seo successful structure

ساختار سئو مدرن و موفق

زمان مطالعه 2 دقیقه
ساختار سئو مدرن و موفق

بهینه سازی ساختار سئو وب سایت‌فروشگاهی موضوعی نیست که با یک بار کار اجرائی به نتیجه برسد و این نتیجه برای همیشه ثابت باشد. شاید اگر در 15 سال پیش این موضوع را مطرح می کردید چنین چیزی امکان پذیر بود. در گذشته افراد متخصص این کار با تولید محتوای گوناگون با استفاده از کلمه‌های کلیدی با اهمیت در مورد موضوع کاری و ایجاد نقشه سایت و لینک سازی و تبادل لینک با دیگران و ……. می توانستند سئو ارگانیک قوی را برای وب‌سایت مورد نظر ایجاد کنند اما امروزه این روش به اندازه کافی کارآمد نیست.

امروزه سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو هنوز از ساختارهای سئو پیشین استقبال می کند اما این موضوع فقط نیمی از راه است. استفاده از کلمات کلیدی فقط محدود به متون قرار گرفته در بلاگ سایت نمی شود و باید تمامی این موارد و کلمات کلیدی را در تمامی ساختار‌های متنی و بصری وب‌سایت خود بکار گیرید و این موضوع تنها به محیط داخلی وب‌سایت شما ختم نمی شود و نیاز به تولید محتوای خارج از محیط وب‌سایت خود دارید و این موضوع نیازمند ایجاد نظامی یکپارچه و هماهنگ از پایه و اساس پروسه برندسازی شما می باشد.

ایده و الهامات در سئو مدرن

در عمل افرادی که در زمینه سئو فعالیت میکنند، به تنهائی مسئولیت زیادی را در مورد میزان بازدهی عملکرد خود بر عهده ندارند. دلیل این امر متغیر بودن میزان بازدهی کلمات کلیدی و ساختارهای موثر برای هر روش میباشد. این وظیفه شما است که با بررسی کلمات کلیدی با اهمیت بصورت دوره‌ای و در دوره‌های مختلف زمانی از موثر بودن این کلمات کلیدی و متادیتاهای مورد استفاده در ساختار سئو اطمینان پیدا کنید.

یکی از با ارزش‌ترین و کارآمدترین نکات در مورد سئو تاثیر گذاری آن بر روی بخش‌های دیگر نیز میباشد. شما با ایجاد محتوای جدید برای بهبود ساختار سئو سایت خود علاوه بر ایجاد اثرات جدید باعث بهبود عملکرد دیگر بخش‌ها نیز میشوید و این موضوع میتواند باعث افزایش بازدهی وب‌سایت شما و بالا بردن رتبه آن در بین دیگر فروشگاه‌ها اینترنتی رقیب شود. اما باید این موضوع را به یاد داشته باشید که در صورت نامناسب بودن ساختار سئو صفحات شما ، تصحیح و بهینه‌ سازی این ساختار به مراتب هزینه بیشتری را برای شما به دنبال خواهد داشت.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی ، سئو باید از ابتدای برنامه ریزی یک پروژه مد نظر قرار گیرد و تا مرحله اجرای نهائی و تست‌های بازدهی مد نظر قرار گیرد.
رعایت قوائد سئو در ساختار اولیه وب‌سایت اثری به مراتب بهتر و بهینه‌تر را بر روی بازدهی وب‌سایت فروشگاهی شما خواهد داشت و در این حالت کمترین هزینه‌ها را برای شما بوجود خواهد آورد.
اما توجه داشته باشید که در صورتی که برنامه ریزی و الویت بندی مناسبی برای بخش‌های مخلف وب‌سایت به درستی انجام نشود و در نهایت در اختیار تیم طراح قرار گیرد ، تیم طراح با استفاده از ساختار الویت بندی عمومی ساختار‌های سئو مناسب برا برای هر بخش ایجاد میکند و این ناهماهنگی و عدم ترتیب بندی مناسب هر بخش باعث کاهش میزان بازدهی ساختار سئو در سایت میشود.

برای داشتن ساختار سئو کامل و بی نقص شما نیاز به استفاده از فردی دارید که دارای دید قوی و مناسبی در زمینه‌های تجارت الکترونیکی ، مارکتینگ ، تولید محتوا و محصولات مجموعه شما باشد تا با نظارت کامل و دقیق بر روی نحوه عملکرد هر یک از بخش‌ها بتواند برنامه‌ریزی کامل و بی نقصی را برای هر یک بخش‌های وب‌سایت فروشگاهی را در نظر بگیرد و اجرا کند. متخصصین سئو میتوانند در قالب درون سازمانی فعالیت کنند و یا اینکه بصورت مستقل و قراردادی کار خود را انجام دهند. 

دیدگاه شما چیست؟