website page rank in 2014

رتبه وب سایت در سال 2014

زمان مطالعه 3 دقیقه
رتبه وب سایت در سال 2014

گوگل حدود دویست گزینه و یا فیلتر برای وب سایت ها تهیه نموده است که بر اساس آنها رتبه و رنکینگ وب سایت بر حسب این الگوریتم ها مشخص می شود، در سال اخیر این الگوریتم ها به روز نشد، اما در سال 2014 به یکباره تحولات عظیمی به خود دید.

  • باید دید دلیل این تغییرات ناگهانی در رتبه وب سایتها به چه معنی است؟
  • آیا رتبه یک وب سایت هنوز یک عنصر مهم محسوب می شود؟

قبل از جواب این سئوالات ، بررسی کنیم مواردی را که به رتبه یک وب سایت مربوط می شود. 

رتبه وب سایت یا page rank چیست؟

به گفته گوگل، رتبه یک وب سایت با تعداد لینک ها و کیفیت لینکهایی که به یک وب سایت اشاره می کنند سنجیده می شود. این بخشی از الگوریتم گوگل برای تعیین رتبه یک وب سایت است و این گزینه را به عنوان قدیمی ترین و معروف ترین گزینه در نظر گرفته است. نکته مهم، این است که گوگل نه تنها به کمیت لینک ها بلکه به کیفیت لینک ها بیشتر توجه دارد.

بک لینک های با کیفیت دریافتی نشانه ای از یک وب سایت با کیفیت می باشد، اولین سالی که page rank پایه گذاری شد برای رتبه بندی( البته این رتبه بسته به کمیت و کیفیت لینک های کسب شده دارد) حساسیت و وسواس زیادی برای وب مستر ها به وجود آورد.

امروزه بسیاری از عوامل هستند که جدا از رنکینگ یک وب سایت، از عوامل مهم برای گوگل هستند. به روز رسانی این مقوله در تاریخ 6 دسامبر 2013 و ارتقاء این متریک مهم، آن هم درست قبل از سال 2014، نشان دهنده این است که گوگل برخلاف افکار عمومی که به سمت نابودی این الگوریتم پیش می رفت، نشان می دهد هنوز هم برای لینک هایی که برای یک وب سایت به ارمغان می آید ارزش قائل می شود.

با این وجود، در بسیاری از موارد وب سایت هایی با رتبه پایین تر از دیگران در رتبه بالاتری از رده بندی گوگل دیده می شوند! این اثبات این است که در حال حاضر این عامل فقط یکی از عوامل بسیاری است که صاحبان وب سایت و یا متخصصان سئو باید برای به دست آوردن رتبه های بالاتر نسبت به دیگر رقبا در نظر بگیرند.

به عنوان مثال، تغییر در رتبه page rank، تاثیر مستقیم و قابل توجهی در رتبه وب سایت در نتایج صفحات جستجو ایجاد می کند، راه های افزایش رتبه، افزایش تعداد لینک ها و کیفیت آنها محسوب می شود، در نتیجه ما باید به دنبال تکنیک های مختلف برای افزایش کیفیت و کمیت این عنصر مهم باشیم، اما با این حال ما باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشته باشیم.

در حال حاضر برای جلوگیزی از تکنیک های سئو منفی و منابع لینک غیر طبیعی باید موارد زیر رعایت شود، چون باعث اسپم شدن وب سایت شما و از بین رفتن تمامی زحماتی می شود که شما کشیده اید: پست های مهمان، نوشتن مقاله، مجله و اخبار مفید و به روز شده در وب سایت های مهم و مرتبط برای بازدید علاقه مندان اضافه کردن وب سایت و مجموعه شما به ویکیپدیا برای کلمات کلیدی مرتبط خود ( این یک راه مهم برای برنده شدن شما و به دست آوردن یک لینک با ارزش در گوگل است) استفاده از دایرکتوری خوب و قابل تشخیص از تو رفتگی در دیواره وب سایت شما این خیلی مهم است که در کل ساختار وب سایت و مجموعه خود از این لینک ها استفاده کنید، زیرا اگر به صورت مقطعی باشد باید منتظر باشید که اسپم فرض شوید و اوضاع وخیم شود.

چگونه رتبه وب سایت خود را چک کنیم؟

با استفاده از ابزارهای زیادی که برای چک کردن رتبه وب سایت است می توانید این رتبه را بررسی کنید برای هر وب سایتی ابزارهایی مانند:

• Google pagerank checker: اگر می خواهید ساختمان لینک ها را بهبود و یا کیفیت و یا تعداد این لینک ها را بررسی کنید می توانید از ابزار زیر استفاده کنید:

• Backlink hunter: با استفاده از این ابزار شما می توانید فرصتی مناسب برای اضافه کردن یک پیوند دریافتی برای یک کلمه کلیدی خاص پیدا کنید

• Link popularity checker: با استفاده از این ابزار می توانید تمام وب سایت هایی که لینک دادند به صفحه شما را پیدا کنید

• Link structure: با استفاده از این ابزار می توانید لینک های شکسته و مخرب مجموعه خود را پیدا و مدیریت کنید

• Backlink analysis: با استفاده از این ابزار شما می توانید ساختار بسیاری از لینک های داخلی و خارجی وب سایت خود را دارد برای سئو در یابید، در صورتی که “dofollow” و یا “nofollow” و لنگر متن آنها در چه وضعیتی هستند.

عوامل مهم دیگری که در کسب رتبه و ارتقاء یک وب سایت نقش ایفاء می کنند عبارتند از:

  • لینک و اشتراک گذاری در فیس بوک
  • فعالیت در توئیتر
  • فعالیت در گوگل پلاس و
  • گرفتن بک لینک
  • تعداد کلمات در صفحه ترافیک وب سایت
  • سرعت لود شدن صفحه وب سایت

که ثابت می کند ترکیبی از این عوامل یک وب سایت را در رده های بالا قرار می دهد در نتایج جستجو گوگل با این تغییرات ناگهانی به ما ثابت کرده که رتبه یک وب سایت نه تنها نمرده بلکه یکی از عوامل مهم محسوب می شود، پس ترکیبی از این عوامل و استفاده از این امور برای وب مستران ضروری است.

اگر شما موارد و روشهای دیگری در این مورد می دانید با ما به اشتراگ بگذارید، می دانم که مواردی که در این مطلب گفته شده است، آجری است در یک دیوار بزرگ ، و باید تمامی تکه های پازل در کنار هم چیده شود تا موفقیت در رتبه گوگل کسب شود. موفق باشید !

دیدگاه شما چیست؟