seo tips get website first page

روش های سئو و ارتقا وب سایت به صفحه اول جستجو

زمان مطالعه 4 دقیقه
روش های سئو و ارتقا وب سایت به صفحه اول جستجو

تمامی افراد دوست دارند که وب سایتشان در صفحه اول نتایج سرچ گوگل قرار گیرد، اما سوال اینجاست که چگونه می توان به این مهم دست یافت؟ مطمئناً روش های بسیار زیادی به منظور افزایش ترافیک وب سایت و سئو انجام می دهید، آیا این روش ها موثرترین راه های موجود می باشند؟

در این مقاله به جمع آوری برخی ترفندهای سئو برای ارتقا رتبه وب سایت اشاره شده است. استفاده از این نکات موجب می شود محتوای وب سایت شما در دسترس افرادی قرار بگیرد که به دنبال آن هستند.

برای ارتقا رتبه وب سایت ، محتوای ارزشمند تولید کنید 

وب سایت شما به چه میزان برای بازدیدکنندگان خود ارزش قائل است؟ می بایست دلیل واضحی وجود داشته باشد تا افراد از وب سایت شما بازدید کنند و در آن زمان صرف کنند. علاوه بر ارائه محتوای ارزشمند، باید بر اساس یک کلمه کلیدی و یا یک عبارت، محتوا را بهینه سازی کنید تا به موجب آن گوگل و بازدیدکنندگان متوجه شوند که در آن صفحه از وب سایت در ارتباط با چه موضوعی بحث شده است.

پپیشنهاد می شود کلمات کلیدی را در مکان های مشخصی قرار دهید: تگ عنوان ، در هِدِر ابتدائی صفحه، 2 تا 3 مرتبه در بدنه ، در آدرس URLو در تگ توضیحات. اگرچه نویسندگان محتوا معمولا ترجیح نمی دهند از کلمات کلیدی بیش از حدی استفاده کنند که به تجربه کاربران کمکی نمی کند. اگر استفاده بی مورد به محتوا آسیب می زند، حد تعادل را رعایت کنید.

به خاطر بسپارید گوگل وب سایت هائی که به طور مرتب به روز رسانی می شوند را بیشتر می پسندد، از این رو تناوب به روز رسانی ها می تواند بر روی رتبه وب سایت تاثیر گذار باشد. البته بازدید کنندگان وب سایت خواهان محتوای جدید هستند. این یکی از دلایلی است که بلاگ ها در وب سایت ها دارای استراتژی بازاریابی محتوا قدرتمندی هستند.

به منظور ایجاد یک تجربه کاربری خوب، وب سایت خود را بهینه سازی کنید 

اگر بازدیدکنندگان از سایت شما لذت بیشتری ببرندچه اتفاقی می افتد؟ مسلما آن ها زمان بیشتری را در وب سایت شما خواهند گذراند و گوگل متوجه این موضوع خواهد شد. همانگونه که نیاز است تنظیمات فنی سئو و بهینه سازی از قدرت بالائی برخوردار باشد، وب سایت شما نیز می بایست به گونه ای طراحی شده باشد که ناوبری به آسانی در آن انجام شود، از لحاظ بصری جذاب باشد و محتوا به آسانی در دسترس مخاطبان قرار بگیرد که این مورد برای بازدید کنندگان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکرده اید. هر صفحه می بایست برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی شده باشد که به موجب آن کاربران وب سایت و گوگل بتوانند تشخیص دهند که چه موضوعی در آن صفحه از بیشترین اهمیت برخوردار بوده است.

تلاش برای کیفیت لینک های ورودی

در ارتباط با ارتقاء رتبه وب سایت ، لینک ها از اهمیت بالائی برخوردار هستند. اما کیفیت لینک ها به خصوص لینک های ورودی، موضوع پیچیده تری است. چه سایت هائی به سایت شما لینک می شوند و کدامیک از آن های سایت هائی هستند که رتبه بالائی در ارتباط با کلمه کلیدی خاصی دارند؟ تمامی این موارد بر رتبه شما تاثیر خواهد گذاشت.

