Seo depends on page names

تأثیر عنوان صفحات در سئو

زمان مطالعه 3 دقیقه
تأثیر عنوان صفحات در سئو

شاید در ابتدا کمی عجیب باشد اما مسئله کوچکی همانند عنوان سایت اثری بسیار بزرگ بر روی میزان بازدهی سایت در نتایج موتورهای جستجو دارد و الگوریتم‌های ساختاری این موتورهای جستجو بصورتی است که درزمینهٔ‌های گوناگون استفاده فراوانی از عنوان هر یک از صفحات سایت شما خواهند داشت.

چگونه عنوان صفحه بر سئو سایت تأثیر مثبتی خواهد داشت؟

وب‌سایت شما بر روی یک بستر میزبانی همانند جوملا یا مجنتو و ….. قرارگرفته است و سیستم کاری این بسترها به‌گونه‌ای است که برای ساخت هر صفحه از شما اطلاعاتی را دریافت می‌کند و با استفاده از این اطلاعات صفحات سایت شمارا می‌سازند و یکی از اطلاعاتی که برای تمامی صفحات مور استفاده قرار می‌گیرد عنوان صفحه است. در بسترهای گوناگون عناوینی مختلفی برای این بخش وجود دارد اما آنچه مهم است تأثیر بسیار زیاد این بخش در افزایش بازدهی سئو سایت شما است.
عنوان صفحه برای تشخیص هویت هر یک از صفحات وب‌سایت در موتور‌های جستجو و ساختار اصلی وب‌سایت مورداستفاده قرار می‌گیرد در ساختار گرافیکی سایت هم در قسمت‌های مختلف صفحه برای اهداف گوناگون دیده می‌شود.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید عنوان آکسفورد در مسیر درختی صفحه وجود دارد و در قسمت‌های دیگر این نام با تگ عنوان Men’sترکیب‌شده است تا واژه Men’s Oxfordرا تشکیل دهد و این ترکیب در بسیاری از بخش‌ها وب‌سایت ازجمله آدرس صفحه موردنظر در آدرس بار مرورگر استفاده‌شده است. همچنین واژه Oxfordsدر بخش منوی ناوبری بخش‌های گوناگون سایت استفاده‌شده است و این منو به‌صورت هدری در تمامی صفحه‌های وب‌سایت وجود دارد.

لینک قرارگرفته در داخل واژه Oxfordsسیگنالی را برای صفحه‌ای که لینک آن در متن قرار دارد می‌فرستد و علاوه بر آن بخشی از سیگنال‌های ارسالی را برای منبع اصلی ارسال می‌کند و ای به این معنی است که واژه Oxfordsچندین بار در هر صفحه تکرار می‌شود و این تکرار با لینک‌های مختلف است و به همین دلیل صفحه شما به‌طور خودکار برای نام خودش به‌طور کامل بهینه می‌شود.

کلمات کلیدی سئو در عنوان صفحه

زمانی که در ساختار عنوان صفحه شما از کلمات کلیدی استفاده‌شده باشد صفحه به‌صورت خودکار برای کاربرانی که از این کلیدواژه در جستجوهای خود استفاده می‌کنند بهینه می‌شود. دلیل این موضوع استفاده از ساختار عنوان صفحه در بخش‌های مختلف صفحه موردنظر است که باعث بهبود ساختار سئو صفحه شما برای کلمه کلیدی موردنظر می‌شود.
اولین قدم در بهینه‌سازی ساختار سئو یک صفحه استفاده از کلمات کلیدی واقعی برای انتخاب عنوان صفحه است. این کلمات باید کلماتی باشد که توسط افراد برای موضوع موردنظر شما استفاده بیشتری دارد.
ابزار Kyewords Planner سرویس Adwords شرکت گوگل به‌صورت مجانی و کم دردسر تمامی اطلاعات موردنیاز شمارا درزمینهٔ کلمات کلیدی در منطقه موردنظر شما در اختیار می‌گذارد و شما با استفاده از اطلاعات دریافتی از این وب‌سایت می‌توانید کلمات مناسبی را انتخاب کنید.

چه زمانی عنوان صفحه بر سئو تأثیر منفی دارد

زمانی که کلمات استفاده‌شده در عنوان صفحه شما حاوی کلمات کلیدی مؤثر برای بهبود ساختار سئو صفحه نباشد، شروع به اثرگذاری منفی بر روی رتبه سایت شما در موتور‌های جستجو می‌کند و در این حالت شما باید یکی از گزینه‌های زیر را برای بهبود وضعیت خود اجرا کنید:

– تغییر عنوان صفحه موردنظر: این موضوع به نظر ساده‌ترین راهکار است اما در عمل زمانی که شما عنوان یک صفحه را تغییر می‌دهید، آدرس و بسیاری از المان‌های وابسته به‌عنوان صفحه که برای بهبود ساختار سئو مورداستفاده قرار می‌گیرد تغییر می‌کند و تغییر آدرس صفحه به تنهائی سختی خاص خودش را دارد و حال تصور کنید که این موضوع در مقیاس بزرگی باشد. تغییر آدرس یک صفحه به معنی ایجاد مشکل برای بخش آنالیز، کانال‌های ارتباطی در شبکه‌های اجتماعی و مواردی دیگری است که با تغییر آدرس یک صفحه نیازمند بررسی و اصلاح است.

– استفاده از امکانات بستر: بسیاری از بسترهای مورداستفاده برای وب سایت دارای ابزار‌های بهینه‌سازی سئو هستند که با استفاده از این ابزارها شما می‌توانید ساختار سئو صفحات خود را بدون ایجاد تغییر و یا ناهماهنگی در دیگر کانال‌های خود تغییر دهید.

– شخصی‌سازی بسترها: در بین کارشناسان طراحی سایت و وب سایت افرادی و یا شرکت‌هایی پیدا می‌شوند تا امکانات یک بستر را بر اساس نیازهای ویژه شما شخصی‌سازی و بهینه کنند.

– تعویض بستر مورداستفاده: این گزینه آخرین راه‌حل قابل‌استفاده برای مشکلات شما است. استفاده از این گزینه به دلیل سختی در انتقال اطلاعات از روی بستر قدیمی به روی بستر جدید و مشکلات دیگر به‌طورمعمول در آخرین مرحله باید در نظر گرفته شود.

مدیریت ساختار سئو در قالب کاری وب سایت بزرگ‌تر همیشه نیازمند سازش بیشتر است. کارشناس سئو شما باید اهداف خود را بر اساس عملکرد و نیازهای دیگر بخش‌ها در نظر بگیرید و همکاری خود را با تمامی افراد گروه وب سایت داشته باشید.
درصورتی‌که در حال حاضر ساختار سئو وب‌سایت شما به خاطر استفاده از عناوین نامناسب در وضعیت خوبی قرار ندارد این فرصت خوبی است تا با استفاده ازنظر مشاورین باتجربه در امر سئو علاوه بر بهینه‌سازی عناوین صفحات، تمامی بخش‌های مربوط به وب‌سایت خود را بهینه کنید.
درصورتی‌که درزمینهٔ بهینه‌سازی ساختار سئو و مشاهده اثرات آن تجربه‌ای دارید، تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