بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش سوم: کلمات کلیدی در محتوا

487 بار
دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 23:01
ارزیابی شما
(2 رای)
بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو، بخش سوم: کلمات کلیدی در محتوا - 4.5 out of 5 based on 2 votes

در طول دو بخش پیش این مقاله سه‌قسمتی به‌طور دقیق به نکات مهم در پروسه پیدا کردن و برسی کلمات کلیدی مناسب برای کسب‌وکارهای مختلف پرداختیم. حال نوبت به آن رسیده تا تمامی این کلمات به‌دست‌آمده را به شکلی صحیح در ساختارهای متنی و محتوای مورداستفاده در وب‌سایت بگنجانیم تا با استفاده از این متون ساختار سئو ارگانیک وب‌سایت خود را بسازید و در موتورهای جستجو رتبه خود را افزایش دهید.

 

برای مخاطبین بنویسید و برای موتورهای جستجو بهینه کنید

زمانی که شما یک متن را بر اساس فاکتورهای موردنیاز برای ارتقا ساختار سئو و با استفاده تکراری از کلمات کلیدی می‌نویسید، متن شما کاملاً تابلو می‌شود و مخاطبین را از خواندن متن خسته می‌کند. به‌جای اینکه نویسنده‌های خود را به استفاده مکرر از یک سری از کلمات کلیدی در ساختار متنی اجبار کنید به آن‌ها اجازه دهید تا آزادانه متن خود را بنویسند و درنهایت در متن نهائی یک سری از کلمات کلیدی موردنیاز را بدون آسیب زدن به ساختار اصلی متن جایگذاری کنید.
استفاده از کلمات کلیدی باید به‌صورت بهینه و در قسمت‌های مشخصی از متن باشد تا بالاترین میزان بازدهی را در افزایش رتبه در موتور‌های جستجو به دنبال داشته باشد. هرچه میزان قرارگیری و استفاده از کلمات کلیدی بهینه‌تر باشد اصطلاحاً میگویند میزان برجستگی کلمات کلیدی در متن بیشتر است. نقاط برجسته در ساختار متنی برای افزایش بازدهی در موتورهای جستجو به شرح زیر است:
- ابتدای متن: در تولید محتوا متنی، اثر استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای متن، اثر بیشتری نسبت به پایان آن دارد.
- اصطلاحات: در طول پروسه پیدا کردن و بررسی کلمات کلیدی مناسب، علاوه بر کلمات شما ترکیب‌های چندکلمه‌ای را نیز در لیست  خود قرار داده‌اید. از این ترکیب‌ها و اصطلاحات، دقیقاً به همان شکلی که استخراج‌شده‌اند استفاده کنید.

C:\Users\Pouya\Desktop\Pouria Desktop\Work\Avadis.net\Optimizing a Page for Search Engines, Part 3 Keywords to Content 
 

