تأثیر عنوان صفحات بر روی سئو

674 بار
چهارشنبه, 19 اسفند 1394 ساعت 12:45
ارزیابی شما
(1 رای)
تأثیر عنوان صفحات بر روی سئو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شاید در ابتدا کمی عجیب باشد اما مسئله کوچکی همانند نام سایت اثری بسیار بزرگ بر روی میزان بازدهی سایت در نتایج موتورهای جستجو دارد و الگوریتم‌های ساختاری این موتورهای جستجو بصورتی است که درزمینهٔ‌های گوناگون استفاده فراوانی از عنوان هر یک از صفحات سایت شما خواهند داشت.

 

چگونه عنوان صفحه بر روز سئو سایت تأثیر مثبتی خواهد داشت؟؟

وب‌سایت فروشگاهی شما بر روی یک بستر میزبانی همانند جوملا یا مجنتو و ..... قرارگرفته است و سیستم کاری این بسترها به‌گونه‌ای است که برای ساخت هر صفحه از شما اطلاعاتی را دریافت می‌کند و با استفاده از این اطلاعات صفحات سایت شمارا می‌سازند و یکی از اطلاعاتی که برای تمامی صفحات مور استفاده قرار می‌گیرد عنوان صفحه است. در بسترهای گوناگون عناوینی مختلفی برای این بخش وجود دارد اما آنچه مهم است تأثیر بسیار زیاد این بخش در افزایش بازدهی سئو سایت شما است.
عنوان صفحه برای تشخیص هویت هر یک از صفحات وب‌سایت در موتور‌های جستجو و ساختار اصلی وب‌سایت مورداستفاده قرار می‌گیرد در ساختار گرافیکی سایت هم در قسمت‌های مختلف صفحه برای اهداف گوناگون دیده می‌شود.

تأثیر عنوان صفحات بر روی سئو

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید عنوان آکسفورد در مسیر درختی صفحه وجود دارد و در قسمت‌های دیگر این نام با تگ عنوان Men’sترکیب‌شده است تا واژه Men’s Oxfordرا تشکیل دهد و این ترکیب در بسیاری از بخش‌ها وب‌سایت ازجمله آدرس صفحه موردنظر در آدرس بار مرورگر استفاده‌شده است. همچنین واژه Oxfordsدر بخش منوی ناوبری بخش‌های گوناگون سایت استفاده‌شده است و این منو به‌صورت هدری در تمامی صفحه‌های وب‌سایت وجود دارد.

لینک قرارگرفته در داخل واژه Oxfordsسیگنالی را برای صفحه‌ای که لینک آن در متن قرار دارد می‌فرستد و علاوه بر آن بخشی از سیگنال‌های ارسالی را برای منبع اصلی ارسال می‌کند و ای به این معنی است که واژه Oxfordsچندین بار در هر صفحه تکرار می‌شود و این تکرار با لینک‌های مختلف است و به همین دلیل صفحه شما به‌طور خودکار برای نام خودش به‌طور کامل بهینه می‌شود.

تأثیر عنوان صفحات بر روی سئو

 

کلیدواژه‌های سئو در عنوان صفحه

زمانی که در ساختار عنوان صفحه شما از کلمات کلیدی استفاده‌شده باشد صفحه به‌صورت خودکار برای کاربرانی که از این کلیدواژه در جستجوهای خود استفاده می‌کنند بهینه می‌شود. دلیل این موضوع استفاده از ساختار عنوان صفحه در بخش‌های مختلف صفحه موردنظر است که باعث بهبود ساختار سئو صفحه شما برای کلمه کلیدی موردنظر می‌شود.
اولین قدم در بهینه‌سازی ساختار سئو یک صفحه استفاده از کلمات کلیدی واقعی برای انتخاب عنوان صفحه است. این کلمات باید کلماتی باشد که توسط افراد برای موضوع موردنظر شما استفاده بیشتری دارد.
ابزار Kyewords Planner سرویس Adwords شرکت گوگل به‌صورت مجانی و کم دردسر تمامی اطلاعات موردنیاز شمارا درزمینهٔ کلمات کلیدی در منطقه موردنظر شما در اختیار می‌گذارد و شما با استفاده از اطلاعات دریافتی از این وب‌سایت می‌توانید کلمات مناسبی را انتخاب کنید.

