌ی ثابت خود تبدیل می‌کنید. در صورتی که شما اصول ایمیل مارکتینگ را رعایت کنید نرخ تبدیل شما بالا رفته و در جذب بازدید کننده موفق خواهید بود.
 
۶. از بلاگ استفاده کنید: کاربران بلاگ را دوست دارند همیشه اسم بلاگ حس متفاوتی در کاربران ایجاد می‌کند زیرا تعریف بلاگ با فروشگاه اینترنتی متفاوت می‌باشد و همه‌چیز در بلاگ کوتاه اما کامل است. اسلاگ وبلاگ هم ازنظر موتورهای جستجو و هم کاربران متفاوت است و مطالب این بخش را بیشتر موردمطالعه و بررسی قرار می‌دهند.

۷. تکلیف خودتان را باهدف فروشگاه اینترنتی تان مشخص کنید: بسیار دیده می‌شوند فروشگاه‌های اینترنتی که آغاز به‌کار می‌کنند بدون هدف اگر شما از این دسته فروشگاه‌های اینترنتی دارید هیچ‌وقت دیر نیست سعی کنید هر چه زودتر هدف خود را مشخص کنید. پس از انتخاب هدف شما باید کلمات مهم خود را مشخص کنید و بر اساس همین کلمات شروع به نوشتن مقالات کنید و همیشه به یاد داشته باشید که کاربران بر اساس کلمات مهم شما فروشگاه اینترنتی شمارا می‌شناسند هر فروشگاه اینترنتی در ذهن هر کاربری به چند کلمه کوتاه خلاصه می‌شود اگر شما بتوانید این کلمات را خودتان در ذهن کاربر جا بیندازید به یک هدف بزرگ رسیده‌اید. خیلی سخت هست که شما بتوانید ذهن و نوع تفکر یک انسان را تغییر بدهید اما اگر شما بتوانید در برخوردهای اول یک تصور خاص و متفاوت در ذهن کاربر ایجاد کنید بازدیدکننده ثابت خود را ایجاد کرده‌اید.
 
۸. به مطالب تصاویر گرافیک و جدول اضافه کنید: استفاده از تصاویر و آمار بسیار مفید می‌باشد. اولین و مهم‌ترین فایده آن این می‌باشد که تصاویر و آمار به مطالب شما اعتبار می‌بخشد. شاید تعداد بسیار زیادی مانند مطلب شما موجود باشد اما اگر از تصاویر استفاده کنید به بازدیدکننده‌ها نشان می‌دهید که متفاوت هستید. همچنین با استفاده از تصاویر شما می‌توانید از آنها نیز ورودی به‌دست بیاورید.Bing Images و Google Images مهم‌ترین منابع جستجوی رایج در میان کاربران اینترنتی هستند به‌دست آوردن بازدید از این دو منبع بسیار مهم می‌باشد زیرا تنها فروشگاه‌های اینترنتی بازدیدکننده خواهند گرفت که به اصل بهینه‌سازی تصاویر دقت کنند. اگر شما فروشگاه اینترنتی دارید که فقط می‌خواهید تصویر قرار دهید استفاده از Flicker را فراموش نکنید.
از دیدگاهی دیگر بازدید کننده ها زیاد علاقه ندارند که مطالب طولانی و بدون تصویر را بخوانند و دوست دارند کل مطلب را به صورت تصویر ببینند تا بهتر متوجه شوند.
 
۹. به آمار دقت کنید: آمار و متوجه شدن آمار در سئو بسیار مهم می‌باشند. درست و دقیق متوجه شدن آمار می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد زیرا هر بخش مثبتی در آمار و نتایج به یک دلیل منطقی ارجاع داده می‌شود و شما می‌توانید با بررسی و سعی در تقویت آن بخش مثبت باعث پیشرفت فروشگاه اینترنتی خود بشوید. به تصویر زیر دقت کنید:

تصویر بالا متعلق به وب سایت Everywhereist می‌باشد.
نکته‌ی اول در تصویر بالا آن می‌باشد که حتماً از آمارگیر گوگل انالیتیکز استفاده کنید. نکته‌ی دوم و مهم در مورد بخش‌هایی است که با فلش جداشده و به آنها اشاره‌شده است. اگر دقت کنید تعداد ورودی‌های جدید از آن وب سایت بالای ۸۰ درصد می‌باشد این به شما نشان می‌دهد که این وب سایت می‌توانند برای شما به‌عنوان یک Referrer خوب باشند پس سعی کنید از این وبسایت ها بیشتر ورودی بگیرید روش‌های گوناگونی هم وجود دارد که ساده‌ترین آنها تبلیغات متنی و یا بنری می‌باشد شما همچنین می‌توانید با این وب سایت ها تبادل لینک هم بکنید.
دقت داشته باشید درصورتی‌که شما به آمار دقت نکنید موفق نخواهید بود.

۱۰. ارجاع بدهید: وب برای این ساخته نشده است که فقط متن و تصویر باشد وب ساخته‌شده است که لینک باشد. کاربران وقتی پست‌های شمارا می‌خوانند بیشتر از هر چیز منبع می‌خواهند آنها بیشتر مطالبی را موردقبول می‌دانند که به منابع معتبر ارجاع داده شوند.
مهم نیست که ارجاع شما به یک پست داخلی باشد و یا خارجی مهم این است که بازدیدکننده توسط شما به بخش‌های دیگر منتقل شود. شما باید سعی کنید بازدیدکننده را به دنبال موضوع خود بکشانید بهترین کار هم ارجاع دادن‌ها می‌باشد که بازدیدکننده بیشتر بخواهد. بیشتر خواستن بازدیدکننده باعث می‌شود به فروشگاه اینترنتی شما دوباره سر بزند و یا به فروشگاه‌های اینترنتی دیگر برود.

بخوانید : استراتژی های افزایش ترافیک فروشگاه اینترنتی – بخش دوم

بخوانید : استراتژی های افزایش ترافیک فروشگاه اینترنتی – بخش سوم

دیدگاه شما چیست؟