6 کلید موفقیت فروش از چندین کانال متفاوت

3670 بار
چهارشنبه, 25 فروردين 1395 ساعت 11:18
ارزیابی شما
(2 رای)
6 کلید موفقیت فروش از چندین کانال متفاوت - 4.5 out of 5 based on 2 votes

به عنوان یک تاجر که از راه کسب و کار اینترنتی فعالیت خود را انجام میدهید از چند کانال متنوع برای بازاریابی محصولات خود استفاده میکنید؟؟
شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت فروشگاهی، استفاده از  خبرنامه‌ها و ....... .
بطور کلی کانال‌های متنوعی وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از آن‌ها محصولات خود را ارائه دهید و حتی  بفروشید.
در این مقاله در مورد نکاتی که به افزایش میزان بازدهی استفاده از کانال‌های متنوع برای افزایش فروش میپردازیم.

6 کلید موفقیت فروش از چندین کانال متفاوت

1. ثبات و یکپارچگی در محتوا کانال ها

در صورتی که محتوائی که شما در هر یک از کانال‌ها منتشر میکنید با یکدیگر همخوانی نداشته باشد باعث گیج شدن کاربران شما میشود و این موضوع خوب نیست. تمامی کلمات و تصاویر باید با هم همخوانی داشته باشد، حتی توضیحات و تصویر برند شما.
 

2.یک مدیر برای تمامی بخش‌ها و کانال ها

اهمیتی ندارد که شما برای هر یک از کانال‌های ارتباطی خود نیاز به یک فرد مجزا دارید یا نه. در نهایت تمامی این افراد باید تحت نظر یک فرد باشند و این فرد به عنوان مدیر و ناظر اجرائی بر عملکرد تمامی این افراد نظارت داشته باشد.
 

3. بازدهی کانال ها را آنالیز کنید

تمامی فعالیت‌های شما بدون ررسی و آنالیز بی فایده است. در صورتی که فکر میکنید این کار برای شما مشکل است آن را به افراد متخصص بسپارید. شما باید در مورد میزان و نوع پاسخ‌دهی مخاطبین خود در هر یک از کانال‌های ارتباطی آگاهی داشته باشید.
تمامی کانال‌های ارتباطی برای یک کسب و کار دارایی بازدهی یکسانی نیستند و شما باید کانال‌هائی را که بیشتر از منفعت برا شما هزینه دارند را از فهرست کاری خود حذف کنید.
 

4. هزینه‌های خود را مدیریت کنید

برای هر یک ار کانال‌های ارتباطی خود، بودجه مجزائی را در نظر بگیرید و با استفاده از آن تبلیغات مور نیاز خود را در بسترهای تبلیغاتی هر کانال انجام دهید.
 

5. به نظرات مخاطبین هر کانال توجه کنید

تمامی کاربران در هر یک از کانال‌های ارتباطی مورد استفاده توسط شما نظراتی  را داردند که که شما باید به تمامی آن‌ها توجه کنید و در صورت نیاز به آن‌ها جواب دهید. برای هر موضوع شما در نهایت برای 10 تا 20 پاسخ نیاز دارید و پس از آن مخاطبین شما شروع به پاسخ دادن به یکدیگر میکنند و دیگر نیاز چندانی به پاسخ‌های شما برای تمامی افراد و نظرات نیست.
 

6. ارتباط متقابل و دو طرفه باشد

معرفی محصول اولین قدم در استفاده از هر یک از کانال‌های ارتباطی است. بعد از ارائه محصول شما باید دلیلی را برای مخاطب خود ایجاد کنید تا محصول مورد نظر را بخرد. این موضوع با استفاده از ابزارهای ارتباطی موجود در هر یک از کانال‌های ارتباطی باید انجام شود.