المان‌های برجسته در ساختار سئو یک وب‌سایت

- تگ‌های عنوان: مهم‌ترین بخش قابل‌استفاده برای کلمات کلیدی شامل تگ‌های عنوان است که بیشترین اثر را بر روی بازدهی ساختار سئو سایت در بین موتورهای جستجو خواهد داشت. به یاد داشته باشید که شما در تگ‌های عنوان می‌توانید از 65 تا 70 کاراکتر متنی استفاده کنید و بهتر است تا کلمه کلیدی اصلی و مورد هدف را در ابتدای تگ‌های عنوان قرار دهید.
- هدها: اثر هدها در ساختار سئو همانند آنچه درگذشته بوده نیست، اما بااین‌حال استفاده از آن‌ها به‌عنوان تقسیم‌کننده‌هایی برای ساختار متن خالی از لطف نیست و اثر خود را در بهبود ساختار سئو متنی خواهد داشت. برای استفاده بهینه از این هدها، کلمات کلیدی بااهمیت‌تر را در ابتدای هد اول که به‌طورمعمول در بالای صفحه قرار می‌گیرد را قرار دهید.
- لینک‌های داخلی : کلماتی که دارای لینک‌های داخلی هستند دارای همانند یک تیر و دو نشان هستند. این کلمات علاوه بر تأثیر بر روی سئو متنی، به صفحه‌ای که لینک آن را در خوددارند، سیگنالی را ارسال می‌کنند که این سیگنال بر روی رتبه صفحه مور  نظر در موتورهای جستجو اثر مثبت دارد. استفاده از این کلمات کلیدی با لینک‌های داخلی در ساختار بادی‌کپی می‌تواند اثر بسیار مثبتی را در بهبود ساختار سئو هر دو صفحه داشته باشد. به یاد داشته باشید استفاده از عکس‌ها برای ایجاد لینک‌‌های داخلی، به‌اندازه استفاده از متون برای ایجاد آن‌ها اثرگذار نیست، حتی اگر تصویر شما در ساختار خود کلمات کلیدی داشته باشد.
- بادی‌کپی: زمانی که شما در صفحه محصولات خود علاوه بر عکس و عناوین از متونی کوتاه اما کامل برای توضیح محصولات خود استفاده می‌کنید، صفحه شما دارای بادی‌کپی است و استفاده از بادی‌کپی باعث ایجاد قالب متنی کلمات کلیدی شما در صفحه موردنظر می‌شود و این اثر، حتی با تغییر نوع محصولات در صفحه موردنظر ثابت خواهد بود. یکی از کارهای مهمی که مشاورین سئو باید انجام دهند، هماهنگی با گروه طراحی سایت برای ایجاد فضائی برای نوشتن بادی‌کپی در صفحه‌های موردنیاز در وب‌سایت است.
المان‌های متنی قابل‌استفاده دیگری که در ساختار سئو یک صفحه وجود دارند به‌اندازه المان‌های نام‌برده شده در بالا، همانند گذشته اثر چندانی ندارند.‌ برای مثال موتورهای جستجو از کلمات کلیدی متا همانند گذشته استفاده نمی‌کنند و برعکس درصورتی‌که موتور جستجو متوجه شود که بخش کلمات کلیدی متا شما سعی در تکرار بیش‌ازحد یک کلمه کلیدی بخصوص دارید، امتیاز منفی را بری شما در نظر می‌گیرد.
در این میان باوجود اصلی نبودن توضیحات متا مورداستفاده برای هر صفحه، این بخش دارای نقش کلیدی در افزایش بازدهی سئو دارد. زمانی که موتورهای جستجو، صفحات وب‌سایت شما را به‌عنوان نتیجه جستجو به نمایش می‌گذارند، از متون استفاده‌شده در توضیحات متا، برای نمایش توضیحات صفحه شما در صفحه نتایج خود استفاده می‌کنند. تعداد کاراکترهای مورداستفاده در توضیحات متا را حداکثر 180 عدد کاراکتر در نظر بگیرید و از ساختار کلمات کلیدی که در بقیه قسمت‌های سایت استفاده می‌کنید برای این قسمت نیز استفاده کنید تا مخاطبین بجای کلیک بر روی نتایج مربوط به رقبا، بر روی لینک‌های شما کلیک کنند.
 
در اینجا به پایان مقاله سه‌قسمتی بهینه‌سازی ساختار یک صفحه وب‌سایت برای موتورهای جستجو می‌رسیم. با توجه به موارد گفته‌شده در طول این سه قسمت تمامی تلاش خود را برای بهبود ساختار متنی خود بکار بگیرید و درصورتی‌که تجربه‌ای دارید که می‌تواند به افزایش اطلاعات دیگر خوانندگان این مطلب کمکی بکند لطفاً در قسمت‌ نظرات آن را به اشتراک بگذارید. 

موارد مرتبط

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
  • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
  • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
  • طراحی سایت هتل پارسیان
  • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
  • طراحی سایت پرتو قشم
  • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
  • طراحی سایت زمرد پسته پارس
  • طراحی سایت آتی ساز
  • طراحی سایت شبکه البرز
  •