Reparing for seo in 2017

سئو سایت در سال 2017

زمان مطالعه 2 دقیقه
سئو سایت در سال 2017

سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت، یک امر مشهود در موفقیت وب‌سایت در موتورهای جستجوگر است. در سال 2017 سئو با سال های قبل متفاوت شده است که در اینجا به آن پرداختیم.

شاید باورش خیلی سخت باشد که زمان آنقدر با سرعت می‌گذرد و به یک‌چهارم پایانی سال ۲۰۱۶ نزدیک می‌شویم و باید بهینه‌سازی وب‌سایت خود را بر اساس سئو وب‌سایت ۲۰۱۷ آماده کنیم. غرور، به راحتی رتبه شمارا از بین می‌برد و این موضوع، به‌شدت برای هر که تمایل به باقی ماندن در عرصه کار مدرن را دارد، دارای اهمیت است.
با توجه به اینکه ٩٣٪ از تجربیات آنلاین، با جستجو اولویت‌بندی درفروش اینترنتی شروع می‌شوند، بهینه‌سازی وب‌سایت، یک امر مشهود در موفقیت وب‌سایت است. ازآنجایی‌که داریم به یک‌چهارم آخر ٢٠١۶ نزدیک می‌شویم، ایده خوبی است که روند و توسعه‌ای که در این سال دیده‌ایم، نگاهی کنیم  تا متوجه شویم داریم به کدام سو می‌رویم. ما در این مقاله، بعضی روندهای مهم را برای شما آماده کرده‌ایم.
 

Schema یا وب معنایی


قبلاً در مورد اهمیت Schema بر بهینه‌سازی سایت مطالبی ارائه دادیم. استفاده از Schema Markup، با روند استفاده‌کنندگان و تغییراتی که گوگل دارد، به‌شدت حائز اهمیت می‌شود. Schema، کار موتورهای جستجو را برای درک بهتر سایت شما، آسان‌تر می‌کند و به شما اطمینان می‌دهد که محتوای شما به‌درستی نمایش داده می‌شوند. Schema، می‌تواند وقتی گوگل تصمیم دارد پاسخ‌هایی ازجمله پاسخ سریع به کاربر تحویل دهد، مفید باشد.
گوگل دوست دارد پاسخ‌هایی که به‌راحتی به کاربر کمک می‌پکند تا چیزی که دنبالش است را  پیدا کند. اخیراً، قطعه‌های کوچکی از دستورالعمل‌ها، ویدئوها، مقالات AMP، شغل‌های محلی، آهنگ، نظرات و فیلم‌ها نمایش داده می‌شوند. البته، ممکن است این موضوع تغییر کند، ولى Schema به شما این اطمینان را به شما می‌دهد که سایت شما، همیشه آماده است.
گوگل در حال افزایش استفاده از پاسخ‌های سریع بوده، به طوری که در دسامبر ٢٠١۴، استفاده از پاسخ‌های سریع، ٢٢٪ و در ابتدای ٢٠١۶، بالای ۴٠٪ شده بود. Schema می‌تواند به واضح کردن مطلب و محتوای سایت شما کمک کند. البته، ما نمی‌توانیم از روند بهینه‌سازی سایت ٢٠١٧ بدون صحبت درباره هوش مصنوعی و رتبه‌بندی هوشمند غفلت کنیم.
ازآنجایی‌که فراگیری ماشین، در حال حاضر، سومین فاکتور رتبه‌بندی مهم گوگل است، برندها باید اطمینان حاصل کنند که وب‌سایت آنها، به‌راحتی توسط ماشین، درک می‌شود. Schema می‌تواند به تحقق این موضوع کمک کند. ازآنجایی‌که ظاهراً، هوش مصنوعی در آینده پیشرفت زیادی خواهد کرد، استفاده از Schema، می‌تواند سایت شمارا برای هر امکانی که قرار است بیاید، آماده می‌کند.

افزایش بازدهی و عملکرد و شکستن موانع

ازآنجایی‌که کاربران به‌صورت گسترده و سریع، آنلاینم بشوند و تقاضای فروش دیجیتالی، حرفه‌ای را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند، واضح است که بزرگ شدن برندها درفروش دیجیتالی، سیلوهای جداکننده‌ی دپارتمان‌های فروش دیجیتال را از بین می‌برد. کاربران موبایل‌ها، به ایمیل‌های خود دسترسی دارند. کاربران دسکتاپ، کوپن‌های شبکه‌های اجتماعی را بازخرید می‌کنند و آنهایی که بر روی تبلیغات کلیکی شما، کلیک می‌کنند، انتظار یک تجربه کاربری استوار نسبت به آن چیزی که داشته‌اند را دارند. برای دستیابی به این مشتریان، حدود ٨٠٪ از فروشندگان دیجیتال در سراسر دنیا، انتظار اداره کردن کمپین‌های پربازده رادارند و حرفه‌ای ها باید آماده این‌گونه تغییرات باشند.


