search engine friendly

رفاقت وب سایت با موتورهای جستجوگر!

زمان مطالعه 2 دقیقه
وب سایت و رفاقت با موتورهای جستجوگر

تا زمانی که یک وب سایت بازدیدکننده ای نتواند جذب کند آن وب سایت امتیازی نخواهد داشت و یکی از نیازهای افزایش ترافیک سایت و جذب بازدید کننده در اینترنت موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو و بینگ می باشند.

تا زمانی که یک وب سایت بازدیدکننده ای نتواند جذب کند آن وب سایت امتیازی نخواهد داشت و یکی از نیازهای افزایش ترافیک سایت و جذب بازدید کننده در اینترنت موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو، ام اس ان و آلتاویزترا می باشند، با طراحی وب سایتی که ارتباط دوستانه با موتورهای جستجوگر برفرار کنند شما قادر به ارتقا رتبه در موتورهای جستجوگر خواهید شد و از این طریق بازدیدکننده بیشتری جذب کنید.

عمده موتورهای جستجوگر از برنامه هایی که خزنده های موتورهای جستجوگر (crawlers) یا ربات نام دارند برای فهرست کردن وب سایتها در لیست فهرست نتیجه صفحات جستجوی خود استفاده می کنند. آنها لینک های سایت را دنبال می کنند، محتوای آنرا می خوانند و سپس در پایگاه داده خود آنها را درج می کنند و به کاربرانی که جستجو می کنند این لینکها را ارائه می دهند.

دوری از Frames

اگر شما می خواهید که وب سایتتان در موتورهای جستجوگر براحتی فهرست شود باید از استفاده از فرم ها (frames) دوری کنید. فرم ها تنها باعث سردرگمی رباتهای موتورهای جستجوگر می شوند و ربات ها وب سایت شما را برای همیشه ترک می کنند. در طرف دیگر استفاده از فرم ها بوکمارک صفحه ی خاصی از وب سایت شما توسط کاربر  را  دشوار می کند.

دوری از Flash Movies, Images Text

اطلاعات اصلی را در فیلمهای فلش(Flash Movies) و یا تصاویر قرار ندهید. ربات های موتورهای جستجوگر تنها می توانند کدهای منبع و متون وب سایت شما را بخوانند. پس اگر اطلاعات شما مهم و کاربردی است آنها را در متون بکار برید و از این کار دوری کنید زیرا رتبه وب سایت شما بصورت چشمگیری کاهش خواهد داشت.

استفاده صحیح از متاتگ ها و Css بجای HTML Style

از متاتگ ها در تمام صفحات سایت خود استفاده کنید و به رباتهای موتورهای جستجوگر درباره هر صفحه و موضوع آن از طریق متاتگها توضیح دهید و به این ترتیب موتورهای جستجوگر با آگاهی از موضوع صفحه وب شما فهرست صفحات سایت شما را انجام دهد.

از کدهای اچ تی ام ال (HTML) برای استایل دهی به صفحات خود استفاده نکنید، برای اینکار از CSS) Cascading Style Sheets) استفاده کنید زیرا استفاده از سی اس اس هم موثرتر خواهد بود و هم سرعت بارگذاری صفحات سایت شما را افزایش می دهد.

دیدگاه شما چیست؟