چه مواردی بر کیفیت لینک های ورودی تاثیر می گذارند؟

  • قدمت سایتی که به سایت شما لینک می شود. (هرچه قدمت سایت بیشتر باشد بهتر است)
  • رتبه صفحه ای که لینک می شود
  • کلمه کلیدی که صفحه به دلیل وجود آن رتبه بالائی پیدا کرده است. این رتبه در ارتباط با صفحات با کلمه کلیدی مشابه، ارزش بالاتری دارد.
  • تعداد اشتراک گذاری به شبکه های اجتماعی از آن صفحه
  • یک لینک متنی که در محتوای صفحه قرار داده شده است
  • قرار دادن یک لینک در بخش بالائی محتوای یک صفحه
  • درج عنوان (title attribute)برای لینک ها

طراحی به منظور افزایش سرعت سایت 

این ترفند سئو معمولا فراموش می شود، اما شما نباید از این موضوع غفلت کنید.گوگل به طور رسمی سرعت سایت را به عنوان یکی از عناصر رتبه بندی اعلام کرده است. رفتار بازدید کنندگان سایت بر روی رتبه بندی موتور های جستجو تاثیر می گذارد. سایت هائی که سرعت پائین تری دارند میزان خروج از وب سایت بالاتری دارند و افراد زمان کمتری را در این وب سایت ها سپری می کنند. به خاطر بسپارید دو ثانیه تاخیر کافیست تا افراد را وادار به خروج از وب سایت کند.

موضوع دیگری که باید به آن توجه شود مربوط به سایت هائی است که سرعت لود شدن بیشتری دارند و همچنین زمان بیشتری صرف خزیدن موتورهای جستجو در این گونه سایت ها می شود. گوگل و بسیاری از موتورهای جستجوی دیگر، به هر وب سایت میزان هزینه مشخصی برای “خزیدن” در زمان را اختصاص می دهد که برای ثبت یا ایندکس کردن وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. اگر صفحه شما زمان بیشتری را برای بالا آمدن و لود شدن داشته باشد، احتمال دارد که صفحات کمتری در هر بار بازدید خزیده شده و ایندکس شوند.

بهینه سازی برای تلفن همراه 

از 21 آوریل 2015 موبایل-محور بودن وب سایت ، بخش اعظمی از الگوریتم های جستجو را به خود اختصاص داده است. 60% از جستجوگران گوگل از طریق دستگاه های موبایل به جستجو می پردازند. بنابراین طبیعی است که گوگل می خواهد سایت ها به آسانی توسط این دستگاه ها مورد بازدید قرار بگیرد .

چه شما دارای یک سایت واکنش گرا باشید و یا یک وب سایت مخصوص موبایل داشته باشید، دسترسی از طریق موبایل نکته مهمی در رتبه بندی وب سایت است. (سایت های موبایل به تنظیمات سئو بیشتری نیاز دارند چرا که باید اطمینان یافت که هر صفحه به URLموبایل درستی هدایت می شود که این کار به رفتار موبایل-دوستانه وب سایت منجر خواهد شد) تمام روش های دیگر سئو را نیز می بایست بر روی وب سایت های موبایل اعمال کنید و اجازه ندهید به دلیل رعایت نکردن نکات سئو، رتبه وب سایت شما پائین بیاید.

یک روش خوب برای چک کردن تاثیر این ترفند ها استفاده از ابزار Webmasterگوگل است که نشان میدهد چطور ربات های گوگل از قابلیت موبایل-محور بودن وب سایت شما استقبال می کنند.

این ترفند های سئو به ظاهر ساده اند اما آن ها اساس موفقیت وب سایت شما به شمار می آیند. اگر در استفاده از این نکات مردد می باشید، رضایت کاربران سایت خود را بار دیگر بازبینی کنید و به خاطر بسپارید، هر چیزی که باعث خرسندی و منفعت کاربران سایت شما است، از نظر گوگل نیز دارای ارجحیت است.

دیدگاه شما چیست؟