برای اطمینان از در صدر بودن تیم شما :
آموزش‌های میزبانی، جایی که شما به اعضای تیم‌های مختلف کمک می‌کنید که استراتژی‌ها و هدف‌های یکدیگر را بدانند. پروژه‌های مشترک درست کنید. جایی که اعضای تیم‌های مختلف، بتوانند برای هدف‌های مشترک با یکدیگر ادغام شوند. مدارک مشترک بین تیم‌های مختلف ایجاد کنید که کلمات، اصطلاحات و سایر نقش‌ها را توضیح دهد. درنتیجه، همه می‌توانند به‌طور مؤثر ارتباط برقرار کنند.

تأثیر موبایل و سرعت سایت بر بهینه‌سازی سایت

از زمانی که گوگل، پروژه Google AMP را در ٢٠١۵ معرفى کرد، اهمیت سرعت، مخصوصاً برای تلفن‌های همراه و تبلت های هوشمند، افزایش یافت. گوگل، همیشه می‌دانسته که سرعت بارگذاری پایین، به تجربه کاربرى (UX) صدمه میزند، به همین دلیل، ١ ثانیه تأخیر، ٧٪ کاهش در مکالمات را نتیجه می‌دهد. با پروژه AMP، گوگل در سئو ۲۰۱۷می‌تواند اهمیت سرعت را افزایش دهد.
پروژه AMP، در ابتدا برای سایت‌های خبری ساخته‌شده بود. فرمت آن، تمام زائدهای یک وب‌سایت را، از بین می‌برد و به افزایش سرعت آن کمک می‌کند. طبق گفته گوگل، استفاده از AMP، می‌تواند سرعت سایت را از ١۵ الى ٨۵ درصد افزایش دهد. هم‌چنین، اهمیت موبایل و تبلت ها بسیار بیشتر شده است.


لحظات، واکنش افراد در قبال نیاز پاسخ سریع به یک نیاز را توضیح می‌دهد. این نیازها، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  1. می‌خواهم انجام دهم
  2. می‌خواهم بدانم
  3. می‌خواهم بروم
  4. می‌خواهم بخرم


وقتی وب‌سایت شما بتواند به این نیازها پاسخ دهد، قادر خواهید بود که تجربه موبایلی بهینه‌شده را فراهم کنند و اعتبار و شهرت خود را افزایش دهند. خصوصاً، این صفحات AMP برای لحظات “می‌خواهم بدانم” استفاده می‌شوند. اخیراً، AMP، این موضوع را به لحظات “می‌خواهم بخرم” گسترش داده. با بهینه‌سازی میلیون‌ها صفحه توسط eBay برای کاربران تجارت الکترونیک.

از آنجایی‌که سرعت، به دلیل بهینه‌سازی، شروع به چیره شدن بر اکوسیستم موبایل‌های دیجیتال می‌کند، در سئو ۲۰۱۷ موضوع کم کردن زمان بارگذاری سایت برای برندها، مهم‌تر از قبل می‌شود. حتى برندهایی که از AMP استفاده نمی‌کنند، به دلیل افزایش توقع مشتریان برای افزایش سرعت سایت بارگذاری بالاتر سایت، تحت‌فشار قرار می‌گیرند. برای اطمینان از اینکه برند شما آماده است، در نظر داشته باشید:
– از عکس‌های غیرضروری دوری کنید و از تعداد عکس‌هایی که قرار داده‌شده، بکاهید.
– از عکس‌های پیچیده که زمان زیادی برای بارگذاری نیاز دارند، دوری کنید.
– فقط کوکی‌های ضروری را نگه‌دارید.
– اگر ممکن است، وب‌سایت خود را فشرده کنید.
 
سئو وب‌سایت در سال ٢٠١٧، جالب خواهد بود. برندها نیاز دارند تا از زمان استفاده کنند. بااین‌حال، وب‌سایت خود را برای روند آینده نیز قوی‌تر کنید.

دیدگاه شما چیست؟