تأثیر عنوان صفحات بر روی سئو

 

چه زمانی عنوان صفحه بر روی ساختار سئو شما تأثیر منفی دارد

زمانی که کلمات استفاده‌شده در عنوان صفحه شما حاوی کلمات کلیدی مؤثر برای بهبود ساختار سئو صفحه نباشد، شروع به اثرگذاری منفی بر روی رتبه سایت شما در موتور‌های جستجو می‌کند و در این حالت شما باید یکی از گزینه‌های زیر را برای بهبود وضعیت خود اجرا کنید:

- تغییر عنوان صفحه موردنظر: این موضوع به نظر ساده‌ترین راهکار است اما در عمل زمانی که شما عنوان یک صفحه را تغییر می‌دهید، آدرس و بسیاری از المان‌های وابسته به‌عنوان صفحه که برای بهبود ساختار سئو مورداستفاده قرار می‌گیرد تغییر می‌کند و تغییر آدرس صفحه به تنهائی سختی خاص خودش را دارد و حال تصور کنید که این موضوع در مقیاس بزرگی باشد. تغییر آدرس یک صفحه به معنی ایجاد مشکل برای بخش آنالیز، کانال‌های ارتباطی در شبکه‌های اجتماعی و مواردی دیگری است که با تغییر آدرس یک صفحه نیازمند بررسی و اصلاح است.

- استفاده از امکانات بستر: بسیاری از بسترهای مورداستفاده برای فروشگاه‌های اینترنتی دارای ابزار‌های بهینه‌سازی سئو هستند که با استفاده از این ابزارها شما می‌توانید ساختار سئو صفحات خود را بدون ایجاد تغییر و یا ناهماهنگی در دیگر کانال‌های خود تغییر دهید.

- شخصی‌سازی بسترها: در بین کارشناسان طراحی سایت و فروشگاه‌های اینترنتی افرادی و یا شرکت‌هایی پیدا می‌شوند تا امکانات یک بستر را بر اساس نیازهای ویژه شما شخصی‌سازی و بهینه کنند.

- تعویض بستر مورداستفاده: این گزینه آخرین راه‌حل قابل‌استفاده برای مشکلات شما است. استفاده از این گزینه به دلیل سختی در انتقال اطلاعات از روی بستر قدیمی به روی بستر جدید و مشکلات دیگر به‌طورمعمول در آخرین مرحله باید در نظر گرفته شود.

 

مدیریت ساختار سئو در قالب کاری فروشگاه اینترنتی بزرگ‌تر همیشه نیازمند سازش بیشتر است. کارشناس سئو شما باید اهداف خود را بر اساس عملکرد و نیازهای دیگر بخش‌ها در نظر بگیرید و همکاری خود را با تمامی افراد گروه فروشگاه اینترنتی داشته باشید.
درصورتی‌که در حال حاضر ساختار سئو وب‌سایت شما به خاطر استفاده از عناوین نامناسب در وضعیت خوبی قرار ندارد این فرصت خوبی است تا با استفاده ازنظر مشاورین باتجربه در امر سئو علاوه بر بهینه‌سازی عناوین صفحات، تمامی بخش‌های مربوط به وب‌سایت خود را بهینه کنید.
درصورتی‌که درزمینهٔ بهینه‌سازی ساختار سئو و مشاهده اثرات آن تجربه‌ای دارید، تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

موارد مرتبط

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
  • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
  • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
  • طراحی سایت هتل پارسیان
  • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
  • طراحی سایت پرتو قشم
  • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
  • طراحی سایت زمرد پسته پارس
  • طراحی سایت آتی ساز
  • طراحی سایت شبکه البرز
  •